Teknoloji

EN İYİ 10 YOĞUŞMALI KOMBİ ÖNERİ

Yoğuşmalı Kombi kış aylarında ısınma ve sıcak su gereksinimimizi karşılayan en nitelikli yoğuşmalı kombi modellerini liste haline getirdik.

Yoğuşmalı Kombi Teklifleri

Yoğuşmalı Kombi modellerine göre daha az enerji tüketimi yaparak bütçenize katkı sağlayan yoğuşmalı kombi modellerini sizler için liste haline getirdik.

İtinayla hazırladığımı en iyi yoğuşmalı kombi içeriğinde Bosch ve E.C.A gibi markalara yer verdik.

En iyi yoğuşmalı kombi hangisi? En çok satan kombi hangisi? Gibi suallerin yanıtlarının yer aldığı içerikte, ürünlerin kullanıcı yorumları da bulunuyor.

En İyi 10 Yoğuşmalı Kombi Önerisi

Yüksek enerji tasarrufu sağlayan en iyi yoğuşmalı kombi modellerini sizler için maddeler halinde inceledik. Teknik özellikli ve uzun ömürlü markalara yer verdiğimiz yazımıza kesinlikle göz atmalısınız.

İşte en iyi yoğuşmalı kombi markaları:

Geniş Genleşme Tankı: Alarko Seradens Super Plus Ssp 36

Türkiye’de en çok kullanılan kombi markalarından biri olan Alarko’nun ürettiği çift yoğuşmalı son nesil bu ürün yüksek enerji tasarrufu ve dayanıklılığı ile ön tasarıya çıkıyor. Geniş iç haznesi sayesinde sıcak su kesintisi yaşatmayan bu kombi dışarı cüzi ölçüde atık gaz salınımı yapıyor. Son derce suskun çalışan Alarko kombi opsiyonel solar iletişim sistemi de sunuyor. Son olarak Alarko Super Serandens’in yoğuşma suyuna karşı uzun ömürlü olması emeliyle paslanmaz çelikderi üretilen eşanjörü piyasaya göre yüksek maliyetini hakkettiğini gösteriyor.

alarko seradens super plus ssp 36 cift yogusmali kombi resim 25217

Sessiz Çalışma: Bosch Condens 2200i W 24

Bizce en iyi kombi markası olan Bosch’un Condens modeli yüksek enerji tasarrufunu dikkat topluyor. Kompakt tasarıma sahip olan ürün, evin her köşesine rahatlıkla koyulabiliyor. 45 dB ses seviyesinde çalışan aygıt, suskun çalışma özelliğiyle seçim ediliyor.

Bosch Condens 2200iW

Telefon Uygulaması: E.C.A. Proteus Premix 24 HM

En iyi kombi markaları arasında yer alan E.C.A’ın Proteus Premix modeli A enerji sınıfında bulunuyor. Telefonunuzla hakimiyet edebileceğiniz yoğuşmalı kombi, minimal ebadıyla her yere sığabiliyor.

eca proteus premix on gorunum

Uzun Ömürlü: Demirdöküm Nitromix P 24

En iyi kombi içeriğimizde 3. sırada yer alan Demirdöküm Nitromix, %108 yararlılığı ile yüksek tasarruf sağlıyor. Çelik kaplamalı eşanjör sistemi bulunan aygıt, bu sayede uzun seneler süresince meselesiz kullanılabiliyor.

download 1

Dijital Ekran: Buderus Logamax Plus GB012-25K V2

En nitelikli kombi markası sıralamasında bulunan Buderus, Logomax Plux modeliyle karşımıza çıkıyor. Dijital oturumuyla kolaylıkla kullanılabilen ürün, donma karşıtı gözetmesiyle balkon gibi yerlerde kullanılabiliyor. Düşük tüketime sahip olan kombi, bu sayede faturalarda tasarruf sağlıyor.

buderus logamax plus gb012 25k hermetik z

Sabit Su Isısı: Vaillant ecoTEC Pro VUW 286/5-3

En iyi yoğuşmalı kombi sıralamasında 6. sırada yer alan Vaillant ecoTEC, sabit su ısı ayarıyla karşımıza çıkıyor. Öbür kombilere kıyasla %107 enerji tasarrufu sağlayan ürün, süratli bir tesir sağlıyor.

ECOTEC PRO 463x600 1

Kolay Kullanım: Warmhaus EWA 24

en iyi kombi markaları arasında bulunan Warmhaus’un EWA modeli, yalnızca 26 kW elektrik harcıyor. Bu sayede etrafı gözeten ürün, öbür kombilere göre daha sesli çalışıyor. A enerji sınıfında bulunan kombi, kullanıcılarından bütün puan alıyor.

WARMHAUS 01 600x453 1

Paslanmaz Çelik: Vaillant ecoTec Pure 286/7-2

En iyi kombiler arasında yer alan Vaillant ecoTec Pure, paslanmaz çelik yapısıyla uzun seneler süresince kullanılabiliyor. Üzerinde LCD ekran bulunan kombi, bu sayede kullanım kolaylığı sağlıyor. Sabit ısı ayarı bulunan ürün, sesli çalışması nedeniyle tenkit alıyor.

Ekran goruntusu 2020 12 19 192141

Özel Isı Esanjörü: Daikin Premix NDJ 24

Özel ısı eşanjörüyle isminden laf ettiren Daikin Premix, A enerji sınıfında bulunuyor. Oldukça suskun çalışan ürün, yapı nedeniyle ısı kaybını asgariye indiriyor. Kullanıcıları tarafından öneri edilen kombi, bizce en iyilerden biri.

241

Paslanmaz Çelik Plaka: Baymak IDEE Premix 35

En iyi yoğuşmalı kombi öneri içeriğimizin son sırasında yer alan Baymak IDEE, paslanmaz çelik yapısıyla uzun seneler kullanılabiliyor. Üzerindeki oda termostatı sayesinde kolaylıkla kullanılabilen aygıt, ufak ebadıyla rahat bir mesken sağlıyor.

e.c.a proteus premix 30 kw yandan gorunum

Yoğuşmalı Kombi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Düşük tüketimleriyle konutunuzun tüm sıcaklık gereksinimini karşılayan yoğuşmalı kombilere gelen sualleri cevapladık. İşte yoğuşmalı kombi hakkında sıkça sorulan sualler.

Yoğuşma Ne Demektir?

Yoğuşma, gaz halinde olan bir maddenin ısı takviyeyi ile akışkan hale dönüştürülmesi harekâtıdır. Yoğuşmalı kombilerdekullanılan bu yöntem enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Yoğuşmalı kombi ne işe verim?

Yoğuşmalı kombi, bacadan çıkmak üzere olan gaz atıklarının ısı eşanjörü sayesinde sıcak hale döndürülmesi ve bu akışkanın enerji olarak kullanılmasına verim. Böylece atık gazdan enerji üretilerek klasik kombilere kıyasla daha az doğalgaz sarfiyatı yapılmış olur.

İlgili Mesajlar

1 of 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir