GenelFırsatlar

Bebek Gaz Damlaları 2022 En İyi

Bebek Gaz Damlaları bir anne olarak, başa çıkması en zor şeylerden biri, bebeğinizin gazdan dolayı acı içinde çığlık atmasını ve bükülmesini izlemektir.

Çocuğunuz ağrı hissediyorsa, bu karın sorunlarını gidermek için etkili ama güvenli bir çözüm bulmak gerekir.

Gaz damlaları, bebeğin gaz rahatsızlığını gidermeye yardımcı olan, reçetesiz satılan bir süspansiyon ilacıdır.

Zinco damla nasil bir seydir faydalari nedirkullananlar memnun mu

Gaz damlaları zararlı mı?

Gaz damlaları zararlı mı ambalaja göre bebekler için doğru kullanıldığında gaz damlaları güvenli ve zararsız kabul edilir. Bu ilaçların kullanımının herhangi bir yan etkisi yok gibi görünse de bebeğinizin bağırsak hareketlerinin gevşemeye başladığını fark edebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz tiroid ilacı alıyorsa simetikon etkililiğini etkileyebilir.

Herhangi bir endişeniz varsa, gaz damlalarını kullanmadan önce lütfen çocuk doktorunuza danışın.

1 org zoom

Bebekler neden gaz çıkarır?

Bebekler neden gaz çıkarır sindirim sistemleri gelişmekte olduğu için esas olarak 4 ila 12 haftalık bebeklerde görülür. Bebekler çok fazla hava soluduklarında gaz yapabilirler. Bunun birçok nedeni olabilir.

Çok hızlı veya çok yavaş için: İster biberonla ister emziriyor olun, bebeğiniz havayı yutabilir ve bu da şişkinlik ve ağrıya neden olabilir.
Formül sütü: Formül sütü hazırlarken biberonu sallamak, bebeğin midesine ulaşabilen baloncuklar oluşturur.
Ağlama: Bebeğiniz uzun süre ağlarken çok fazla hava soluyabilir.
Gaz içeren besinler: Emziriyorsanız beslenme alışkanlıklarınız bebeğinizin havasının düşmesine neden olabilir veya mamadaki bazı maddelere karşı intoleransınız olabilir.

Gaz ağrısını önleyin
Aşırı gazı nasıl önleyeceğinize dair kesin ve hızlı kurallar yoktur, ancak işte size faydalı olabilecek bazı genel ipuçları.

biogaia damla nedir ne ise yarar fiyati ve kullananlarin yorumlari

Bebeği doğru kucaklamak: Beslenirken bebeğin düz yatmamasına dikkat edin. Başlarını hafifçe kaldırmalısınız. Bu, sindirime yardımcı olacak ve (varsa) baloncukları ortadan kaldıracaktır.
Besleme: Biberon emziğinin çok fazla veya çok az sütün geçmesine izin vermediğini kontrol edin. Emziriyorsanız, bunun gaz üretim sıklığını azaltıp azaltmadığını görmek için farklı bir pozisyona geçmeyi deneyin.
Diyet kontrolü: Emziren anneler için olası suçluları yemek planınızdan çıkararak hangi gıdaların gaza neden olduğunu belirlemeye çalışın. Bebeğiniz biberonla besleniyorsa ve bunun nedeninin bu olabileceğini düşünüyorsanız, formül sütü ikame etmeye çalışmak konusunda doktorunuzla konuşun.
Rahatlatıcı bir atmosfer yaratın: emzik kullanın, bebeğinizin karnına hafifçe masaj yapın veya hafifçe zıplayıp sallayın.

Bebeğinizin gazını düzenli olarak alın: Emzirme sırasında ve sonrasında bebeğinizin gazını çıkarmayı unutmayın. Gazı önlemeye yardımcı olan duruşlar arasında sırt üstü yatmak, dizlerinizin üzerine yüzükoyun yatmak veya dizlerinizin üzerine oturmak yer alır.

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.