Genel

Arçelik ve Bosch Aynı Firma Mı?

Arçelik ve Bosch aynı firma mı? Arçelik ve Bosch birbirinden farklı firmalar olsa da her ikisi de beyaz eşya sektörünün güçlü markaları arasında yer almaktadır. Beyaz eşya, tipik olarak metal, plastik veya seramikten üretilen çeşitli ev aletleridir. Yemek pişirmek, temizlik yapmak ve çamaşır yıkamak için kullanılırlar. En yaygın beyaz eşya türlerinden bazıları buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesidir. Hem Arçelik hem de Bosch beyaz eşya konusunda iddialı olan iki marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Arçelik ve Bosch aynı firma mı? İşte merak edilenler!

Arçelik uluslararası bir Türk markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bosch da Alman markası olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Her iki markanın dünya genelinde en çok tercih edilen uluslararası markalar olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada Arçelik daha uygun bütçe fırsatlar sunarken Bosch daha pahalı beyaz eşyaların adresi konumunda yer almaktadır. Burada dayanıklılık yönünde Bosch markasının kendini kanıtladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Arçelik de geniş bir ürün yelpazesiyle karşımıza çıkmaktadır.

Arçelik ve Bosch aynı firma mı? Elbette ki bu iki firma birbirinden farklı markalardır. Dolayısıyla her ikisinin de aynı firma olduklarından bahsetmek hata olacaktır. Bu noktada aşağıdaki sorulara yanıt vermek, her iki markaya dair daha isabetli bir şekilde karar verilmesini mümkün kılacaktır.

Arcelik ve Bosch Ayni Firma Mi1

Arçelik Nerenin Markasıdır?

Arçelik ve Bosch aynı firma mı? Arçelik dünya genelinde ün yapmış bir uluslararası Türk markasıdır. 9155 yılında Vehbi Koç ile Lütfi Doruk tarafından kurulmuş olan Arçelik, Türkiye’nin ilk teknoloji firmaları arasında yer almaktadır. Günümüz itibariyle dünya genelinde toplamda 7 farklı ülkedeki 18 üretim tesisiyle faaliyet gösteren Arçelik, 32 ülkeye beyaz eşya satışı gerçekleştiren bir markadır.

Bosch Nerenin Markasıdır?

1886 yılı itibariyle Robert Bosch tarafından kurulmuş olan Bosch; Almanya’da kurulmuştur. Dünya genelinde en çok tanınan markalar arasında yer alan Bosch, son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bosch sadece beyaz eşya da değil otomotiv sektöründe dahi faaliyet gösteren bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Arçelik ve Bosch aynı firma mı? Bu iki firma birbirinden farklı iki dünya markasıdır. Her iki markayı da tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler vardır. Peki, beyaz eşya firması seçerken nelere dikkat etmek gerekmektedir. İşte detaylar!

Arcelik ve Bosch Ayni Firma Mi2

Beyaz Eşya Firması Seçerken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Fiyat konusu beyaz eşya tercihlerinde en çok dikkat edilmesi gereken bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni beyaz eşya fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Ek özelliklere sahip üst düzey markalar veya modeller için daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Ancak, bir bütçeyle alışveriş yapıyorsanız, çoğu cihaz kategorisinde düşük maliyetli seçenekler bulacaksınız.

Garanti süresi firma tercihlerinde dikkat edilmesi şart olan bir kriterdir. Yeni cihazlar satın aldığınızda, genellikle belirli bir süre içinde (genellikle bir yıl) bir kusur ortaya çıkarsa onarımları veya yedek parçaları kapsayan garantilerle müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.

Arcelik ve Bosch Ayni Firma Mi3

Enerji verimliliği de dikkat edilmesi şart olan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Enerji verimliliği önemlidir çünkü karbon ayak izinizi azaltmanıza ve zaman içinde elektrik faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olur. Buzdolabı, derin dondurucu ve bulaşık makinesi gibi yeni cihazlar için alışveriş yaparken enerji tasarruflu modeller arayın. Bunlar, enerji verimliliği için federal yönergeleri karşıladıklarını gösteren bir enerji yıldızı derecelendirme etiketi veya sertifika mührü ile tanımlanabilir.

Satın aldığınız her cihaz türü için ne kadar bakım gerektiğini de düşünmelisiniz. Ev aletleri olarak da bilinen beyaz eşya, ev içinde ve çevresinde çeşitli görevleri yerine getiren elektrikli veya gazla çalışan cihazlardır. Bunlara çamaşır makineleri, kurutucular ve bulaşık makineleri dahildir. Böylece Arçelik ve Bosch aynı firma mı? Sorusuna kapsamlı bir şekilde yanıt verdik.

İlgili Mesajlar

1 of 32

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir