FırsatlarGenel

Haşhaş Tohumu Nereden Alınır?

Haşhaş tohumu satın almak için en iyi yer bakkalınız, baharat reyonudur. Bob’s Red Mill Raw Whole Poppy Seeds, Market Pantry veya McCormick gibi markaları arayın. Bunları Asya pazarlarında da bulabilirsiniz. Alerjiniz varsa, bunları toplu olarak satın almayın; muhtemelen yakında çürüyecekler. Yerel etnik veya Asya pazarınızdan daha küçük miktarlarda satın alabilirsiniz.

aa 2

Haşhaş tohumları etnik veya Hint marketlerinde bulunabilir. Yüksek düzeyde olenik asit içerdiklerinden, bunları saygın bir tedarikçiden satın aldığınızdan emin olun. Haşhaş tohumlarını yağlarını korumak için hava geçirmez bir kapta tutmak önemlidir. Birkaç hafta saklanacaklarsa, buzdolabına koyabilirsiniz. Haşhaş tohumları da daha uzun süre saklanabilir.

bb 3

Haşhaş tohumlarını en sevdiğiniz tariflerde kullanabilirsiniz. Losyon ve yüz peelingi yapmak için kullanılabilirler. Haşhaş tohumlarındaki yağ içeriği onları cildiniz için sağlıklı bir bileşen yapar. Saçlarınız için harikadırlar ve kuru cildinizi azaltmaya yardımcı olabilirler. Ayrıca favori losyonlarınıza ve kremlerinize harika bir ek olabilirler. Haşhaş tohumu satın almanın en iyi yolu bir bakkaldır. Birçok çeşitte mevcutturlar.

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.