FırsatlarGenel

Güneş Enerjili Kamp Lambası Çeşitleri

Güneş Enerjili Kamp Lambası, bir sonraki kamp gezinizde karanlıkta yemek yemek istemiyorsanız veya açık hava deneyiminizi biraz daha parlak yapmak istiyorsanız , taşınabilir bir güneş ışığı mükemmel bir alternatiftir. Aslında, bir gazyağı feneri veya pille çalışan kamp ışığı için en iyi yedeklerden birinde güneş enerjisiyle şarj edilebilir bir kamp feneri.

Solar kamp lambaları artık eskisi kadar büyük ve güvenilmez değillerdir. Doğru olanı satın alın ve bir daha asla tek kullanımlık pil almanıza gerek kalmayacak. Güneş ışığı olmasa bile, çoğu güneş enerjisi kamp lambası size şebekeden şarj etme seçeneği de sunar.

Burada kamp için en iyi güneş ışıkları listemizi ve seyahatiniz için doğru marka ve modeli seçme rehberimizi bulabilirsiniz.

1-MPowerd Luci Lux Pro Şişme Güneş Feneri

Solar şarj süresi: 14 Saat
Ortalama çalışma süresi: Yüksek: 6 saat, Orta: 12 saat, Düşük: 50 saat

Güneş Enerjili Kamp Lambası
Güneş Enerjili Kamp Lambası

MPowerd Luci Lux Pro , yağışlı havalarda kamp yapmak veya kano gibi su sporları için pratik bir seçimdir. Yüksek su geçirmezlik derecesi, 30 dakikaya kadar 1 metreye kadar suya daldırılabileceği anlamına gelir.

Luci Lux Pro, sadece 4.4 oz ağırlığında şişirilebilir bir tasarıma sahiptir. Paket boyutu süper kompakttır ve üst ve alt kayışlar, sırt çantanıza takmanıza veya kampınızın üzerine asmanıza izin verir. 10 adet sıcak beyaz LED ışığı, yüksek, orta, düşük veya flaşa ayarlanabilen doğal bir parlaklık sağlar. Ne yazık ki solar şarj süresi en hızlısı değil. Bununla birlikte, iki yönlü USB size sadece iki saat içinde şarj etme veya telefonunuzun pilini doldurmak için feneri kullanma seçeneği sunar.

2-Goal Zero Crush Işık Feneri

Ortalama çalışma süresi: Yüksek: 3 saat, Orta: 6 saat, Düşük: 35 saat

ISIK

Düz bir şekilde paketlenmesini sağlayan çöken bir akordeon tasarımına sahiptir. Sadece 3,2 oz ağırlığındaki bu güneş enerjisiyle şarj edilebilir kamp fenerini kesinlikle ağır hissetmeden sırt çantanıza koyabilirsiniz. Buna rağmen, Goal Zero crash Lantern dayanıklı bir üründür. Silikon ve ABS Plastik kombinasyonundan yapılmıştır. Maksimum ışık çıkışı yalnızca 60 lümendir, ancak 3 aydınlatma ayarı ve maksimum 35 saatlik çalışma süresi sunar. Ekstra bir özellik, ‘Titreyen Mum’ modudur. Çadırınızın içindeyken şömine başında oturuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

3- BioLite SunLight Taşınabilir Güneş Işığı

Solar şarj süresi: 5-7 Saat
Ortalama çalışma süresi: Yüksek: 3 saat, Düşük: 50 saat

Ekran Resmi 2022 04 12 01.39.43

 

BioLite Sunlight , sırt çantalı gezginler ve aile kampı için ideal olan bir başka hafif güneş enerjisi kamp lambasıdır. Katlanmaz veya çökmez ancak SunLight çantanıza sığacak kadar kompakttır. 360 destek ayağına sahiptir, böylece ışığı asabilir veya yerde durabilirsiniz.

Diğer bir akıllı özellik de, ışığı daha hızlı şarj için konumlandırmanıza yardımcı olan yerleşik güneş saatidir. 5-7 saatlik veya USB ile 2 saatlik şarj süresi, bu listedeki çoğu güneş enerjisi kamp fenerinden daha hızlıdır – etkileyici! Düşük parlaklık ayarında pil 50 saat çalışabilir. BioLite SunLite tam güçte 100 lümen ışık sunar. Ayrıca kırmızı ışık modu, çok renkli parti modu ve uygun fiyat etiketi ile birlikte gelir.

4- Suaoki Katlanabilir Solar LED Kamp Feneri

Ortalama çalışma süresi: Yüksek: 2 saat, Düşük/Flaş: 4 saat

suo

Kompakt katlanır tasarım, Suaoki Katlanabilir Solar LED Kamp Fenerini kampçılar için çok yönlü bir seçim haline getiriyor. Üç paneli 90 dereceye kadar açılabilir ve geniş bir projektör için düz bir şekilde yerleştirilebilir veya bir el feneri işlevi görmesi için kapatılabilir. Alternatif olarak, yerleşik kanca, ışığı yukarıdan asmanıza olanak tanır.

Çalışma süresi sadece 2 ila 4 saat olduğundan, bu fener kısa kamp veya sırt çantalı geziler için en iyisidir. Bununla birlikte, USB veya güneş ışığı ile şarj edilebilir. Ayrıca, katlanır tasarımı, panelleri maksimum güneşe maruz kalacak şekilde konumlandırmanıza olanak tanır.

5-LuminAID PackLite 2’si 1 Arada Telefon Şarj Cihazı

Solar şarj süresi: 12-14 saat
Ortalama çalışma süresi: Turbo: 3-5 saat, Düşük: 44-50 saat

sol

LuminAID PackLite , başka bir kompakt şişme güneş enerjisi kamp lambasıdır. Şişirildiğinde 6 inç boyundadır ancak paket boyutu sadece 6 x 6 x 1 inçtir. Çoğu kompakt güneş fenerinden çok daha ağır olmasına rağmen, bu ürün cep telefonunuz için iki kat güç bankası işlevi görür. Ağır hizmet tipi TPU kumaş son derece dayanıklıdır ancak aynı zamanda kırılmaz, hava koşullarına ve 1 metreye kadar su geçirmezdir. Hatta yüzer! Bu arada PackLite, maksimum 150 lümen ışık çıkışı ve maksimum 50 saatlik çalışma süresi ile 5 aydınlatma ayarı sunar.

6-Goal Zero 250 El Feneri

Solar şarj süresi: 24 saat
Ortalama çalışma süresi: 7-48 saat

goal

Çok işlevli bir şey arıyorsanız, Goal Zero 250 El Feneri orada kamp yapmak için en iyi güneş ışıklarından biridir. Şarj etmenin üç farklı yolu ile bir daha asla pil satın almanıza gerek kalmayacak. Bu suya dayanıklı el feneri, yerleşik bir güneş paneline sahiptir, ancak el çatlağını kullanarak veya bir elektrik kaynağına bağlayarak da şarj edebilirsiniz. İki yönlü USB bağlantı noktası, diğer cihazlarınızı da şarj etmenizi sağlar. Yeniden şarj etme süresi, USB ile bile oldukça yavaştır, ancak Lityum-iyon pili 48 saate kadar çalışabilir.

3 şarj yönteminin yanı sıra Goal Zero Torch 250, birden fazla aydınlatma seçeneği ve maksimum 250 lümen ışık çıkışı sunar. Bir sel veya spot ışını, fener veya el feneri arasında seçim yapabilir veya daha yumuşak bir ışık için kırmızı ışık modunu kullanabilirsiniz. Listemizdeki en hafif veya en ucuz ürün değil, ancak kesinlikle en çok yönlü olanıdır.

7-MPOWERD Luci Güneş Teli Işıkları

Solar şarj süresi: 14 saat

gunes teli

Kamp alanınıza biraz ışıltı katmak istiyorsanız MPOWERD Luci Güneş teli Işıklarını öneriyoruz. 20 LED dizi ışığı, yerleşik bir güneş paneli ve el feneri ile tepesinde bulunan taban bölmesinin içinde düzgün bir şekilde saklanabilir. Açma/kapama düğmesi, el feneri ve dize ışıkları arasında seçim yapmanızı sağlar. Bu arada, 2 yönlü USB bağlantı noktası daha hızlı şarj etme veya cep telefonunuzu şarj etme seçeneği sunar. Ek olarak, taban yüksek bir su geçirmezlik derecesine sahiptir, böylece güneş kampı dize ışıklarını yağmurda bile dışarıda bırakabilirsiniz.

8-HKYH Güneş Paneli Aydınlatma Kiti

Solar şarj süresi: 6 saat
Ortalama çalışma süresi: 2x2W ampuller: 13-14 saat, 3x2W ampuller: 10-12 saat, 4x2W ampuller: 9-10 saat

solar

HKYH Solar Panel Aydınlatma Kiti , lüks kamp ve karavanlar için tasarlanmıştır. Solar DC sistemi, 4 ayrı LED ampul ve tabanı üzerinde durabilen veya aracınızın veya çadırınızın çatısına monte edilebilen esnek bir güneş paneli ile birlikte gelir. Geniş paneller, kitin 6 saat doğrudan güneş ışığı ile tamamen şarj olmasını sağlar. Ayrıca ampulleri bağlamak veya mobil cihazları şarj etmek için 5 USB bağlantı noktası ile donatılmıştır. Tabanın kendisi suya dayanıklıdır ve hafif yağmurda dışarıda bırakılabilir. Kit, mobil şarj kabloları da içerir ve kitin ağırlığı 10 oz’un hemen altındadır.

Bir Güneş Kamp Lambasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
  • Işık Çıkışı

Herhangi bir kamp lambasında aranacak en önemli şeylerden biri, çıktısıdır. Bu, lümen cinsinden ölçülür ve bir fenerin parlaklığını ve gücünü gösterir. Çoğu kamp etkinliği için (yani yemek pişirme ve oyun kartları) 50-100 lümen çıkış yeterli olacaktır. Ancak, gece yürüyüşleri veya piknik alanını aydınlatma gibi aktiviteler için, en az 150-200 lümen çıkışlı bir güneş enerjisi kamp ışığı isteyeceksiniz.

  • Pil Çalışma Süresi

Güneş battıktan sonra sadece bir saat açık kalan bir güneş feneri, bir gecelik yolculukta fazla kullanılmayacaktır. Işığınızı yalnızca kısa süreler için kullanırsanız, kısa bir çalışma süresi sorun olmayacaktır. Geç saatlere kadar ayakta kalmayı seviyorsanız, uzun pil ömrüne sahip bir tane isteyeceksiniz.

Tipik olarak, yüksek lümen seviyelerine sahip kamp lambaları, daha kısa pil kullanım süreleriyle gelir; bu nedenle , en az yüksek ve düşük/eko parlaklık ayarına sahip bir fener seçmenizi öneririz .

  • Şarj Kaynakları

İdeal olarak, güneş ışığınızı yalnızca güneşle şarj etmek istersiniz, ancak yağmurlu bir günde dışarı çıkarsanız, alternatif bir yönteme ihtiyacınız olacaktır. Fenerlerin çoğu doğrudan elektrik prizine takılabilir, ancak daha uzun yolculuklar için USB bağlantı noktası üzerinden şarj olabilen bir fener seçmek isteyebilirsiniz. Sırt çantalı gezginler, acil durumlarda bir el krankıyla şarj edilebilen bir güneş enerjisi bankasını da düşünmek isteyebilir.

  • Boyut ve taşınabilirlik

Fenerinizin boyutunu ve ağırlığını nasıl kullanacağınıza bağlı olarak düşünün. Bazıları tamamen katlanabilir veya ultra hafiftir, bu da sırt çantasıyla gezmek için kullanışlı bir özelliktir. Ancak bu, güneş panelinin boyutunu sınırlar. Diğerleri sadece yarı katlanabilir veya hiç katlanmaz.

Araba, kamyonet veya karavan kampı yapıyorsanız, bunun ağırlığı büyük bir sorun olmayacaktır. Bu nedenle, ultra kompakt bir feneri, taşınabilir bir pil takımına sahip daha büyük bir güneş paneli ile değiştirmek isteyebilirsiniz.

  • Dayanıklılık

En iyi dış mekan güneş fenerleri, kısa bir düşüşe ve hafif yağmura dayanabilmelidir. Silikon, ABS plastik veya PTU gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış fenerleri severiz. Tüm fenerler tamamen su geçirmez değildir, bu nedenle satın almadan önce IPX derecesini kontrol etmeyi unutmayın. Dayanıklı bir ürünün bir başka iyi işareti de en az bir yıllık üretici garantisidir.

  • İşlevsellik

Taşınabilir güneş ışığınızın mümkün olduğunca çok işlevli olmasını istiyorsanız, diğer cihazları şarj etmek için bir güç bankası işlevi gören modelleri arayabilirsiniz. Ayrıca, birden fazla parlaklık ayarına ve SOS, flaş veya kırmızı ışık gibi özel aydınlatma modlarına sahip fenerler de arıyoruz.

Pille çalışan bir fener yerine güneş enerjisiyle çalışan bir kamp ışığını tercih etmek, kampı daha sürdürülebilir hale getirmenin mükemmel bir yoludur. Yüksek kaliteli güneş ışıkları seçin ve bunları yıllarca değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir