GenelFırsatlar

Ankastre Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankastre alırken sonradan pişman olmamak için dikkat etmeli ve buna göre seçim yapmaya çalışın. Ancak teknolojinin bize beyaz eşya kategorisinde hızla yenilik getirdiği de bir gerçek.

Son yıllarda beyaz eşyada sıkça duyulan bir terim olan ankastre, birçok kullanıcının kafasında soru işareti bırakan ve merak uyandıran bir konu. Peki, ankastre olan nedir? Yerden tasarruf etmenin ve şık dekorasyonun sırrı olarak da bilinen ankastre ne anlama gelir ve ankastre satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

10214038405170

Ankastre nedir?

Türk Dil Kurumu Ankastre terimini “bir oluk veya yuvaya yerleştirilmiş” olarak tanımlar. Yani “ankastre”, özel olarak oluşturulmuş bir alana yerleştirilebilen beyaz eşyalardır. Ankastre ürünler, kendi özel alanlarına göze batmayacak şekilde yerleştirilerek, ankastre alanının bütünlüğü sağlanmaktadır.

Ankastre mutfak ile bütünleşen bir konsept olsa da, ankastre mutfağın yanı sıra gömme banyonun da olabileceğini unutmayalım. Ankastre yıkama ve kurutma makinesi sayesinde ankastre banyoların avantajlarından yararlanın. Peki, bunların dışında başka hangi ürünler inşa ediliyor? Hemen söyleyelim: bulaşık makineleri, fırınlar, mikrodalgalar, buzdolapları, davlumbaz ve ocaklar, ankastre seçenekleriyle beyaz eşyalar. Ayrıca fırın, davlumbaz ve ocak bir araya getirildiğinde, oturuma genellikle ankastre set denir.

Aynı zamanda birçok kişinin ankastre ürünlere “pahalı” bir duygu ile yaklaştığını da belirtmeliyiz. Çünkü aslında bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun ankastre mutfak takımları için o kadar çok seçenek var ki!

210335792

Ankastrelerin avantajları nelerdir?

Ankastre set almayı düşünüyorsanız, kendinizi farklı bir dünyaya dahil olmuş gibi hissetmeniz normaldir. O halde, karar vermenize ve Ankastre faydaları listelemeye başlamanıza yardımcı olalım.
Ankastre ürünler, oluşturulan özel dolapların içine yerleştirildiği için mutfakta veya banyoda ekstra alan yaratma sorununu ortadan kaldırır.
Özel alanlara yerleştirilebilmelerinin yanı sıra ankastre renkleri doğru seçildiğinde mutfak veya banyo dolapları ile şık bir bütünlük oluşturur ve dekora yardımcı olur.
Ankastre kurulumu ve temizliği çok kolaydır.
Ankastre ürünler için özel olarak ayrılmış bir alanı olan bir evde yaşıyorsanız, o alana uygun ankastre ürünleri satın alabilirsiniz. Farklı ebatlar için ankastre ürünler bulunmaktadır.

Sanılanın aksine ankastre ürünler pahalı değildir. Farklı markaların her bütçeye uygun ankastre ürünleri vardır.
Farklı kapasite ve programlarda ankastre ürünler bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınıza uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.

luxell basic inox ankastre set kc8251988 1 70685712f8254d64b7af2e8645b7e061

Ankastre satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Eviniz için küçük bir ürün alsanız bile inceleyip ona göre karar verirsiniz değil mi? Kesinlikle haklısın! Yeni beyaz eşya alırken inceleme hakkınız var! Peki, ankastre seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ankastre beyaz eşyaları yerleştirmek için açılan yuvanın boyutuna göre ürünleri satın almalısınız.
İhtiyacınıza uygun bir beyaz eşya kapasitesi seçtiğinizden emin olmalısınız. Çünkü boyutları aynı olmasına rağmen kapasite veya iç hacim farklı ürünler olabilir.
Ankastre seçiminizin mutfakta bütünlük sağlaması için aynı renkteki ürünleri tercih etmelisiniz yani tüm ürünlerin aynı renk olduğu bir takım oluşturmalısınız.

Doğayı korumak ve bütçenize katkı sağlamak için alışverişlerinizin hangi enerji kategorisine girdiğini kontrol etmelisiniz.
Sobanız gazlı mı yoksa elektrikli mi, bulaşık makinenizin tam ankastre mi yoksa yarı ankastre mi olacağına karar vermelisiniz. Gazlı ocaklar çoğu evin ürünü olsa da elektrikli ocak kullanımının da giderek arttığını unutmamalısınız. Temizlemesi oldukça kolay olan pirinç pişiricinin kullanım kolaylığı sunduğunu da belirtmek gerekir. Peki, tam ankastre bulaşık makinesi ile yarı ankastre bulaşık makinesi arasındaki fark nedir? Tam ankastre bulaşık makinesinin kontrol paneli ön tarafta değil, kapıda. Yani ilk bakışta bu makine bir mutfak dolabı gibi görünebilir. Yarı ankastre bulaşık makinesinin kontrol paneli kapının önüne yerleştirilmiştir ve kapının alt kısmı bir dolap görünümündedir. Başka bir deyişle, tam ankastre bulaşık makinesi, mutfağınıza daha eksiksiz bir görünüm kazandırır.

Yukarıda sıralanan önemli ayrıntılara ek olarak, ankastre cihaz seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç husus daha vardır. “Sonra Pişman Olma: Beyaz Eşya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımız bu konuda size yardımcı olabilir. Ayrıca ürünü satın aldıktan sonra tasarruf etmelisiniz! “Elektronik Kullanırken Tasarruf İpuçları” makalemiz, tasarruflarınızda size rehberlik etmeye hazır!

10429177266226

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir