FırsatlarGenel

Gaggia Kahve Makinesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Gaggia Kahve Makinesi hakkında bilinmesi gereken çok şey var. Zengin bir tarihe sahiptir ve dünyanın en iyi espresso makinelerinden biridir. Milano, Viale Premuda’da Caffe Achille’de çalışan Achille tarafından kuruldu. Kahve konusunda tutkuluydu ve mükemmel espressoyu yapmak için yıllarını farklı yöntemler üzerinde çalışarak geçirdi. Kahve makinesi, zaman kaybetmeden harika espressonun tadını çıkarmayı kolaylaştırdı.

Maggia Magenta Plus Dotter 600x760 1

Gaggia markası 1952 yılında ilk yerli espresso makinesini piyasaya sürdü. Tamamen el yapımıydı ve piston basıncıyla çalışıyordu. Şirket, 1946’da “Gilda” filminde Rita Hayworth’un adını almıştır. Adının bir varyasyonu, ‘tavşan kulağı’ anlamına gelen Tipo-Iris’ti. Şirket o zamandan beri Titanium ve Platinum da dahil olmak üzere başka modeller üretmek için kolları sıvadı.

1950’lerde Achille Gaggia ve Carlo Ernesto Valente, ilk espresso makinesi olan Tipo Classica’yı tanıttı. Kahve endüstrisinde devrim yarattı ve yapım biçiminde devrim yarattı. Yatay tasarımı, ikonik sloganı ve çok sayıda nozul grubu, makinenin teknolojik ve estetik bir devrim olmasına yardımcı oldu. Tipo Classica ayrıca bir öğütücü ve bir ölçü kabı içeriyordu. Birkaç model isteğe bağlı bir espresso sepeti ile geldi.

new classic colors2 600x760

Gaggia classic’in en son versiyonu olan Gaggia New Classic, Gaggia classic’in geliştirilmiş bir versiyonudur. Yeni başlayanlar için hala en iyi espresso makinelerinden biridir. Selefiyle aynı işlevselliğe sahiptir, ancak onu insanlar için daha da çekici kılan bazı ek unsurlarla birlikte. Gaggia Classic, hafif veya süt bazlı kahve yapmak için iyi bir seçimdir. Ancak en iyi kahve için Classic’i satın

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.