GenelFırsatlar

Cırt Kelepçesi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Cırt Kelepçesi ilk olarak 60 yıl önce bir elektrik şirketi çalışanı tarafından keşfedildi ve dünyanın en kalıcı icatlarından biri haline geldi. Üretildiği ilk yıldan itibaren dünyanın birçok yerine yayılmış ve özellikle elektrik ve sıhhi tesisat alanında herkesin kullandığı bir alet haline gelmiştir. Kablo kelepçesi olarak da bilinen bu alet, başlangıçta iki parça halinde icat edildi.

Cırt Kelepçesi Mucidi

Adını mucidi Maurus C. Logan’dan almıştır. İlk icat edildiğinde metal parçalar içerdiği için maliyeti artıyordu. Bu nedenle alet yıllar içinde daha basit ve daha düşük maliyetli konstrüksiyonlar elde etmenin yanı sıra kablo klipsi, plastik klips, naylon klips, kablo bağı, cırt cırt, cırt cırt, plastik kablo Kablo bağları, naylon gibi daha çekici isimler kazanmıştır. plastik klipsler, kablo toplayıcılar. alınmış.

Onu bu kadar ünlü yapan şey fiyatı ve çok yönlülüğüdür. Bu ürün birçok alanda kullanılabilir ve düşük fiyatı nedeniyle birçok kişi tarafından sevilir. Velcro klipsler sadece plastikten değil, aynı zamanda incedir. Piyasada ayrıca hammadde özelliklerine, boy, kalınlık vb. özelliklerine göre çeşitleri mevcuttur.

Bu buluşun nedeni Maurus C. Logan’ın 1956 yılında Boeing uçak fabrikasını ziyaret ettiğinde, uçaktaki bazı kabloların sadece gövdeye bağlı olduğunu fark etmesi ve bunun sadece bir kablo bağı olabileceğini düşünmesidir. O zamandan beri birçok ev ve işyerinde bulmak kolay oldu.

11080939274290

Cırt Kelepçesi Kullanım Kapsamı

Bu çok iyi bilinen ve erişilebilir araç birçok yerde şu şekilde kullanılmaktadır:

  • Savunma Sanayii
  • Otomobil endüstrisi
  • Gemi inşa endüstrisi
  • Motor endüstrisi
  • Yeşil Ev
  • Elektronik ve elektrik endüstrisi
  • Fide

Bu alanlarda yaygın olarak kullanılan bu alet aynı zamanda birçok soğuk ve sıcak yerde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

kablo bagi plastik cirt kelepce beyaz 10 cm 100 adet kcm34642250 1 734d13be9df3417ebc9c05c288cc35d1

Cırt Kelepçesi Tipi

Plastik klipsin en yaygın türü 4 adettir.

Bunlar;

Endüstriyel Plastik Klipsler
Standart plastik klips
Mini plastik klips
Yanmaz plastik klips

Gelin hep birlikte bu armatürlerin özelliklerine bir göz atalım. Mini kelepçeler 7,5 mm kalınlığında, standart plastik kelepçeler 10 mm ve endüstriyel plastik kelepçeler 20 mm’dir. Şimdi bu kelepçelerin kalınlıklarına bakalım. Kelepçelerin kalınlığı sırasıyla 0,9, 1,2 ve 2 mm’dir.

Ağırlıkları 1.8, 2.7 ve 18 gramdır. Çekmeler 3.5kg, 4.5kg ve son olarak 9kg’dır. Sırasıyla %35, %35 ve %15 oranında gerilirler. Elbette kilitliyken açılması zor olan bu klipleri açmanın da yolları var. Bunlara internetten kolayca erişebilir ve gerektiğinde silebilirsiniz.

Bunun yanı sıra polis ve jandarma tarafından da kullanılan kelepçelerin yüksekliği kişinin elinin hareketini kısıtlıyor. Metal klipsin tek farkı tek kullanımlık olmasıdır. Bu kelepçeler ilk olarak 1965 yılında kullanılmıştır.

zenfidan plastik cirt kelepce 20 cm 25 adet 500x500 1

Velcro klipsi nasıl kullanılır?                                                                                Plastik klipslerin kullanımı çok basittir. Bir çok plastik armatürde aynı mantıkla çalışmaktadır. Tek yapmanız gereken plastik klipsin düz ucunu diğer taraftaki kilitleme bölümünden geçirmek. Bu şekilde, kelepçe ne kadar sıkıysa, o kadar uzun süre kalacaktır. Sıkacağın seviyeye dikkat etmelisin çünkü bir kez sıkıldığında düzleştirilemez. Çalışma prensibi hala çok basit.

Velcro klipsinde birçok çentik var. Bunlar dik üçgenlerin şekilleridir. Cırt cırtlı klipsi ilk kullandığınızda üçgenin ucu önce girer. Geri gelmemesi için arka üçgenin düz kısmını sıkıştırarak günlerce kilitte kalmasına ve sağlam çıkmamasına dikkat edin.

Aynı çalışma prensibi diğer armatürler için de geçerlidir. Elbette mukavemet ve kalınlık gibi özellikler de armatürün şeklini değiştirir.

Bu sayede nerede kullanıldığını, türünü, özelliklerini, tarihçesini ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz.

11076780064818

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir