FırsatlarGenel

Erkek Genital Bölge Kılları Nasıl Temizlenir

Erkek genital kılları nasıl temizlenir Kalça kılları nasıl alınır?

Erkek genital kılları nasıl temizlenir Genital bölgede saç büyümesi, ergenlik döneminde başlayan ve hem erkek hem de kadınlar tarafından görülebilen bir durumdur. Testisler, testis torbasının üst kısmı, cinsel organların etrafı ve makat bölgesi kılların çıktığı yerlerdir. Bu tüyler düzenli olarak çıkarılmalıdır. Bunun için farklı yöntemler kullanılmaktadır. kıllar temizlenmediği takdirde genital bölgede çeşitli bakteri ve mikroorganizmalar üremeye başlayacaktır. Bunun sonucunda hoş olmayan bir koku, mantar hastalığı, kaşıntı ve kızarıklık meydana gelebilir.

Ustura kullan

Erkek genital bölgesindeki tüyleri almanın en pratik ve en ucuz yolu jiletlerdir. Bir tıraş bıçağıyla tüyleri güvenle kaldırabilirsiniz. Tıraş bıçağı kullanmanın tek dezavantajı, jiletle tıraş edilen saçların çabuk dökülmesi ve jiletin saçı kalınlaştırmasıdır.

  • Tıraş makinesinde biriken tüyleri temizlemek için tıraş makinesini suya koyarsanız, tıraş makinesini daha rahat kullanabilirsiniz.
  • Yani banyodan çıkmadan önce saçlarınızı yumuşatmak için önce duş almalı ve genital bölgeyi jiletle temizlemelisiniz. Tıraş bıçağı kullanmak genital bölgenizi tahriş ediyorsa tüyleri almak için tüy dökücü, ağda ve tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz.                                                                                                                                             Erkek tüy dökücü krem ​​kullanın

Piyasada erkekler için özel olarak tasarlanmış tüy dökücü kremler bulunmaktadır. Kol, göğüs, koltuk altı, sırt ve kasıkta kullanılabilir. Ayrıca kullanımı daha kolay olan sprey formunda da mevcuttur.

  • Öncelikle temizlenecek bölgeye bir miktar krem ​​sürün.
  • Yeterince bekledikten sonra krem ​​kutusundan çıkan temizleme aletini kullanarak kılları temizleyin.
  • Krem doğrudan cilde uygulanmalı ve spatulanın yuvarlak kısmı saçı tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır.Etkisi çok iyidir.
  • Krem bir süre ciltte kalmalıdır. Ancak bu süre 6 dakikayı geçmemelidir.
  • Kullanımdan sonra cildi iyice durulamak ve kalıntıları gidermek için bol su uygulayın.
  • Daha sonra temiz bir havlu ile kurulanmalıdır.

Epilatör kullanımı

Erkekler, genital bölgedeki tüyleri almak için epilatör kullanabilir.Bu bölgedeki tüyler epilatörün küçük başlığı ile temizlenmelidir. Bu sayede çok fazla ağrı hissetmezsiniz. Ameliyattan önce ve sonra bölgeye buz küpleri yerleştirmek de ağrıyı azaltabilir. Epilatörü tüyleri almak için kullandıktan sonra saç kökleri dışarı çıkar ve cilt kızarır. Ancak 1 gün içinde normale dönecektir.

Erkek vücut bakımı jilet kullanımı

Kasık, göğüs, sırt, omuz, karın, bacak ve koltuk altı için uygundur. Cildi tahriş etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Genital bölge gibi vücudun en hassas bölgelerinde bile güvenle kullanılabilir. Bıçağın keskin kenarı cilde temas etmez.

Makas kullan

Hepimizin bildiği gibi bu yöntem özellikle yurt dışında yaygın olarak kullanılmaktadır. Makasla genital bölgedeki kılları kesmek çok kolaydır. Ancak makas her kullanımdan sonra iyice temizlenmeli ve güvenli bir yerde saklanmalıdır. Özel kısımdaki saçları 0,1 ile 0,2 mm arasında kesmek için makas kullanabilirsiniz.

Ağda yöntemi

Ağda, sadece kadınlar için değil, erkekler için de genital bölgedeki tüyleri almanın etkili yollarından biridir. Vücudun herhangi bir bölgesine ağda işlemi yapılabilir. Ağda, karın, sırt, göğüs, bel, kollar, omuzlar, bacaklar, eller, ayaklar, koltuk altları, kalçalar ve genital bölgede kullanılabilir. Ağda yaparken zarar görmek istemiyorsanız Emla kreminden yardım alabilirsiniz. Bu krem ​​uygulama yapılan bölgeyi geçici olarak uyuşturur ve ağrıyı büyük ölçüde giderir. Ağdadan 1-2 saat önce kullanınız.

penis temizligi nasil yapilir

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.