Genel

Dünyanın En İyi 5 Beyaz Eşya Markası

Dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası söz konusu olduğu özellikle geçmişten günümüze kurumsallığıyla ön plana çıkan markalar karşımıza çıkmaktadır. Uluslararası ortamda en çok beğenilen beyaz eşya markaları ülkemizde de yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir. Bu kapsamda dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası sıklıkla merak edilmektedir.

İşte Dünyanın En İyi 5 Beyaz Eşya Markası!

Günümüz koşullarında dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası söz konusu olduğu zaman aşağıdaki markalardan söz edebiliriz;

  • Beko
  • Bosch
  • Hotpoint
  • Samsung
  • Siemens

Dünyanın En İyi 5 Beyaz Eşya Markası

Beko

Dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası arasında yer alan Beko, son derece iddialı bir konunda yer alır. Türkiye’nin bir markası olarak karşımıza çıkan Beko, uluslararası ortamda en çok tanınan beyaz eşya markaları arasında yer almaktadır. Koç Holding tarafından kurulan bu marka ilk önce salça ve konserve sektöründe hizmet sunmuştur. Daha sonraki süreçte beyaz eşya sektörüne yönelen markanın günümüz itibariyle tam anlamıyla uluslararası bir marka olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır.

Özellikle 1990’lı yıllara gelindiği zaman Beko, uluslararası piyasaya açılmıştır. Bu tarihten sonra hızlı bir gelişim sürecinin içerisinde yer alan Beko’nun bulaşık ve çamaşır makineleriyle ünlü olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışında Beko tam 100’den fazla ülkeye satış yapabilen bir beyaz eşya markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bosch

Tam anlamıyla bir Alman markası olan Bosch; Türkiye’deki üretim merkezinde son derece kaliteli beyaz eşya modelleri üretmektedir. İlk olarak 1886 yılında kurulan bu markanın 1933 yılından sonra buzdolabı satışıyla piyasada yer aldığı bilinmektedir. Sonraki süreçte beyaz eşya ürünlerinin sayısını arttıran bu marka esasında kuruş amacı olarak mühendislik firması olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Beyaz eşya sektörüyle ilgili olan çok sayıda farklı patente sahip olan Bosch; Türkiye’de de üretim yapmaktadır. BSH firması olarak ülkemizde faaliyet gösteren Bosch; tam anlamıyla uluslararası bir marka olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Ayrıca Bosch ankastre setler konusunda da iddialı bir markadır.

Dünyanın En İyi 5 Beyaz Eşya Markası

Hotpoint

Amerika Birleşik Devletler markası olan Hotpoint; yeni nesil beyaz eşyalara imzasını atmaktadır. 1911 yılı itibariyle Amerika Birleşik Devletlerinde kurulan bu firma, dünyadaki ilk beyaz eşya markaları arasında yer almaktadır. İlk kez ütü üretimi yapan firmanın 1953 yıkından bu yana sektörde güçlü bir şekilde yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

İlk yıllarda buzdolabı, elektrikli fırın ve elbise kurutucu gibi beyaz eşyalar üreten Hotpoint; günümüz itibariyle ürün yelpazesini genişletmektedir. Türkiye’de Ariston markasıyla özdeşleşen Hotpoint; özellikle çamaşır makineleriyle ön plana çıkan uluslararası bir markadır.

Samsung

Pek çok farklı sektörde güçlü bir şekilde yer alan Samsung; 1938 yılından bu yana hizmet sunan bir markadır. Güney Kore merkezli olan bu firmanın farklı sektörlerde ürünler ürettiği bilinmektedir. Asın işi elektronik sektörü olsa da Samsung beyaz eşyada da kendisini kanıtlamış olan bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Ülkemizde de yoğun bir düzeyde tercih edilen Samsung; mutfak ankastrelerinde de iddialı bir özelliğe sahiptir. Buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel beyaz eşyalarda kendisini ispatlayan Samsung; geniş kapsamlı ürün yelpazesiyle dikkatleri üzerine çekebilen bir markadır. Dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası arasında yer alan Samsung yeni nesil teknolojilere imzasını atmaktadır.

Dünyanın En İyi 5 Beyaz Eşya Markası

Siemens

Almanya merkezli bir marka olan Siemens; Avrupa’daki en büyük şirketler grubu içerisinde yer alır. Tam 1947 yılından bu yana hizmet sunan bir marka olan Siemens; ilk olarak telgraf üretimiyle adını duyurmuştur. 1967 yılından bu yana beyaz eşya sektöründen yer alan markanın, günümüz koşullarında yoğun bir düzeyde ilgi gördüğünü ifade etmek mümkün olmaktadır. Dünyanın en iyi 5 beyaz eşya markası söz konusu olduğunda bu marka akla gelen seçeneklerdendir.

İlgili Mesajlar

1 of 32

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir