GenelFırsatlar

Elektrikli Motorlar

Elektrikli Motorlar Türkiye’de elektrikli motorlu taşıtlar üzerindeki özel tüketim vergisi yüzde üçten on beşe, yüzde on altmışa yükseltildi. Zam ülkede uzun süredir tartışılan bir konu ancak hükümet elektrikli otomobillerin maliyetlerini düşürmeye çalışıyor. Vergiyi artırarak tüketiciler yaklaşık 600 $ tasarruf edecek. Bu miktar, benzinle çalışan araçlardaki mevcut vergiden hala daha düşük, ancak yine de federal hükümetin önerdiği EV vergilerinden daha yüksek.

Şirket, Türkiye ve Çin’de pil paketleri ve modüller üretmeyi planlıyor. Farasis Energy tarafından üretilen piller sadece 20 dakikada şarj edilebilir. Bu araçların akü menzili 500 kilometreden fazladır. Standart bir Türk elektrik prizinden iki saatten daha kısa sürede tam şarj elde edilebilir. Sonunda bu arabaları kullanarak Türkiye’yi dolaşmak mümkün olacak. Ancak ne bekleyeceğinizden emin değilseniz, üretim planlarına bir göz atın.

10906279608370

Elektrik motorunun çalışma prensibi

Elektrik motorunun çalışma prensibi elektrik akımı, manyetik alanlar ve elektromıknatıs alanlarındaki araştırmalar, pilin ve ardından elektrik motorunun icadına yol açtı. Ünlü bilim adamı Mihael Faraday tarafından 1821 yılında tasarlanan cihaz, ilk elektrik motoru olarak kabul ediliyor. Peki elektrik motoru nasıl çalışır? Motor temel olarak farklı kutuplara sahip elektromıknatıslardan oluşan dairesel bir mıknatısın ortasına iletken bir cismin yerleştirilmesiyle elde edilir. İletken nesne ile etkileşime giren mıknatıs, itme kuvveti ve çekici kuvvetin etkisi altında dairesel bir hareketle hızla hareket eder. Bu motorlar, elektrik yasalarının en temel prensiplerini kullanarak çalışır ve ayrıca robotik projelerinde hareketlilik kazandırmak için kullanılır. Amacınız ne olursa olsun motorlarımızı satın alarak kaliteli ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Elektrikli Motor tipileri nelerdir?

Elektrikli Motor tipileri nelerdir elektrik motorları temel olarak doğru akım (DC) ve alternatif akım (AC) motorları olarak ikiye ayrılır. AC motorlar da iki tipe ayrılır: senkron motorlar ve asenkron motorlar. Doğru akım kullanan motorlar genellikle fırçalı ve fırçasız olarak ikiye ayrılır. Tüm motor tiplerinin çalışma prensibi teoride aynıdır ancak uygulama alanları farklıdır.

10321589010482

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir