Beyaz Eşya

 Dyson Kurutma Makinası Özellikleri

Üç ayrı kurutma hızı ve dört hassas ısı ayarı ile Dyson kurutma makinası öne çıkar.  Üç ayrı hız ayarı ile (hızlı, normal kurutma ve sadece şekil verme) sağlıklı saç form verme olanağı sağlar. Isı ayarları 100, 80, ve 60°C seçilerek kurutma ya da saç kurutma ve şekillendirme yapılabilir. İşiniz bittikten sonra 28°C ile hızlı bir biçimde soğumasını sağlayarak şeklin sabitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer makinalardan çok daha hızlı kurutma yapabilmesi için ekstra hava üfleme teknolojisiyle donatılmıştır. Saniye de 41 litre üfler. Bu normal miktarın 3 katıdır. Bir kondansatör ile yoğunlaştırılıp üflenen hava tek bir bölüm saçta şekillendirme yapmayı sağlar. Bu teknoloji ile saçın bir bölümü şekillendirilirken, diğer saç bölümünün şekli bozulmaz.

Dyson’un en önemli özelliği motorunun el ile tutulan bölümünde olmasıdır. Böylece elde tutarken daha dengelidir ve kullanımı bu sayede kolaydır. Şekillendirme ile kurutma işlemleri aynı anda gerçekleştirilebilir. Sekiz kat daha hızlı olan motoru bu üstün özelliğine karşın Dyson kurutma makinası diğer makinalara göre motor ağırlığı yarı ağırlıktadır.

 Dyson Kurutma Makinası Özellikleri

Saç Sağlığı İçin Tasarlanmış Özellikleri

Tasarımı yapılırken sadece görsel üstün özellikler değil saç sağlığı da düşünülmüştür. Bunlar şöyle sıralanabilir.

  1. Kontrollü ısı üfleme özelliği sayesinde saçın kurutma ve şekillendirme sırasında yıpranmasını önler.
  2. Lokal saç tutamlarında şekillendirme yapıp diğer bölümü bozmaz. Bu sayede aynı işlem bir kerede tamamlanır.
  3. Yoğun üfleme özelliği ile kısa sürede kurutma ve şekillendirme tamamlanır. Böylece saç hırpalanmaz.
  4. Üflenen sıcak belli saç bölümüne hava eşit dağıldığı için saç yanmaz.

 Dyson Kurutma Makinası Özellikleri

Doysan Kurutma Makinesi Başlıkları

Farklı amaçlarla kullanılan başlıklar mıknatıslıdır. Bu sayede kolayca takıp çıkarılır ve değiştirilir. Bu yüzden kolayca 360 derece kolayca döner. Mekanik olmayan bu değiştirilme sayesinde başlıkların takıldığı yerlerden aşınma olasılığı yoktur. Bu şekilde Dyson kurutma makinası profesyonel kullanım içinde uygun olmuştur.

Hız ve ısı ayarları toplam dört düğme ile yapılabilir. Bu kullanım pratikliğini sağlar. Anında ayarlar yapılır, ev ve profesyonel kullanımı için uygunluk sağlar. Başlıklar aynı zamanda farklı Doysan kurutma makinaları ile uyumludur. Var olan makinalar ile kullanmak için ayrı olarak satın almak olasıdır.

 Dyson Kurutma Makinası Özellikleri

Başlık İşlevleri

Kurutma ve şekillendirme yapan başlıklar ile değişik saç formları çalışılabilmektedir. Beş ayrı başlık vardır. Başlıklar değiştirilirken soğuk kenarlar kullanılarak aparat tutulmalıdır. Başlıkları şöyle sıralayabiliriz.

  1. Flyaway başlık: Kısa saçları alta çekerek uzun saçların altına saklar. Böylece elektriklenmeyen saçlar yaratırsınız
  2. Düzleştirici başlık: Düz saçlar yaratmanızı çok sıcak olmayan bir hava ile sağlar.
  3. Diffüzer: Uzun dişlidir. Saçın dibinden itibaren bukleler oluşturulmasını sağlar.
  4. Hassas kurutma başlığı: Hassas saçların ve saç diplerinin rahatsızlık yaratmadan kurutulmasını sağlar.
  5. Geniş dişli taraklı başlık: kalın ya da kıvırcık saçları açarak şekillendirmek için uygundur.

Tüm bu formları vermek isteyen kullanıcı ve profesyoneller tarafından Dyson kurutma makinası tercih edilmektedir. Böylece Dyson kurutma makinası son zamanların en popüler ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Mesajlar

1 of 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir