GenelFırsatlar

Kedi Taşıma Çantası En İyi 5 2022

Kedi Taşıma Çantası kediler çantaları sevmezler ama doğru olanı seçmek sürecin stresini atmak için önemlidir. Bu yazımızda kedi taşıyıcıları hakkında bilgiler vereceğiz. Farklı taşıma çantalarının artı ve eksilerinden bahsederek size daha uygun bir çanta seçmeniz için bir fikir oluşturacağız. Ayrıca tavsiye ettiğimiz kedi çantalarımıza da yazımızdan göz atabilirsiniz.

Peki iyi bir kedi kafesi nasıl olmalıdır?

Kedi taşıma çantası seçerken en önemli faktör çantanın boyutudur. Paket boyutunun dengelenmesi burada önemlidir. Başka bir deyişle, çok büyük bir çantayı taşımak zordur ve kediniz çok küçük bir çantada rahat etmeyecektir. Boyutlandırırken kedinizin boyutunu göz önünde bulundurun. Bu boyutu belirlemek için kedinizin ayağa kalkıp bavulun içinde biraz hareket edebilmesi yeterli olmalıdır. Bu boyutlar, kedinizin daha az stresle daha rahat binebileceği anlamına gelir.

seffaf astronot kedi kopek tasima cantasi gri kc7934901 1 c92b04970b084d1aa6c7d1034eef8585

Kedi taşıma çantası seçerken en önemli faktör çantanın boyutudur. Paket boyutunun dengelenmesi burada önemlidir. Yani çok büyük bir çantayı taşımak zor olacak ve kediniz çok küçük bir çantada çok rahat etmeyecektir. Bu boyutu belirlemek için kediniz bavulun içinde duracak ve biraz hareket edecek kadar büyüktür. Bu boyutlar, kedinizin daha az stresle daha rahat binebileceği anlamına gelir.
Bir kedi taşıyıcı, kediler için iyiye alamet değildir. Bu nedenle, taşıma çantasına giren bir kedi, genellikle daha iyi olmayacağını bilir. Ya veterinere gitti ya da bir süre kutuda kilitli kaldı. Bu nedenle, bu stresli durumu en aza indirmek önemlidir.
Bavulun boyutlarını kısaca açıklayın ve özetleyin; kabaca kedinizin iki katı büyüklüğünde bir bez çanta iyi bir seçim olacaktır. Bu boyutlardaki çantaları seçmek kediniz için stresli olabilir.

Kediniz için bir çanta seçerken güvenliği de göz önünde bulundurmalısınız. Burada kedi çantası seçerken kullanım amacını da belirlemelisiniz. Örneğin, çantayı yalnızca veterinere gitmek için kullanacaksanız, muhtemelen sağlam olması gerekmez, ancak sürekli araba ile seyahat ediyorsanız veya bir şans varsa, çanta olacaktır. çarptığında, daha dayanıklı bir taşıma çantası seçmeye değer.

pet pretty astronot kedi kopek sirt ta 30 45a

Yemek ve Su

Kediniz sadece 20 dakika boyunca sepetteyse mama ve su çok önemli değildir, ancak kedinizi uzun bir yolculuğa çıkarıyorsanız, taşıma çantası için özel bir mama ve su kabı seçmeniz gerekecektir. Kediniz stresli olacağı için bu konu göz ardı edilmemelidir ve eğer mama ve suya hazır erişimi yoksa daha da stresli hale gelebilir.

Ergonomi

Çanta taşırken en önemli konulardan biri de hiç şüphesiz ergonomidir. Bu nedenle el çantası seçerken kulpların veya kayışların ergonomik olması çok önemlidir. Özellikle kedinizi uzun süre yanında taşıyacaksanız bavulu ağırlaşabilir. Bu nedenle en önemli konulardan biri ergonomidir.

10731315396658

Havalandırma

Piyasadaki hemen hemen her el çantası buna çok dikkat ediyor, ancak hepsi kedinizi serin tutacak kadar iyi değil. Kediniz uzun süre çantada kalırsa kedinin ortamı yavaş yavaş ısınacaktır. Bunu en aza indirmek için kedi çantasının içinde doğal hava akışı vardır.

Kediler genellikle el çantalarına binmek istemedikleri için, ne kadar denerseniz deneyin muhtemelen içeri giremezler. Hatta sizi yakalamak için pençelerini uzatabilir. Bu yüzden bazı kedi çantaları, kedilerin içeri girmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Özellikle zor bir kedi sahibiyseniz, böyle bir çanta seçebilirsiniz.

Temizlemesi Kolay

Kediniz stres altında olduğu veya tuvaleti üzerinde kontrolü olmadığı için, bir bez çanta içinde dışkısını yapabilir. Bu nedenle, taşıma çantasının temizlenmesinin kolay olduğundan emin olun. Sert bir ürünse temizlemesi kolaydır, ancak yumuşak bir ürünse makinede yıkanabilir veya çıkarılabilir bir tabanı olduğundan emin olun.

H6cb35dd820a146b491b1fda902d254a17 1200x1200 1

Kedi çanta çeşitleri

Kedi çantası seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgiler verdik. Şimdi pazardaki bez çantaları tanıtalım.

Sırt Çantaları : Adından da anlaşılacağı gibi sırtta taşınacak şekilde tasarlanmış çantalardır. Genel olarak diğer bez çantalara göre daha ince bir yapıya ve daha uzun bir yapıya sahiptirler. Uzun yolculuklar için tavsiye edilmese de kısa yolculuklar için rahat ve kullanışlı bir seçenektir.
Havayolu Onaylı : Bu el bagajı, uçak kabinine taşınacak ve önünüzdeki koltuğun altına yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle yumuşak bir yapıya sahiptirler. Bu bez çantalar boyut olarak ayarlanabilir. Bekleme odasında büyük kullanılabilir veya uçakta küçültülebilir. Bu sayede kediniz uçak dışında daha rahat olacaktır.
Yumuşak: Bu terim, sert olmayan tüm valizleri kapsar. Genellikle daha hafif ve daha rahattır, ancak daha az korumaya sahiptir.

1 org zoom 2

Aynı zamanda, fermuar yeterince iyi değilse, kedi tarafından da açılabilir. Bu nedenle seçim yapılırken kaliteden ödün verilmemelidir.

Top Entry: Adından da anlaşılacağı gibi, bu çanta kedilerin üstten girmesine izin veren bir yapıya sahiptir. Genellikle bu ürünlerin yandan bir girişi vardır. Kediniz çantaya girmeyi reddederse bu ilk tercih olabilir. Yumuşak ve sert formları vardır.
Katlama: Bu ürünler genellikle yumuşaktır ancak sert de bulunabilir. Bu ürünler katlanabilir bir yapıya sahiptir. Bu şekilde hemen hemen her yere kurulabilir.
Süspansiyon: Bu genellikle popüler olmayan bir üründür. Diğerlerine göre daha huzursuz ve güvensizdirler. Ayrıca kediniz torbadan kurtulmak için herhangi bir yöntemi deneyebilir.

Tekerlekli : Son zamanların en popüler ürünlerinden biridir. Size rahat ulaşım sağlarken kediniz için rahatsız edici bir üründür. Özellikle kaldırım gibi titreşim oluşturan yollarda kullanıldığında kediniz titreşimlerden rahatsız olacaktır. Bu ürünleri sadece düz yollarda kullanmak ve kulpları başka yerlerde kullanmak daha doğru olacaktır.
İkili Bez Çanta : Aramızda iyi anlaşan iki kedimiz varsa bu ürünü tercih edebilirsiniz. Çünkü kedi arkadaşlarıyla seyahat ederken rahat edecektir. Bu ürünleri seçerken iki kedinin toplam boyutunun en az iki katı olan bir ürün seçmelisiniz.

0009833 astronot kedi kopek sirt tasima cantasi kamarali 43x33x27 desen

En İyi 5 Kedi Taşıma Çantaları 

1. Trixie Kedi Evi ve Bavulu
Kediler için Trixie markasının bu ürünü sayesinde sepet yapısı çok nefes alabilir ve ısı yalıtımlıdır. Ayrıca kedi evi ve tote çanta olarak da kullanılabilir. Bu nedenle kediniz bu üründe kendini daha rahat hissedecektir.

Üst kısmında bulunan kulp sayesinde ergonomik bir yapıya sahiptir. Metal kapısı sayesinde oldukça güvenlidir. Bu, kedinizin seyahat etmesini kolaylaştıracaktır.

2. Ferplast Jet 10 Kedi Bavulu

Kediler için Ferplast marka bez çantalar işinizi kolaylaştıracak. Bu mükemmel kedi boyu ürünün farklı renkleri de mevcuttur.
Ferplast markasına ait çantaların en önemli önceliklerinden biri optimum hava akışını sağlamaktır. Bu sayede kediniz bunalmaz. Ancak, oldukça görünür bir üründür. Taşıma sapı sayesinde ergonomik bir yapıya sahiptir.

3. Moderna Roadrunner Kedi Bavulu

Moderna markasının sunduğu kedi çantaları sert, yüksek kaliteli plastikten üretilmiştir. Bu nedenle yapısı kedinin sağlığını tehlikeye atmaz. Bu özel yapım bavulun kapısı metaldir ve çok güvenlidir.
Uzun yolculuklar için kullanışlı bir taşıma çantasıdır. Ancak ergonomik yapısı sayesinde kullanıcıyı yormaz.

4. Trixie Taşıma Sırt Çantası

Trixie markasına ait bu çanta, yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve seyahat için mükemmeldir. Bu çanta üstten ve önden açıldığı için çok rahattır. İç mekanlarda yumuşak yastıklar kullanın. Ayrıca çok güvenlidir ve iç kayışları sayesinde kedinizin dışarı fırlamasını engeller.

Trixie Taşıma Sırt Çantası da insan anatomisine göre tasarlanmıştır. .Aynı zamanda nefes alabilen kumaştan üretildiği için teri emmeyen bir yapıya sahiptir. İçerideki hava akımı sayesinde sıcaklığı korur.

5. Trixie Tekerlekli Taşıma Sırt Çantası

Bu ürün uçak kabininde kullanılabilir. İçerisindeki sabit tasma sayesinde kedinizin dışarı fırlamasını engeller. Ayrıca kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Dolgulu iç kısmı sayesinde kediniz için çok rahattır.

Tekerlekli yapısı sayesinde kolay ulaşım sağlar ancak tekerlekler bozuk yollarda kullanılmamalıdır yoksa kediniz bu durumda rahatsız olacaktır. Sırt çantası olarak da kullanılabilir. Ayrıca sapı sayesinde taşınabilir.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir