GenelFırsatlar

Hava Temizleyici Satın Alırken Bilmen Gereken Her Şey

Hava Temizleyici havada bulunan çeşitli partikülleri filtreleyerek daha kolay nefes almanıza yardımcı olurlar. Özellikle yatak ve halılarda yaşayan toz akarlarına alerjisi olan kişiler için faydalıdır. Bir tane satın almadan önce, sizin için doğru olduğundan emin olmak için doktorunuza danışmanız önemlidir. Çoğu model onarımları kapsamadığından, garantisi olan bir birim satın almak iyi bir fikirdir.

Hava temizleyici seçerken odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Makinenin boyutu ve verimliliği maliyeti belirler. Havayı bir filtreden geçirmeye zorlayan temel mekanik ünitelerden en küçük parçacıkları bile yakalayan daha yüksek dereceli HEPA filtrelerine kadar farklı tipte hava temizleyicileri mevcuttur. Eviniz için en uygun hava temizleyici türü bütçenize uygun olanıdır. Evinizde büyük bir odanız varsa pahalı bir üniteye ihtiyacınız olmayabilir.

ufo o2 beyaz hava temizleyici hava temizleyici ufo 26 26 O

Bazı hava temizleyicileri, küf sporlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecek bir UV-C ışığı ile donatılmıştır. Ayrıca çeşitli kirleticileri giderebilecek bir model seçmelisiniz. Bazı modellerde, belirli polen türlerini ve diğer kirleticileri kaldıracak birden fazla filtre bulunur. Evinizin ihtiyaçlarına göre bir hava temizleyici seçmek önemlidir. HEPA filtreli ve diğer filtreli bir tane satın alabilirken, ne kadar gürültünün sorun olmayacağını da düşünmelisiniz. Ayrıca programlanabilir bir zamanlayıcıya, uzaktan kumanda ünitesine ve diğer birçok akıllı özelliğe sahip bir hava temizleyici seçebilirsiniz.

Bir Hava Temizleyici Cihazı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Özellikler

Negatif iyon
Hava Temizleyici ’nin içinde iki adet iyon jeneratörü bulunmaktadır.
UV lamba
Hava Temizleyici ’nin UV (c) ışınlar yaymak suretiyle havadaki bakteri, virüs ve küf sporları gibi mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak yok edip havayı sterilize etme özelliği
Sivrisinek kovucu
Koku fonksiyonu
Cihazın hava giriş kısmında bir koku haznesi bulunmasına.
Blue Light Özelliği
O2 Hava Temizleyici Filtreleri
Kaba Filtre
Hayvan tüyü, saç vb. çok büyük partiküllerin ilk filtrasyonunu yaparak ön filtrelere ulaşmalarını engelleme özelliği.
Partikül Filtreleri
Kaba filtreden geçebilen büyük çaplı toz, polen ve tekstil parçacıklarının HEPA filtreye geçerek verimliliğini düşürmesine mani olmasını engelleyici özellikte olması.
HEPA Filtre
İnsan saçının ~1/300 ’ü olan 0.3 mikrona kadar çok küçük partikülleri % 99.97 gibi çok yüksek bir verimlilikle hapsedip bakteri, toz, polen, akar, küf gibi alerjenlere, hayvan ve insan derisi üzerinden kopan mikroorganizmalara karşı etkili bir filtrasyon yapma özelliği.
Karbon Filtre
Amonyak gibi zararlı kimyasalları, kötü kokuları ve sigara dumanını nötralize etme özelliği.11021391462450

 

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.