FırsatlarGenel

Doğru Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Mont Seçimi nerede kullanacağınıza, kişisel tercihlerinize ve fiziksel özelliklerine göre size en uygun stili seçebilirsiniz. İster günlük bir kaban ister spor bir kaban olsun, birkaç noktaya dikkat ederek kendinize uygun bir kaban seçebilirsiniz.

Palto satın alırken montun kullanılacağı bölgenin iklimini göz önünde bulundurmalısınız. Çok soğuk iklimler için yüksek kaliteli izolasyon ile üretilmiş modelleri inceleyebilirsiniz. Yüksek izolasyonlu modeller sıcaklığı ceketin içine hapseder ve ekstra konfor sağlar. Daha sıcak iklimlerde hafif ve rahat bir model kullanabilirsiniz.

Spor sırasında giyilen ceketlerin özellikleri, daha az aktif aktiviteler sırasında giyilenlerden farklıdır. Egzersiz hacmi ve kalp hızı arttıkça soğuma hızları azalır. Bu nedenle önceliğiniz alacağınız dış giyimin rahat ve olabildiğince hafif olmasıdır. Isı yalıtımı yüksek olan ceketler terlemeden dolayı rahatsızlığa neden olabilir. Daha az hareketli aktiviteler için daha kalın, daha sıcak dolgulu modelleri kullanabilirsiniz.

Ceketi yağışın yüksek olduğu bölgelerde kullanmak istiyorsanız yağmur versiyonunu tercih edebilirsiniz. Decathlon, ürünlerinin su geçirmezlik derecesini özel bir laboratuvar ortamında duş testleri yaparak 1’den 5’e kadar skalada belirlemektedir.

Alacağınız ceketin nefes alan fermuarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Havalandırma fermuarları genellikle koltuk altlarında ve yanlarda bulunur ve sıcaklık yükseldiğinde açılarak terlemeyi engeller.

bej kadin mont 146185

Yürüyüş İçin Mont Seçimi

Doğa yürüyüşlerinizde dış ya da midi olarak kullanabileceğiniz dış giyim ürünleri farklı stil ve işlevlerde karşımıza çıkıyor. Sıcaklığın çok düşük olmayacağı bölgelerde yürüyüş ve geziler için hafif ve sıcak tutan bir palto seçin.

İki katlı ceket, doğa yürüyüşleri için de büyük rahatlık sağlıyor. Pamuklu iç astar veya polar tasarımı ile yağmura dayanıklı dış kumaşa sahip olan ceket, yürüyüşünüz sırasında hava koşulları değişse bile keyfiniz kesintiye uğramaz.

Kayak Montu Seçimi

Kayak, en popüler kış sporlarından biridir ve stres atmanın çok etkili bir yoludur. Ancak doğru kayak ceketini seçmezseniz kayak eğlenceniz yarıda kalabilir. Kar ceketi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik rüzgar ve yağmur korumasıdır. İki katmanlı model bu konuda oldukça başarılı.

Kayak kıyafetlerinin iç yüzeyini yalıtmak için genellikle elyaf ve tüy malzemeler kullanılmaktadır. Fiber ürünler hafif yapıları ve uygun fiyatları ile öne çıkmaktadır. Aşağı katlar, elyaf katlardan daha pahalıdır, ancak özelliklerine ve uzun süreli kullanılabilirliklerine uygundur. İnce tasarımına rağmen, lifler ve kuş tüyü ceketler sizi çok sıcak tutar ve bir kayak ceketi olarak idealdir. Katmanlar arasında çok fazla hava tutarak ekstra yalıtım sağlayan şişme ceketleri de inceleyebilirsiniz.

0012166 krem tuy kapusonlu sisme mont 5768

Yelken Montu Seçimi

Rüzgar sörfü için alacağınız ceketin rüzgar koruması çok önemlidir. Başlangıç ​​seviyesi için rüzgar kesme hızı en az 20 km/h olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Modeller su geçirmez olmalı ve dikişlerinde su geçirmez iplik kullanılmalıdır. Kumaş ve aksesuarların deniz suyuna dayanıklı olması da faydalıdır. Bel ve bilekte daha fazla büzme ipi stili güzel görünümü sağlar.

Yelkenli montlarının ekstra esnek kumaşlardan üretilmeleri ve tasarımlarının hareket özelliği sunması avantaj sağlar. Kullanım esnasında cüzdan, telefon gibi eşyalarınızı koymak için kolay ulaşılabilir ve ekstra koruma cepleri olan modelleri tercih edebilirsiniz.

WK0304 191 0

 

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir