GenelFırsatlar

Hasır Sepetler Nasıl Temizlenir?

Hasır sepetler, kirli çamaşır sepetleri veya kedi ve köpek yatakları olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak hasır, diğer herhangi bir malzeme gibi, toz ve kiri çeker. Ezik ve çıkıntıları nedeniyle temizliği diğer malzemelere göre daha zordur. Özellikle yağ ve saç spreylerinin uygulandığı mutfak ve banyolarda, toz ve kiri çekmek için mıknatıs görevi görürler! Kirli paspasların evinizin tarzını mahvetmesine izin vermeyin. Hasır sepetleri nasıl temizleyeceğinizi öğrenin, böylece güzel bir şekilde dekore edilmiş ve düzenli bir eve sahip olma itibarınızı sürdürebilirsiniz. Hasır sepetinizin yeni gibi görünmesini istiyorsanız işte denemeniz gereken bazı şeyler.

b193951f fc2b 49f1 806e 8d56d12b3060

Hasır Sepeti Temizlemek İçin Gerekli Malzemeler:

  • Hortum
  • Fırçalamak
  • Ayakkabı cilası
  • Deterjan

İlk adım, kiri ve yüzey tozunu temizlemek için sepeti bir su akışıyla durulamaktır. Sepet ıslandığında, pedi deterjanla nemlendirilmiş yumuşak bir bezle silin. Basınçlı suyu tekrar açın ve ortadaki toz ve kiri nazikçe temizlemek için bir fırça kullanın. Son bir durulama yapın.
Güneşte kurumaya bırakın. Kuruması uzun sürmez.
Kuru sepet kararırsa, hasır sepeti şeffaf ayakkabı cilasıyla nemlendirilmiş bir bezle silin. Gerekirse kurumasını bekleyin ve son adımı tekrarlayın.

8814166736946 1564672212633

Hasır Sepetinizin Bakımı

Radyatör gibi ısı kaynaklarının yakınında ve güneş ışığından uzakta depolamaktan kaçının. Isı hasır sepeti ağartacak ve ısı rengini kaybetmesine neden olacaktır. Nem hasır sepetlerin deforme olmasına ve kırılmasına neden olurken, ısı ise bunların çatlamasına ve zayıflamasına neden olabilir. Matı nemden uzak, serin ve kuru bir yerde saklayın. Hasır sepetleri banyolarda, bodrumlarda veya diğer neme eğilimli alanlarda kullanmaktan kaçının.

8107fb21 861d 4fd3 b2e1 8fe75402ccfa size570x432 quality100

Hasır Sepetleri Temizlemenin İpuçları

Hasır, güçlü olsa da sepete kolayca zarar verebilir. Sert kimyasallar ve ağır temizlik ürünleri paspasın liflerini zayıflatabilir. Sepet açık bir alanda ise, zaman zaman yumuşak bir bez veya süpürge ile hasır sepetin tozunu almak faydalı olabilir.

Pedleri fazla ıslatmaktan kaçının çünkü bu çatlamaya neden olabilir. Hasır sepeti yıkadıktan sonra kurulayın.

Hasarlı Sepetleri Onarın

Hasırın kırılganlığı ve renk uyumunun zorluğu nedeniyle restorasyonu ve restorasyonu son derece zordur.

Ağınız bir şekilde hasar görmüşse, kullanmayı bırakın, daha fazla hasarı en aza indirin, kullanmayın ve bir ağ onarım uzmanı veya koruyucusu bulunana kadar güvenli bir yerde saklayın.

10403769090098

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir