GenelFırsatlar

Game of Thrones Kitap Serisi Sıralaması

Game of Thrones tam adı George Raymond Richard Martin olan George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisini okumayanlar, genellikle serinin ilk kitabının adının “Oyun” olduğunu varsayıyorlar. “Game of Thrones”, dizinin adıdır.Ancak “Game of Thrones” dizinin adı değildir, “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisinin ilk kitabıdır.Televizyon uyarlamasında kullanılmıştır. İsim seçimi de bu yanlış anlaşılmayı etkili bir şekilde gideriyor HBO tarafından Game of Thrones dizisine uyarlanan serinin ilk kitabının adı Game of Thrones.
Bu yüzden doğru kelimeler “Game of Thrones” dizisi değil, “Buz ve Ateşin Şarkısı” dizisi olmalıdır.

1 iEr8rb VG6Ahl2DeDYnn6w

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Sıralaması

Dizinin yanı sıra Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde diziyle ilgili kitaplar da bulunuyor. Bu kitaplardan bazıları dizinin yazarı George R. R. Martin’e, bazıları George R. R. Martin’e ve bazıları da bağımsız yazarlara ait. Seriyi okuduktan sonra diğer kitapları araştırabilirsiniz.

  1. Game of Thrones
  2. Kralların Çatışması I
  3. Kralların Çatışması II
  4. Kılıç Fırtınası I
  5. Kılıç Fırtınası II
  6. Raven’ın Günü I
  7. Karga Bayramı II
  8. Ejderhalarla Dans I
  9. Ejderhalarla Dans II9973759377458

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde yayınlanmamış iki kitap var ama bunlar planlanmış durumda.
Kış Rüzgarı (Yazılı)
yanılsama

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi kabul görmedi ancak dilimize yeni giren Buz ve Ateşin Dünyası serisi de diziyi bitirmiş okuyucular için iyi bir seçim olabilir.
“Buz ve Ateşin Dünyası”, “Buz ve Ateşin Şarkısı” romanına ek bir kitaptır ve geçici olarak “Dünya Kitabı” olarak adlandırılır. Tam adı A World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros ve Game of Thrones’dur.

game of thrones taht oyunlari 9 kitap set george r r martin z

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir