GenelFırsatlar

Araç Pasta Cila Nasıl Yapılır?

Araç Pasta Cila bir arabanın estetik görünümündeki yüzey kusurlarını maskelemenin en iyi çözümünün cila kullanmak olduğu artık biliniyor. Ancak bu uygulamanın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Pasta yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili soruların cevaplarını bilerek aracınıza yapılan uygulamanın doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

pasta cila detay

Parlatma işlemine başlamadan önce bazı ön çalışmaların yapılması gerekir. Öncelikle uygulama yapılacak yüzey temizlenerek toz ve kirden arındırılmalıdır.
Daha sonra cilalanacak yüzey sabunlu su ve kil hamur yardımı ile tekrar temizlenmelidir. Kil macunu ile yüzeylerdeki son kalıntıları en küçük gözeneklere kadar temizlemek için tasarlanmıştır. Bundan sonra arabanın yüzeyi tekrar yıkanır ve kurutulur.
Kek işlemine geçmeden önce arabanın güneş görmeyen gölge bir yerde olmasını sağlamak gerekir. Pasta yapım alanı dışındaki alanlar ve plastik yüzeyler, pastanın diğer alanlara yayılmasını önlemek için gazete veya maskeleme bandı ile kapatılmalıdır.

Pasta Cila Nedir Araca Zarar Verir Mi Pasta Cila Hangi Durumlarda Nasil Yapilir 1
Yeterli macun uygulanmış bir parlatıcı kullanarak, macun işlemini başlatmak için dairesel bir hareket çizilebilir. Makinenin düşük hızda çalıştığından ve işlemin sorunsuz yapıldığından emin olmanızda fayda var.
Pastanın yapıldığı alan bir bezle silinmelidir. Silme işleminden sonra cilalayıcı ve kumaşın yüzeyde bıraktığı dairesel lekeler, moiré sökücü yardımı ile çıkarılmalıdır.
Parlatıcı, cilalama işlemi sırasında olduğu gibi cilayı yumuşak bir süngere uygulayarak cilalamayı bitirmek için cilalayıcıyı kullanır.

adfb09629e46b3a97de4bc0078ec66c3
Parlatma işleminden sonra yüzey tekrar silinmeli ve güneşten uzakta bir süre kurumaya bırakılmalıdır. Pasta cila fiyatlarına bakacak olursak: araç boyasına bakılarak 2022 yılından itibaren fiyatalar işçilik ile birlikte 500 ila 2000 arasında değişmektedir. Aracınıza bu işlemi uygulamadan önce mutlaka araç boyanız hakkında detaylı bilginiz olduğuna dikkat edin.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir