Genel

En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri

En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri Dekorasyonun ana parçası olan duvar boyasının rengi, basit bir dokunuş olsa bile tercihlerinize göre daha aydınlık ve ferah bir iç mekan oluşturabilir. Birçok araştırma, duvar rengin insanlar üzerindeki etkilerini göstermiştir. Siz de ruhunuzu ve enerjinizi olumlu yönde etkileyen doğru renkleri seçerek sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Günümüzde evlerimiz, ofislerimiz ve diğer tüm yaşam alanlarımız için tercih edilen duvar boyasının özellikle iki renk kullanıldığında birbiriyle uyumlu olması çok önemlidir. Renk uyumunu inceleyerek doğru renk uyumunu bulabilir ve evinizin dekorunu güçlendirebilirsiniz. Duvar boyası seçimi yapmadan önce bu alanda uzman kişilerin tavsiyelerine kulak verilmesi tavsiye edilir.

Günümüzde konut duvar boyasının rengi açık renklidir. Ancak dekorasyona önem veren ve diğer alanlarda olduğu gibi evinde de kendi kişiliğini göstermek isteyen birçok kişi son zamanlarda farklı renkleri denemeye başladı. Örneğin siyah, gri, yeşil, mavi gibi farklı tonların yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir.

Evde farklı bir hava yaratmak isteyenlerin yanı sıra en çok tercih edilen duvar boyası renkleri şu şekilde sıralanabilir.

Modern bir hava yaratmak ve estetik bir çizgi yakalamak için özellikle çeşitli iş yerlerinde gri ve beyaz uyumu sıklıkla tercih edilmektedir. Modern bir görünüm yaratmak için gri, beyaz ya da gri-siyah gibi renklerin dekoratif ürünlerle birlikte kullanılması farklı bir hava yaratacaktır. Çoğu zaman iki rengi tek başına kullanmak istenilen etkiyi vermez. Beyaz çabuk kirlenir ve grinin donukluğu, tek başına etkisi çok az olan bu renk kombinasyonları ile eşsiz bir uyum oluşturur.

Trend olan duvar boyası renklerinden biri olan bu renkler ile yaşam alanınıza daha modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı şekilde mat renkler tercih edilerek de bu istenilen hava elde edilebilir. İki rengi aydınlatma ve dekorasyon için kullanışlı diğer ürünlerle koordine ederek renk geçiş uyumu ve özel boyama teknikleri ile misafirlerinizi hayran bırakacak dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Filli Boya ve Marshall Boya En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri

Toz pembe duvar boyası rengi

Toz pembe duvar boyasi rengi
Toz pembe duvar boyası rengi

Toz pembe duvar boyası rengi çok özel bir renktir ve en popüler duvar boyası renkleri arasında yerini almıştır diyebiliriz.

Yosun yeşili duvar boyası rengi

Yosun yesili duvar boyasi rengi
Yosun yeşili duvar boyası rengi

Yeşilin soft rengini yansıtan aqua green ile uyumlu diğer renkler ile oldukça şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Turuncu duvar boyası rengi

Turuncu duvar boyasi rengi
Turuncu duvar boyası rengi

Canlı bir renk arayanlar için beyazla %100 uyumlu turuncu duvar boyasını da listenize ekleyin.

Pembe duvar boyası rengi

Pembe duvar boyasi rengi
Pembe duvar boyası rengi

Kız çocuk odası rengi olarak kullanılan pembenin duvar boyası olarak kullanılması gerçekten güzel bir ortam oluşturmuş.

Mavi duvar boyası rengi

Mavi duvar boyasi rengi
Mavi duvar boyası rengi

Mavinin her tonuyla baş döndürücü olarak tanımlanabilecek bir görüntüye bakıyorsunuz. Mavi ve sarının birlikte güçlü olduğu ender çiftlerden biri…

Mor duvar boyası rengi

Mor duvar boyasi rengi
Mor duvar boyası rengi

Salonda perde ve tonlarla kombinlenebilecek çok şık bir duvar boyası rengi olan leylak, kesinlikle mekana ağırlık katacak!

Antrasit gri duvar boyası rengi

Antrasit gri duvar boyasi rengi
Antrasit gri duvar boyası rengi

En popüler duvar boyası renkleri arasında yerini almış çarpıcı bir renk; antrasit gri!

Deniz mavisi duvar boyası rengi

Deniz mavisi duvar boyasi rengi
Deniz mavisi duvar boyası rengi

Mavinin her tonu güzeldir ve her tonu farklı bir enerji yayar. İşte evin enerjisini yansıtan açık turkuaz duvar rengi!

Beyaz duvar boyası rengi

Beyaz duvar boyasi rengi
Beyaz duvar boyası rengi

En popüler duvar boyası rengi en iyi seçeneklerden biridir! Sadelikten hoşlananlar için beyaz duvar kapı boyası rengi gerçekten de en iyi seçimdir.

Gold sarısı duvar boyası rengi

Gold sarisi duvar boyasi rengi
Gold sarısı duvar boyası rengi

Mobilya renk düzeninde oldukça şık bir yere sahip olan salon için altın sarısı duvar boyası veya salon için başka bir duvar boyası gibi düşünebilirsiniz.

Kırmızı duvar boyası rengi

Kirmizi duvar boyasi rengi
Kırmızı duvar boyası rengi

Kırmızıya uzaktan yaklaşabilirsin ama korkma! Yine o kadar canlı bir renk ki, bir mekanda bir duvar için pop renk gibi düşünebilirsiniz!

Siyah duvar boyası rengi

Siyah duvar boyasi rengi
Siyah duvar boyası rengi

Siyah duvar boyası renginden uzak durabilirsiniz ancak yaşam alanında bir duvarı siyaha boyamak gerçekten güzel bir duvar dekorasyonu yapabilir.

Duvar Boyası Renkleri Kataloğu

ARARENKLER
Ara renkler

İlgili Mesajlar

1 of 32

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir