GenelFırsatlar

Balık Yağı Markalarından Hangisi En İyisidir?

Balık Yağı Piyasada birkaç farklı marka olarak vardır. Ama hangisi en iyisi? En iyi ve en kötülerin bir listesini yayınladı. Araştırmaları, RiteAid, Solaray ve KMart’ın en kötüsü olduğunu gösterdi. Tüketici Raporları ayrıca, hangilerinin en iyi olduğunu belirlemek için birkaç marka üzerinde testler yaptı. En iyi ve en kötü balık yağı markalarından bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin.
Labdoor tarafından en yüksek puan alan marka Dr. Tobias’tır. Soya ve balık karışımı içerir. Günlük iki bin mg yumuşak jel almanız önerilir. Bu marka, bu iki temel yağ asidi olan EPA ve DHA’nın bir karışımından yapılmıştır. Ürünün içeriği kolayca tanınabilir ve fiyatı diğer markalarla rekabet edebilir. Şirket günde iki bin miligram kapsül öneriyor.

vlpbwpm5iwpemjzdrz9y
Bir balık yağı markası seçerken göz önünde bulundurulması gereken başka faktörler de vardır. Dozaj vücudunuz için doğru olmalıdır. Kapsülleri düzenli olarak alıyorsanız, yaklaşık 180 mg EPA ve 120 mg DHA almayı hedeflemelisiniz. Daha yüksek dozda EPA+DHA daha etkili sonuçlar anlamına gelir. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör de balığın kaynağıdır. Tek bir türün aşırı avlanması tüm okyanus ekosistemine zarar verebileceğinden, markanın balıklarını yakalamak için sürdürülebilir uygulamalar kullandığından emin olun. En iyi markalar Marine Steward Council tarafından onaylanmıştır, bu da balıkların etik hasadı ve kullanımı için katı kurallara uydukları anlamına gelir.

solgar omega 3 950 mg 50 kapsul z
Neyse ki, balık yağı takviyeleri piyasası iyi düzenlenmiştir. Satın aldığınız ürünün, böbrek hasarı gibi zararlı yan etkilere yol açabilecek kirletici maddeler içermediğine güvenebilirsiniz. Ama hala bazı endişeler var. Herhangi bir takviyede olduğu gibi, balık yağını günlük takviye olarak kullanmaya başlamadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Ayrıca, kullandıkları balık yağlarının saf olmadığı ve bu nedenle tüketime uygun olmadığı konusunda şirketler tarafından yapılan çok sayıda iddia vardır.

 

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir