E Vitamini Nedir, Faydaları Nelerdir

0
105

E Vitamini antioksidan etkilerinin iyi belgelendiğini göstermiştir. Bu arada, bu bileşiğin piyasa fiyatı, çeşitli faktörler nedeniyle büyük ölçüde dalgalandı. Bu, daha yüksek fiyat seviyelerinin yem üreticileri için artan maliyetlere dönüştüğü anlamına gelir. Bu yazımızda E vitamini fiyatlarını etkileyen başlıca faktörlere bakacağız. Pazar büyük ölçüde uluslararası ticarete bağımlı olsa da, arz eksikliği ve artan üretim maliyetleri fiyat artışına katkıda bulunabilir.
Tedarik eksikliği ve üretim sorunları da dahil olmak üzere çeşitli faktörler E vitamini fiyatını etkiler. Bulunabilirlik sorunları, hammadde kıtlığı ve temel bileşenlerle ilgili hükümet düzenlemeleri fiyatlarda dalgalanmalara neden olabilir. Örneğin, yakın tarihli bir araştırma, E vitamini fiyatlarının geçen yıl %50’den fazla arttığını buldu. Fiyat artışına ek olarak, E vitamini maliyetlerinin 2. ve 3. çeyrek boyunca kademeli olarak iyileşmesi bekleniyor. Bu eğilimin önümüzdeki aylarda da devam etmesi muhtemeldir.

325 380849872

E Vitamini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
E vitamini satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Bu temel antioksidanın iyi bir kaynağı cilt sağlığı için gereklidir. Ürünün doğal bir kaynaktan yapıldığından ve tutarlılığın benzersiz olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Tüm E vitamini ürünleri faydalı olsa da, hepsi saf veya en iyi kaliteye sahip değildir. Bazı vitamin yağları sentetiktir veya şüpheli katkı maddeleri içerir. Diğer kaynaklar soya veya bilinmeyen yağlardan gelir. Doğal vitaminler sentetik olanlardan daha etkili olsalar da eşdeğer değildirler.

E vitamini takviyeleri satın alırken, bunların ABD Farmakopesi veya Tüketici Laboratuvarı gibi bağımsız bir onay kuruluşu tarafından güvenlik ve etkinlik açısından test edildiğinden emin olmanız gerekir. Doğal vitaminlerin aksine, E vitamininin sentetik versiyonları zararlı petrokimyasallarla yapılır. Bu kimyasallar artan güneş hassasiyeti, tahriş ve hücresel hasarla ilişkilendirilmiştir. Doğal kaynaklardan yapılmış ürünleri aramak önemlidir.

E vitamini takviyesi almak pahalı olabilir. Yağlı tozlar ve kapsüller dahil olmak üzere çeşitli türleri mevcuttur. Yağ, yağda çözünen vitaminlerin emilimini arttırdığından, yağ içeriğine sahip olanları aramalısınız. Ayrıca, sentetik formlar yerine doğal A, C ve E vitamini kaynakları içeren bir takviye bulmaya çalışın. Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir seçenek arıyorsanız, kaçınmanız gereken doğal E vitamini formları da vardır.e vitamini 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz