GenelFırsatlar

Kan Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Kan Lekelerini tükürük kan lekelerini çıkarır ve mide bulandırıcıysa, kan lekelerini çıkarmanın diğer en etkili yollarını paylaşıyorum.

Küçük Kan Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Neyse ki kan protein bazlı bir lekedir ve bu lekeyi çıkarmak daha kolay görünüyor.
Kan protein bazlı olduğu için en büyük düşmanı ısıdır. Sıcak suya daldırmayın, kurutma makinesinde kurutmayın ve leke çıkana kadar ütülemeyin. Herhangi bir ısı (nemli veya kuru) kullanırsanız, lekeyi asla temizleyemezsiniz.

Kan lekesine hızlı bir tedavi yaparsanız, çabucak çıkacaktır. Aslında taze kanın alınması kolaydır. Ve yaklaşık 10-15 dakika önce “taze” kan lekeleri olan giysiler. Yapmanız gereken ilk şey, giysilerinizi soğuk suyla durulamaktır. Soğuk suyun kumaşın içine ulaşmasını sağlamak için kumaşı parmaklarınızla hafifçe sallayın. ve serbestçe durulayın. Soğuk suyu özgürce kullanın. Genellikle rengini hafifçe açan kan lekeleri görebilirsiniz. Lekeyi yeterince erken temizlerseniz, akan suyun altında kaybolduğunu bile görebilirsiniz. Giysilerinizi hemen yıkayamıyorsanız, sadece bir kova soğuk suya batırın. Herhangi bir deterjan veya çamaşır deterjanı kullanmanıza gerek yoktur. Soğuk su, lekenin eriyene kadar kurumasını engeller. Lekeyi 10-12 saat suda bırakabilirsiniz, ancak daha fazla değil.
Giysileri genellikle soğuk veya ılık suya yerleştirdikten sonra çamaşır makinesinde yıkayın. Ayrıca yıkama solüsyonuna deterjan ekleyin.

Leke çıkarıcı, protein bazlı lekeleri (kan lekeleri) çıkarmada mükemmeldir.

kurumus kan lekesi nasil cikar

Tükürük ile Kan Çıkarmak

Kanınızı temizlemek için tükürük de kullanabilirsiniz. Kumaşın üzerinde veya çevresinde deterjan kullanmak istemiyorsanız, kağıt havluya tükürün ve kurulayın. İğrenç gelebilir, ancak etkili bir yöntemdir!

Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkarılır

Kurumuş kanı çıkarmak biraz zor olabilir, ancak kesinlikle mümkün.
Kurumuş kanı çıkarmak için soğuk su kullanır, bu nedenle lekeyi taze kan gibi suyla yıkayın. Kumaşı parmaklarınızla hafifçe sallayın.
Not: Kumaşta çok fazla kurumuş kan varsa, akan suyun altında veya bir sonraki adımda akacaktır. Kumaştan alırsanız, giyside bir delik açabilir ve lifleri bozabilirsiniz.
Lekeyi soğuk suyla yıkadıktan sonra leke çıkarıcı uygulayabilirsiniz. Leke çıkmadan önce birkaç kez makinede yıkamanız gerekebilir. Ancak çok erken pes etmeyin, çoğu kan lekesi eski ve kuru olsalar bile çıkarılabilir.

Çarşaflarınızda kan varsa, yukarıdaki leke çıkarma tavsiyesi güçlük çekebilir. Kolaylık sağlamak için çarşafları yataktan çıkarın ve çamaşır makinesine koyun. Önce soğuk suyla durulayın. Makinenizi mümkün olduğunca uzun süre soğuk suya sokmanıza izin veren herhangi bir ayarı kullanın.

800x420 kurumus kan lekesi nasil cikar koltuktan yataktan halidan kan lekesi neyle cikar s1 1592403660571

Kan Lekelerinin Kaldırılmasıyla İlgili Son Notlar
– Mümkünse çamaşırları güneşte kurutun. Güneş, kan gibi protein bazlı lekeleri çıkarmada özellikle güçlüdür. Güneşle başka nelerin temizlenebileceğini merak ediyorsanız güneşle temizlik konulu yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Doğru sonuçlar için lekeli alanın doğrudan güneş ışığı altında olduğundan emin olun.
– “Buharla temizleme” döngüsüne sahip bir çamaşır makineniz varsa, kanı temizlemek için bu ayarda yıkayın. Lekeleri mükemmel şekilde çıkarır.
– Kan lekelerinde çamaşır suyu kullanılabilir.
Çamaşır suyu kumaşların rengini bozabilir ve kumaş liflerini zayıflatabilir.

kan lekesi nasil cikar

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir