FırsatlarGenel

Hızlı Şarj Etmek İçin Neler Yapılabilir?

Hızlı Şarj ile akıllı telefonları mümkün olan en hızlı ve verimli şarj etmek için nelere dikkat edilebilir? İşte hemen kullanmaya başlayabileceğin 6 hızlı şarj doldurma taktiği:

1- Telefonunuzu kapatın veya uçak moduna alın.
Telefonunuzu kapattığınızda, telefonunuz enerji tüketmediği için açık olduğundan daha hızlı şarj olur. Böylece telefonunuzu daha kısa sürede şarj edecek ve zamandan tasarruf edeceksiniz.

Telefonunuzu uçak moduna almak, telefonunuzun daha kısa sürede şarj olmasını da sağlar. Çünkü telefonunuz şebeke sinyalini kullanırken daha fazla enerji tüketir. Bu, telefonunuzun şarj süresini uzatacak ve size zaman kazandıracaktır.
Telefonunuzu uçak moduna almak veya kapatmak, telefonunuzun normalden %25 daha hızlı şarj olmasını sağlar.

image1 telefonu daha hizli sarj etmek icin neler yapilabilir

2- Şarj modunu etkinleştirin.Bir Android cihazınız varsa, telefonunuzda şarj modunu etkinleştirin. Bu seçenek artık Android cihazların en son sürümlerinde kullanılabilir. Bu yöntem aynı zamanda telefonunuzu daha kısa sürede şarj etmenizi sağlar.

3- Telefonu prizden şarj edin.
Telefonunuzu bir bilgisayardan, arabadan veya başka bir cihazdan şarj etmek için bir USB kablosu kullanırsanız, telefonunuzun şarj olması daha uzun sürer. Sonuç olarak, prize takılarak şarj olan bir telefon, normalde olduğundan daha kısa sürede şarj olur.

image

4- Kablolu şarj kullanın.
Son zamanlarda kablosuz şarjın yaygınlaşması ve şarj teknolojisinde kabloların ortadan kalkması akıllı telefon kullanıcılarına büyük kolaylıklar getirdi. Ancak kablo olmaması, telefonunuzun şarjının daha uzun süreceği anlamına gelir. Telefonunuzu kablo ile şarj etmek, kablosuz şarjdan %50 daha hızlıdır.

5- Şarj etmek için orijinal veri kablosunu kullanın.
Telefonu şarj etmek için orijinal veya yüksek kaliteli veri kablosunu kullanın. Düşük kaliteli kablolar, telefonunuzu şarj ederken güç değiştirme sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzu şarj etmek için kalitesiz bir kablo kullanmak hem zamanınızı boşa harcayacak hem de telefonunuza zarar verecektir.

Bu yüzden zamandan tasarruf etmek ve telefonunuza herhangi bir zarar vermek istemiyorsanız orijinal veya kaliteli kablolar kullanın.

image2 2020 nisan ayinin en iyi android uygulamalari ve oyunlari hayat eve sigar lip art 3d

6- Powerbank kullanabilirsiniz.
Herhangi bir nedenle seyahat ediyorsanız veya dışarıdaysanız ve telefonunuzu şarj etmeniz gerekiyorsa, yanınızda bir powerbank bulundurmanız çok yardımcı olacaktır. Powerbank alırken sağlam ve kaliteli bir powerbank almanızı tavsiye ederiz.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir