GenelFırsatlar

Akıllı Bileklik Nedir, Ne İşe Yarıyor?

Akıllı Bileklik teknoloji tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor ve hayatımıza giderek daha fazla entegre oluyor. Teknolojinin hayatımıza entegrasyonunu hızlandırabilecek ürünler var ve bunlar giyilebilir teknoloji ürünleri. Bu yazımda giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan akıllı bileklikten bahsedeceğim. Bu makaledeki akıllı bant nedir? Akıllı bileklik ne işe yarar? Aşağıdaki soruların cevaplarını bulacaksınız:

Akıllı bileklik nedir, görünüşü ve temel özellikleri

Akıllı bileklik uzun süredir ortalarda olmasa da birçok marka ve model ile kısa sürede piyasaya girmiş ve bilinen bir teknoloji ürünü haline gelmiştir. Akıllı bileklikler hakkında daha fazla bilgi edinmeden önce bilmeniz ve hatırlamanız gereken bir detay var. Biliyorsunuz akıllı saatler var, akıllı bileklikler ve akıllı saatler aynı şey değil. Benzer oldukları için karıştırılabilirler. Bilgileri unutmayalım ve ayrıntılara dalalım.

yeni nesil su gecirmez m4 band akilli bileklik ios ve android uyumlu kc5275974 1 573afc8f75c9467aa418a7533b0c68d6

Akıllı bilekliğin yapısı, hedef kitle ve işlevler açısından daha fazla egzersiz yapan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Spor yapan kişiler çok terledikleri ve çok terledikleri için telefonlarını ceplerinde veya kollarında kollarında tutmak istemezler. İşte tam bu noktada akıllı bileklikler devreye giriyor.

Akıllı bileklikler saatlerden daha hafif ve küçüktür. Akıllı bant satın almak istediğinizde birçok marka ve bu markalara ait birçok model bulunmaktadır. Elbette akıllı bantların işlevselliği sınırlı da olsa modelden modele değişiklik gösteriyor.

Aşağıda, bir akıllı bantta genellikle görebileceğiniz özellikleri tek tek yazarak listeledim. Bu sayede sadece akıllı bilekliğin özelliklerini anlamakla kalmayıp aynı zamanda akıllı bilekliğin ne olduğunu da anlamış oluyoruz. Özellikleri sayesinde sorularınıza daha iyi cevap bulabilirsiniz.

  • Saat ve tarih
  • Alarm
  • Pedometre
  • Kalp atışı ekranı
  • Uyku takibi
  • Küresel Konumlandırma Sistemi
  • Titreşim uyarısı
  • Gelen arama ve mesaj bildirimleri1 org 2

Akıllı Bileklik İşlevi Ayrıntıları

Yukarıda yazdığım fonksiyonlar birçok akıllı bilekliğin sahip olduğu fonksiyonlardır. Bu özellikler modelden modele artabilir veya azalabilir. Listelenen özelliklerle birlikte bazı kullanım detaylarına geçelim:

İsimleri ne kadar akıllı olursa olsun, bu cihazlar aynı zamanda saat ve tarihi de gösterebiliyor. Yani saat takmayı seven ama dokunmak isteyenler de sadece saat ve tarihi gösteren bir akıllı bileklik satın alabilirler.
Akıllı bandın ayrıca alarm işlevi vardır ve herhangi bir zamanda alarm kurduğunuzda titreşerek size hatırlatacaktır. Elbette bunun için bilekliğinizin kola takılması gerekiyor. Çünkü titreşim kuvveti seviyesi kolunuza taktığınızda uyarı verecektir.
Temel bile olsa başka bir özellik, yürüyüşçülerle ilgili verileri kaydeden bir pedometredir. Kaç adım yürüdüğünüz, kaç kilometre yürüdüğünüz, kaç dakika, hangi hızda yürüdüğünüz gibi birçok detaylı bilgiyi takip edebiliyorlar.

Üzerindeki sensörler sayesinde kalp atış hızını ölçebiliyorlar.
Ne kadar verimli olduğu tartışılır ama uyku takibi de var. Uyku takibi ile kaç saat uyuduğunuz ve derin uykuda ne kadar uyuduğunuz gibi veriler üretebilirler.
Ayrıca akıllı telefonunuza gönderilen bildirimleri de görüntüleyebilirler. Bazı akıllı bantlar yalnızca bildirimin geldiği uygulamanın simgesini görüntülerken, bazı akıllı bantlar da bildirimin içeriğini görüntüleyebilir. Ancak birçok akıllı bileklik küçük ekranlara sahip olduğu için bileklik üzerindeki bilgileri okuma işlevi çok güçlü değil ve simgelere bakmak yeterli oluyor.
Titreşim fonksiyonu sayesinde alarm, bildirim, arama vb. durumlarda sizi uyaracaktır.
amazfit band 5 turuncu akilli bileklik 03 z9yjy0 500

Sonuç Olarak

Bunlar akıllı bantların genel özellikleridir. Akıllı bant satın alırken pazar araştırması yapmanızı, akıllı bant marka ve modellerini öğrenmenizi ve kullanıcı yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Fiyata bağlı kalırsanız, fiyat genellikle uygun olsa da indirime denk gelerek daha uygun fiyata alabilirsiniz. Ayrıca biraz bilgi vereyim, piyasa bu ürünleri zaman zaman getirir ve satar.
Yani ihtiyaçlarınız akıllı bir bilek ile örtüşüyorsa akıllı bileklik de satın alabilirsiniz. Bir akıllı bant satın alırsanız, normal bir saate ihtiyacınız olmaz. Telefonunuzu kontrol edemediğinizde, akıllı bandınıza bir bildirim geldiğinde bildirim alabilirsiniz. Akıllı saatler gibi çalışmadıkları için daha az güç kullanırlar ve tek şarjla daha uzun süre dayanabilirler. Akıllı saatler ise genellikle şarj edilir.

Akıllı telefonunuzla bluetooth üzerinden bağlanırlar. Akıllı telefonunuza yüklenen bir uygulama üzerinden detaylı verileri takip edebilir ve burada akıllı bant ile ilgili ayarları yapabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir