FırsatlarGenel

Göğüs Ucu Nedir?

Göğüs Ucu çoğu insan her memenin üstünde iki meme ucuna sahiptir. Ancak bazı kişilerde fazladan meme ucu vardır. Bir adamın yedi meme ucu olduğu tespit edildi. Bu ekstra meme uçları genellikle İskoç cerrah James Spence’in adını taşıyan “Spence Kuyruğu” olarak bilinen bir bölgede ortaya çıkar. Bu ekstra meme uçları koltuk altlarına sızabilse de, genellikle endişe nedeni değildir.

cc 1

Emzik, biberonun bebeğin içtiği kısımdır. Sıvının dışarı çıkmasını sağlayan kısımdır. Bir kadının meme uçları genellikle sarı, sütlü veya yeşildir. Bazen birden fazla kanal olabilir. Fizyolojik meme başı akıntısı normaldir ve genellikle herhangi bir nedene bağlı değildir. Bunun aksine, bilinen herhangi bir neden olmaksızın meme ucundan gelen bir akıntı anormal kabul edilir.

dd

Meme başı çeşitli nedenlerle akıntıya neden olabilir. Bir kadın bebeğini emziriyor olabilir veya meme başıyla ilgili bir sorunu olabilir. Meme başı akıntısı hamilelerde ve emziren kadınlarda yaygın olmasına rağmen hamile olmayan kadınlarda nadirdir. Çoğu kadın için endişe nedeni olmayabilir, ancak erkekler devam ederse bir doktora görünmelidir.

Neyse ki çoğu kadının meme uçları tamamen normaldir ve nadiren daha fazla tıbbi müdahale gerektirir. Meme başı akıntılarının çoğu emzirme sona erdikten sonra duracaktır. Meme başı akıntınız devam ederse veya kanlıysa, bir doktora danışmalısınız. Daha ileri araştırmalar klinik muayeneyi, memenin görüntülenmesini ve bir mamogramı içerebilir. Daha ciddi semptomlar için, doktor meme kanalını izlemek için bir boyanın kullanıldığı bir ‘duktogram’ isteyebilir. Ayrıca deşarjı üreten hücrelere ayrıntılı bir bakış sağlayacaktır.

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.