GenelFırsatlar

Kaju Fıstığının Faydaları

Kaju fıstığı, kalp-sağlıklı tekli doymamış yağ asitleri, lif ve minerallerde yüksektir. Ayrıca antioksidanlar içerirler. Teknik olarak bir tohum iken kaju, mutfak dünyasında fındık olarak kullanılır. Genellikle çiğ yenir veya tereyağına püre haline getirilir. Ek olarak, kaju, süt ikamesi olarak, süt alternatifi olarak ve fındık bazlı peynirlerde kullanılabilir.

aa 3

Kaju fıstığının temel sağlık yararlarından biri, antioksidan içeriğidir. Magnezyum bakımından yüksektir, bu da felç gelişimini önlemeye yardımcı olur. Kaju fıstığında bulunan magnezyum, kalbi iskemik ataklardan korumaya yardımcı olur. Özellikle kaju fıstığı, zayıflamış bir damar beyin dokusuna kan döktüğünde ortaya çıkan hemorajik felç riskini azaltır. Kaju fıstığının bir başka faydası da düşük karbonhidrat içermesidir, bu da onları diyabet veya kalp hastalığı olan kişiler için mükemmel bir atıştırmalık yapar. İyi bir sağlıklı yağ kaynağıdırlar ve az miktarda protein içerirler.

bb 4

Kaju fıstığı antioksidanlarda yüksek olsa da, yüksek bir fiyatı vardır. Diğer pek çok kuruyemişten farklı olarak kaju fıstığı son derece pahalıdır. Ekilmeleri, hasat edilmeleri ve işlenmeleri gerekir. Ayrıca kavrulup soğutulmaları, soyulmaları ve güneşte kurutulmaları gerekir. Kavrulup soğuduktan sonra kajular tüketime hazırdır. Yüksek tansiyonunuz varsa, kaju fıstığı bir şeker çubuğu için iyi bir alternatif olabilir.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir