Genel

BHA İçeren Ürünler

Cilde oldukça iyi gelen bir tür asit diyebileceğimiz BHA birçok besinin içinde bulunmaktadır. Genelde içinde BHA içeren ürünler salisilik asit barındırmaktadır. Kuru yemişlerde yer fıstığı ve bademin içinde bolca bulunmaktadır. Meyvelerde ise siyah üzüm, muz, şeftali karpuz ananas ve erik içinde BHA bulunan besinlerdendir.

Sebzeler arasında da biber içinde ki BHA sayesinde cildinizin güzelliğine katkı sağlamaktadır. Bunlar haricinde doğada ki bazı bitkilerde de BHA bulunmaktadır. Söğütlerin kabuğunda ve Huş ağacının içinde de BHA olduğu bilinmektedir. Genelde cilt güzelliğine katkı sağlayan doğal ürünler bu ağaçların özleriyle yapılmaktadır. Bazı ürünlerde ise meyve ve sebzelerin ekstralarından faydalanılmaktadır.

BHA İçeren Ürünler

BHA Nedir?

BHA ya da diğer ismiyle Beta Hidroksi Asit yağ içinde çözünebilen organik özelliğe sahip asitlerden oluşan bir grubu ifade etmektedir. Bu asit türü vücuda birçok fayda sağlamaktadır. Genelde bu ürün cildin nemlenmesine yardımcı olsa da herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Böyle bir durumda cildinizin kurumaması için nemlendirici ürünlerden destek almanızı ve bir doktora başvurmanızı öneririz.

Cildi temizlediği için yağlı ciltlere, nemlendirdiği içinde kuru ciltlere katkıları büyüktür. Kolajen üretimine katkıları olduğu kullanan kimseler tarafından söylenen etkiler arasındadır. Eğer sizde sıkı ve sorunsuz bir cilde sahip olmayı istiyorsanız BHA içeren ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz.

BHA İçeren Ürünler

BHA Asit Çeşitleri Nelerdir?

BHA asit grubu içinde 3 farklı türde asit bulunmaktadır. Salisilik asit, birçok cilt sorununa fayda sağlar. İnsanların kullandığı ürünlerin çoğunun içerisinde yer almaktadır. Genelde akne problemleri olanlar bu asidin yer aldığı ürünleri ciltlerine uygulayarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilmişlerdir. Linoleik asit, ise Omega-6 yağ asidinin bir diğer türüdür. Oldukça hafif ve ince bir asit türüdür. Bu asit türüne çoğu bitkisel yağda rastlanmaktadır.

Yağlı yada karma ciltlere sahip insanlar bu asit türünün bulunduğu ürünleri kullanarak ciltlerini çok daha nemli hale getirmektedirler. Oleik asit ise badem, avokado gibi ürünlerin içinde yer alan bir asittir. Etkileri oldukça yoğundur. Cildinizin kısa sürelerde toparlanmasına yardımcı olur.

BHA İçeren Ürünler

BHA Hangi Cilt Hastalıklarında Kullanılır?

İçinde BHA içeren ürünler kullanmaya başlamadan önce tavsiyemiz mutlaka doktorunuza danışmanız yönündedir. Her ürün fayda sağladığı gibi zararda gösterebilmektedir. Genelde bu asit grubunun yer aldığı ürünler cilt temizlemede yoğun olarak kullanılmaktadır. Kullanan hanımlar ve beyler siyah nokta ve sivilce gibi sorunlarının kısa süreler içinde geçtiğini belirtmektedirler.

Yine gözenekleriniz genişse ya da büyüme varsa bu durumu tersine döndürmek için BHA içeren ürünlerden yardım alabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz BHA sayesinde cildiniz çok daha fazla su tutmaya başlayacak ve daha yumuşak bir tene sahip olacaksınız. Ayrıca kısa süreler içinde cildinizin gençleştiğini de fark edeceğinize emin olabilirsiniz. BHA içeren ürünleri temin ederken mutlaka özenli bir araştırmanın içerisinde yer almak gerekmektedir.

İlgili Mesajlar

1 of 30

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.