FırsatlarGenel

Fırın Markalarından En İyiler Nelerdir?

Fırın Markaları, sağlıklı yemek pişirmenin en eski yöntemidir. Teknolojinin ilerlemesi ile pişirme yöntemleri sadece gelişmekle kalmamış, aynı zamanda en az enerji ile en iyi performansı elde etmiştir. En iyi fırın markaları bu teknolojiyi kullanabilenlerdir.

Bugün yerli ve yabancı markalar tarafından yüzlerce fırın satılmaktadır. Bu da rekabeti arttırdığı için farklı fırın çeşitlerinin ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Farklı pişirme yöntemleri – programları ile çok sayıda fırın çeşidi olması, fiyatların geniş bir yelpazede olması anlamına gelmektedir. Bu nedenle tüketiciler fırın seçerken standardı kendileri belirlemelidir.

27962057

Fırın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Üç Özellik Nelerdir?

En pahalı fırın mutlaka en iyi fırın değildir ve en ucuz fırın mutlaka en kötü fırın değildir. Bir fırın ancak onu ne kadar verimli kullandığınız kadar iyidir. Örneğin, teknolojiden daha az anlayan birinin akıllı telefon kontrollü bir fırına ihtiyacı yoktur. Öte yandan, fırında çok zaman geçiren birinin, vasat bir performanstan ziyade en yüksek performans gösteren bir fırına ihtiyacı vardır.

Fırın alırken veya fırın markası seçerken üç kriter önemlidir:

Üç tip fırın vardır. Bu çeşitler performansı doğrudan etkiler.

Tezgah üstü fırın veya mini fırın: Bu fırınlar portatif fırınlardır. Bu tipler genellikle iki tepsilidir ve daha küçük mutfaklara sahip kişilerin beğeneceği beyaz eşyalardır. Yazlık evlerde hard top fırınlar tercih edilmektedir.
Ocaklı fırın veya ayaklı fırın: Bu modeller ocak ve fırın bir arada olup zemine monte modellerdir, fırının mutfağa tek başına yerleştirilmesi gerekir. Solo fırın üretiminde Arçelik ve Vestel bir numaralı markalardır. Bu nedenle yerli markalar solo fırınlar açısından Avrupa ve iç pazarda önemli bir yer tutmakta ve tek kişilik fırınların birçok modeli bulunmaktadır.
Ankastre fırınlar: Ankastre fırınlar, ankastre fırınların aksine zemine değil özel bir boşluğa yerleştirilir. Genel olarak ankastre fırınlar kavramsallaştırılması gereken modellerdir bu nedenle fırın-ocak-bulaşık makinesi de ankastre olarak seçilirse mutfak daha şık hale gelecektir.
Mikrodalga fırın: Birçok yanılgıya göre mikrodalga fırınlar sadece ısınma amaçlı kullanılmaktadır. Ancak mikrodalga fırının pişirme süreci de yapmalı.

Balıktan yumurtaya her öğün için yemek mikrodalgada yapılabilir.

termikel ankastre firin bo o6233 b 697 jpg

İyi Bir Fırının İki Önemli Teknik Özelliği Vardır

Hızlı pişirme iyidir: Fanlı pişirme, hızlı ön ısıtma, aynı anda birden fazla yemek pişirme vb. teknolojilere sahip fırınlar iyi pişer. Ayrıca cam fırın kapakları tercih edilmelidir.
Temizlemesi kolay: Fırın, temizlenmesi zor bir alandır. Yıkama ve durulama aşaması olmadığı için ağır deterjanlar kullanılmamalıdır. En iyi fırın markaları bu sorun için kendi kendini temizleyen fırınlar üretiyor. Bu fırınlar genellikle gıda atıklarını buharla çalışan döküntülerden temizler.

Enerji                                                                                                                    Fırınlar, elektrik tasarrufu yapmazsanız çok fazla enerji harcayan ürünlerdir. Tüm beyaz eşyalarda olduğu gibi, fırınlar da öncelikle A+ olarak derecelendirilmelidir. Ayrıca hızlı ısınma gibi bazı özelliklerin enerji tasarrufu sağladığı da belirtilmelidir.

Ülkedeki En İyi Fırın Markası Nedir?

Arçelik ve iştirakleri Altus, Beko, Grundig, Blomberg, Altus yerli üretime öncülük ediyor. Bundan sonra Kumtel’in markası Luxell fırınlarda popüler oldu.

PSEEOV190PE0003H

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir