FırsatlarGenel

Hafıza Kartı Fiyatları, Türleri ve İşlevleri

Hafıza Kartı Fiyatları kullanım amacına göre size farklı seçenekler sunar. Compact flash sürücüler, SD kartlar, SDHD kartlar, SDXC kartlar, micro SD kartlar, XD resim depolama kartları ve multimedya kartları ihtiyaçlarınıza göre satın alıp kullanabileceğiniz türlerdir. Örneğin 1994 yılında Sandisk tarafından keşfedilen kompakt hafıza kartı, yüksek işlem hızı ve yüksek kapasite sağlayarak cihazı desteklemektedir. Belirli DSLR ve RAW formatlı fotoğraf makinelerine özel bu kartlar sayesinde, fotoğraf makinesinin çıkışını kolayca kaydedebilirsiniz. Öte yandan, SD kartlar en eski ve en yaygın kullanılan hafıza kartı türlerinden biridir ve hemen hemen her cihaza takılabilir. SD kartlardan farklı olan SDHD kartları 32 GB’a kadar yüksek kapasitede bulabilirsiniz. Bu kartlar daha çok yeni nesil cihazlarda çalışır ve eski makinelere taktığınızda çalışmayabilir.

Bu nedenle satın alacağınız hafıza kartını kullanmadan önce hangi cihazlarla uyumlu olduğunu bilmenizde fayda var. Sonraki xD kartı. Fujifilm’in geliştirdiği bu varyantları sadece Fuji ve Olympus marka cihazlarda kullanabilirsiniz. Öte yandan, MMC (Multimedya Hafıza Kartı) ve SD kart aynı işlevlere sahiptir, ancak erişim kilidi yoktur. Ek olarak, hemen hemen tüm hafıza kartlarında yazma korumasını açmak veya kapatmak için bir kilit bulunur. Bu kilidi manuel olarak ayarlayarak kilit açılıp kapatılabilir. Bellek kartı koruyucusunu çıkarmak için kartı etiketi yukarı bakacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Sadece kilit anahtarını bulun ve belirtilen yönde hareket edin.

Hafıza Kartı Özellikleri

Marka Kingston
Flaş Bellek Türü Micro SD
Donanım Arayüzü MicroSDHC
SD Association Hız Sınıfı Sınıf 10
Bellek Depolama Kapasitesi 32 GB

Bu ürün hakkında

  • Model ismi: Canvas Select Plus
  • Yüksek kaliteye sahiptir
  • Model numarası: SDCS2/32GB
  • Dayanıklı tasarım
  • Üstün performans

Fiyatlandırmal bu özellikteki hafıza kartları için genelikle 65 ila 85 arasında satıcıdan satıcıya değişiklik göstermektedir.

aa 3

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.