GenelFırsatlar

Bukle Maşaları ve Düzleştirici Temizliği

Bukle Maşaları ve Düzleştiricileri her gün kullanıyoruz ve hızlıca dolabımıza koyuyoruz. Burada genellikle temizliği gözden kaçırabiliriz ve çıplak gözle görülmese de, saçları düzleştirmek için ısıtılmış plakalar yağlar, saç kremleri, şampuanlar ve köpükler gibi saç bakım ürünlerinden kalıntılar biriktirebilir. Sonuç olarak, ısı eşit olmayan bir şekilde dağılır, bu da saçın kırılmasına ve uçlarının kırılmasına neden olabilir. Bunun için saç düzleştiricilerin de zaman zaman temizlenmesi gerekir. Düzleştiricinin ilk günkü gibi çalışmasını istiyorsanız, kullandıktan sonra biraz özen göstermeniz yeterlidir. Bu basit bakımlarla düzleştiricinizin ömrünü uzatırken saçınızın yıpranmasını önemli ölçüde önleyebilirsiniz.

2377775f9a5a4a90facdf1ce889e115c83848ac2 original

Temizlemeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Temizlemeden önce cihazın fişinin çekili olduğundan emin olun, aksi takdirde kısa devre veya kişisel yaralanma meydana gelebilir; bu nedenle önce fişi prizden çektiğinizden emin olun. Düzleştiriciyi temizlerken, cihaza zarar verebileceğinden cihazın içine su girmemesine dikkat edin.

Günlük Temizlik:

Her gün düzleştirici kullanıyorsanız bu yöntem mükemmeldir. Tek ihtiyacınız olan suyla nemlendirilmiş bir mikrofiber bez. Kalıntıları (sprey, yağ vb.) çıkarmanın en iyi yolu, kullanımdan sonra düzleştirme plakasının hala sıcak olmasıdır. Bir bezle hafifçe silmek yeterlidir. Tahtayı ve kenarlarını kalıntılara karşı iyice temizleyin.

TeoriV2 94363 large

1. Cam seramik temizleyici saç düzleştirici temizliği

Bu yöntemin avantajı, cam-seramik temizleyicinin temizlik sırasında düzleştirme plakasına zarar vermemesidir. Pamuğa az miktarda cam-seramik yüzey temizleyici koyun ve kirli noktayı silin.
Sonuç: Çoğu zaman kir gitti, ancak plakanın kenarları kirli kaldı.

2. Düzleştiriciyi cam temizleyici ile yıkayın

Bir bezi cam temizleyici ile nemlendirin ve kirleri silin.
Sonuç: Tahtanın temizliği ilk yönteme göre daha verimli oldu ancak inatçı lekeler kaldı.

3. Düzleştiriciyi oje çıkarıcı (aseton) ile yıkayın.

İnatçı lekeleriniz varsa, bu lekeleri asetonla çıkarmayı deneyin. Pamuğa biraz aseton koyun ve silin.
Sonuç: Tüm kalıntılar ve lekeler tamamen gitti. Bizce inatçı lekeleri çıkarmanın en iyi yolu asetondur.

bu kadar! Bu ipuçlarını takip ederseniz ve düzleştiricinizi düzenli olarak temizlerseniz düzleştiricinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Her saç düzleştiricinin bakım ve temizlik kuralları vardır. Lütfen talimatları dikkatlice izleyin. Yukarıdaki yöntemi uygulamadan önce, ekipmanınızı yıpratmamak için küçük bir alanda test yapmanız önerilir.

41ew8qe9mFL. AC SY1000

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir