GenelFırsatlar

Kapı Kolunu Satın Alma Rehberi

Kapı Kolu günlük hayatımızda farkında olmadan dokunduğumuz yerlerdir. Evlerimizde huzura açtığımız kapılar, önemini bilmediğimiz ama hayatımızın her anında kullandığımız ürünlerdir.

Evlerde, ofislerde, hastanelerde, okullarda, otellerde ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilir. Eskiden sadece kapı açıp kapamak için kullanılırken, günümüzde kapı kolu seçiminde renk, model ve tasarım öne çıkıyor. Her yerin kendine has bir tarzı vardır. Kapı kolu seçerken özellikle kullanılacağı ortama uygun olması önemlidir. Bunların yanı sıra kapı kolu seçerken kapı kolunun kalitesine de dikkat etmeliyiz. Alüminyum, çinko alaşımı, pirinç, paslanmaz çelikten yapılmıştır. Kapı kolu seçerken ister dış mekan ister iç mekan kullanımı için bulunduğunuz yerdeki nem seviyesini seçmeliyiz. Pirinç ve paslanmaz çelikten yapılmış kapı kolları daha dayanıklıdır. Krom, saten, bakır, siyah, gri renk seçenekleri de mevcuttur. Köşeli tip, yuvarlak tip, porselen tip, taş tip, kristal tip, tek vidalı tip ve çift vidalı tip vardır. Otel kapı kolu, acil çıkış kapısı kolu, kolu için kullanılabilir.

9561894223922

Kapı Kolu Modelleri

Kapı kolları iki modelde mevcuttur. Ayna kolları ve çelenk kolları olarak ikiye ayrılırlar. Modele karar verdikten sonra alacağınız kapıya göre değişiklik gösterecektir. Oda kapı kolu, her biri birer adet olmak üzere iki parça olarak teslim edilir. anahtar modeli. Banyo ve tuvalet kapı kolları da arka arkaya gönderilir. Arka mandallı modellerdir. Yale kapı kolları olarak da adlandırılan dış kapı kolları da vardır. Bu modeller tek parça olarak gönderilmektedir. Banyolarda ve dış kapı kollarında da oryantasyon önemlidir. Dışarıdan girerken, yön belirlemek için kapı kolunu açmak için hangi elinizi kullanabilirsiniz.

Model, kapı kolunun kullanım amacına göre farklılıklar göstermektedir. 3 çeşit kapı kolu modeli vardır. Bunlar;

Dış kapılar (piyasada kırık olarak satılır)
Oda kapısı (ön ve arka takım olarak satılır)
Banyo kapısı (ön ve arka takım olarak satılır)

10372771610674

Kapı Kolu Markaları Nelerdir?

Kapı kolu alırken marka çok önemlidir. Kaliteli bir kapı koluna sahip olmak için bu markanın tüm kapı kollarını detaylıca incelemenizi öneririz. Şirketimiz tarafından satılan silahlar;

Doğmak
Zavina
Düz
Kulpsuz                                                                                                                Espera

kapi kolu almkumru saten wc sag 1000x1000 1

Kapı Kolu Nasıl Sabitlenir?

Kapı kolu nasıl takılır, montajı çok kolaydır. Kapı kolunu çok kolay bir şekilde kendiniz monte edebilirsiniz. Aynalı kapı kolunu monte etmek için önce anahtardan yardım alabileceğiniz kolu yerleştiriniz. Anahtarı kilit deliğine sokup önce üst deliği vidalıyoruz. Sonra alttaki bir vidayı sıkıyoruz ve sıkıyoruz. Ortadaki demir parça üzerine kapı kolları birbirine sabitlenecek şekilde monte edilir. Sonra diğerlerini de vidalayıp arka kolları da aynı şekilde taktık. Rozetli kapı kolu takarken, önce kolu vidalayın. Ardından tutamağın çelenkini takın ve çelengi anahtarın üzerine vidalayın. Ortadaki demir takılır ve arkasındaki kapı kolu da aynı şekilde takılır.

Kapı Kolu Nasıl Çıkarılır?

Kapı kolu nasıl çıkarılır sorusuna cevabımız aynalı kapı kolunun her iki yanında bulunan vidaları tornavida yardımıyla kolayca çıkarabilirsiniz. Yeni kolunuzu takabilirsiniz. Rozetli kapı kolları için kapı kolu ve rozet üzerindeki vidaları sökerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1 org 4

Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir?

Kapı kolunun değiştirilmesi sürecinde ayna kolu bir rozet kolu ile değiştirilebilir. Ayna kolunu çıkardığınız boyayı sabitlemeli ve iç kilidinizi de değiştirmelisiniz. Bu sorunları çözdüğünüzde istediğiniz çelenk kapı tokmağını kullanmaya hazırsınız. Rozet kapı kolları aynalı kapı kolları ile de değiştirilebilir.

Kapı Kolu Nasıl Temizlenir?

Kapı kolları nemli bir bezle temizlenmelidir. Kimyasal temizleyiciler kapı kollarına zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir. Kapı kolunun çarpmasını önlemek için bir kapı durdurucu kullanabilirsiniz. Kapı kollarına monte edilen, kapı altlarına yerleştirilen veya zemine monte edilenler arasından seçim yapabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir