GenelFırsatlar

Kağıt Havluları Kim İcat Etti?

Kağıt havlular, hayatı kolaylaştıran çok önemli günlük eşyalardır. Temizlik alanında kullanılan bir peçetedir. Bu peçete kalın ve emici özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. Genellikle rulo halinde üretilir ve satılır. Kullanım alanı bez havluya çok benzer. Büyük miktarda suyu emen ve taşıyan gevşek katmanlar halinde üretilir. Günlük yaşamdaki rolü çok büyüktür. Eski zamanlarda, bir yere sıvı döküldüğünde, kağıt havlu olmadan temizlemek zordu. Kağıt havlunun icadı ile her türlü sıkıntıdan kurtulmuştur. Eskiden bez kullanımı yaygınken, artık kağıt havlu kullanımı da bez kadar yaygın. Kağıt havlular pratikliği ve işlevselliği nedeniyle birçok alanda kullanılmakta ve hemen hemen her yerde bulunabilmektedir. Hastaneler, evler, dükkanlar, mutfaklar, otomobiller, şirketler vb. birçok alan ve sektörde kendine yer edinmiştir.

kagit havlu avansas

Kağıt Havlu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kağıt havlular temizlik için araçlardır. Kağıt havlular, evlerimizde, işyerlerimizde, arabalarımızda, mutfak ve banyolarımızda, laboratuvarlarımızda, okullarımızda ve hastanelerimizde içeriğimizin, biçimimizin ve kullanım alanımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Banyo ve tuvalet gibi durumlarda da kullanılır.

Doku Tipi

Kağıt havlular genellikle biçimlerine ve işlev derecelerine göre farklı tiplerde gelir.

  • Daha emici kağıt havlular
  • Tuvalet kağıdı
  • Kokulu doku
  • Yumuşak dokuhavlu 1

Kağıt Havluları Kim İcat Etti?

1907’de Scott Paper Mill’in kağıt makarasında tuvalet kağıdına dönüşecek, buruşuk ve kalın bir hata oluştu. Kağıdın çöpe gitmek yerine yeni bir tür olabileceği öne sürüldü. Bu fikirle denenerek kağıt havlular ilk olarak otellerde, umumi tuvaletlerde ve restoranlarda denenmiş ve piyasada kendine yer edinmiştir. ABD’deki evler, yüksek fiyatlar nedeniyle yıllardır ulaşılamıyor. Maliyeti azaltılmış Scott fabrikası, yaygın olarak mutfak havlusu olarak kullanılıyor ve evlere tanıtılıyor. Scott Paper Mills bu işteki itibarını kaybetmedi ve lider olmaya devam ediyor. Esas olarak, faydasını artıran rulolar halinde üretilir.

l28649 3 rulopak kagit havlu hareketli 6 rulo k5 r 2600

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir