Fırsatlar

En İyi Mobilya Hangi Şehirde

En iyi mobilya hangi şehirde? Hemen hemen her yüzyılda mobilyalara olan ilgi yoğundur. Hangi ülkede olursanız olun mobilyalara harcanan maliyetin ne kadar çok olduğunu göreceksiniz. Bu sayede bu sektör her geçen gün gittikçe daha fazla büyümektedir. İster yeni evlenecek olun isterseniz evinizi yenileyin karşınıza yüzlerce marka çıktığını fark ederseniz. Her birinin modeli, tarzı ve görüntüsü birbirinden çok farklıdır. Peki, En iyi mobilya hangi şehirde? Dahası en iyi mobilyaları almak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Yıllar önce mobilya için küçük esnaflara gidilir ve el işlemesi bir takım yapmaları istenirdi. Bu durum tamamen değişti ve artık fabrikalardan çıkan standart yapıda mobilya takımları ilgi çekmeye başlandı. Mobilya söz konusu olunca en çok rağbet gören şehir ise Ankara oldu. Ankara’nın Siteler bölgesinde birbirinden farklı üstelik el emeği pek çok mağaza bulabilirsiniz. Büyük ve küçük pek çok işletme yıllardır mobilya üretim ve dağıtımını buradan yapmaktadır.

En İyi Mobilya Hangi Şehirde

En İyi Mobilya Hangi Marka?

Evinize çok değer veriyorsanız ve kaliteli markalar kullanmak isteyebilirsiniz. Türkiye’de kaliteli üretim yaparak yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da tercih edilen pek çok marka bulunmaktadır. Bu markaları en büyük avantajı yılın belirli dönemlerinde cazip kampanyalardan yararlanabilmenizdir. Çeyiz paketi kampanyaları sayesinde birçok ürün daha uygun maliyetli olmaktadır. Burada en iyi mobilya tercihlerinde dikkat ediyor olmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

En İyi Mobilya Markaları Listesi

Türkiye’de yüzlerce mobilya markaları bulunsa da en çok tercih edilen listesi pek değişiklik göstermez. Bunun en büyük nedeni bu markaların her zaman aynı kalitede üretim yapmasıdır. Uzun ömürlü oldukları ve farklı konseptlerde tasarlanabildikleri için hemen hemen her evde bulunan markalardır. En iyi mobilya markalarının listesi şunlardır:

  • İstikbal
  • Bellona
  • Alfemo
  • Kelebek
  • Enza Home
  • Tepe Home

Türkiye’de mobilya markaları sayısı çok fazladır. Bunlardan en kaliteli olanının hangisini olduğunu söylemek zordur. Çünkü bir mobilyanın dayanıklılığını eleştirebilmek için kullanım alanı, süresi ve koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Evdeki çocuk sayısı, evcil hayvan olup olmadığı gibi faktörlerin mobilyaların ömrünü, yapısını ve dokusunu etkilediğini unutmamak gerekir.

En İyi Mobilya Hangi Şehirde

En Uygun Mobilya Takımı

Mobilya takımı seçerken dikkat edilen en önemli konu genelde fiyattır. Seçenekler ne kadar çok olsa da her zaman maliyeti düşük olan ön sıradadır. İnsanlar evlerine mobilya satın alırken hem gözlerine hem de ceplerine hitap etmesini ister. Fakat yeni jenerasyonun istekleri biraz daha farklılaşmıştır. Artık mobilya dendiğinde işlevsellik ve rahatlık göz önünde bulunduruluyor.

Son yıllarda tasarlanan kanepeler, yataklar, komidinler ve tv ünitelerine bakıldığında teknolojiyle birleştirildiği görülüyor. Yeni neslin sorunlarına çözüm olacak nitelikteki bu tasarımlarda telefonları şarj eden, farklı boyutlarda büyüyüp küçülen, duvara katlanan hem dar hem de geniş alanlara uyum sağlayan mobilyalar bulabilirsiniz. Üstelik bu yenilikler yüksek değil herkesin alabilmesi için uygun fiyatlarda satılmaktadır.

En İyi Mobilya Hangi Şehirde

En İyi Mobilya Hangi Şehirde Daha Ucuz?

Eviniz için iyi bir mobilya almak istiyorsanız güvendiğiniz bir markayı tercih etmek isteyebilirsiniz. Daha önce kullandığınız ve memnun kaldığınız mobilyalarınızın yerine farklı bir şeyler denemek isterseniz alışveriş gezisine çıkmanız gerekebilir. Türkiye’de en iyi mobilya markalarının üretim tesislerinin Kayseri’de olduğunu göreceksiniz.

Bu fabrikaların varlığı diğer iş insanlarını da mobilya sektörüne yönelmeye teşvik etmiştir. Yalnızca kaliteli değil farklı tasarımlarda da mobilyaların bulunabileceği üç şehir bu zamana kadar listenin başında yer almaktadır. Bunlar İstanbul, Kayseri ve Ankara’dır. Mobilya üreticilerinin ve satıcılarının yüzlerce olduğu bu şehirlerde aradığınız her şeyi buralarda bulabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 42

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir