GenelFırsatlar

Kıyafet Dikimi Çocuklar İçin Yapboz Seti

Kıyafet Dikimi İskoç girişimci bir anne tarafından getirilen bulmaca yazılımı, kendin yap eğiliminin en son örneğidir. Puzzleware 110 adet koyun yününden kumaş, tahta bız ve ipten oluşan bir kit olarak satılmaktadır. Çocuklar onları yapboz gibi kendi kıyafetlerini dikmek için kullanırlar.
Yetişkin merkezli kreasyonların hakim olduğu bir dünyada, çocuklar ve moda genellikle kolayca gözden kaçırılır. Ancak yeni DIY trendi ile çocuk modasına yepyeni bir bakış açısı getiriliyor. Maija Nygren, çocukların yaratıcılığına dayalı yenilikçi bir DIY projesi olan Puzzleware’de yeni bir trend başlatmaya aday gibi görünüyor.

9674180591666

Nygren’in “farklı bir giysi yaratma türü” olarak tanımladığı proje, çocukların kendi kıyafetlerini yapmak için bir araya getirebilecekleri yapboz benzeri kumaşlardan oluşan bir çanta içeriyor. Yaratıcı iş kadını Nygren, projenin nasıl ortaya çıktığını şöyle açıklıyor: “Ben bir ebeveynim ve çocukların 3 boyutlu resimler yapmasına olanak sağlayacak sürdürülebilir, yaratıcı el işi kitleri veya genel el işi kitlerinde gerçek bir eksiklik olduğunu fark ettim. aslında giy.”
Yapboz Kendin Yap kitleri, çocukların blokları bir örgü yapboz gibi zahmetsizce birleştirmelerine yardımcı olmak için renkli yapağı parçaları ve basit bağcıklı delikler içerir. Her pakette kör örgü iğneleri ve geri dönüştürülmüş kağıda basılmış “Dikmeyi Öğrenin” kartları bulunur. Proje, giyim üretimini çocuklar için tamamen erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu kitler, dikişi ilerletmek için çok az şey sağlar veya hiçbir şey sağlamaz ve genç yaratıcılara gönül rahatlığı verir.

Maija Nygren, çocuk modası sektöründe gördüğü eksiklikleri şöyle ifade etti: “Çocukların bu alanda söz sahibi olmadığını fark ettim. Bundan ilham aldım. Çocuklar sürece katılıp söz sahibi olabilseler ne olur diye düşündüm. Yap. Giysiler, kendini ifade etme ve kimlik keşfi için çok önemli bir araçtır. Bu genellikle gençlik yıllarında olur, ama neden daha erken başlasın?”

1 org zoom 14

Nygren’in amacı, giysi yapım sürecini çocukların erişebileceği bir şekilde düzenlemek, böylece giysiler kendilerini ifade etmelerinin bir yolu olabilir ve ne giyecekleri konusunda söz sahibi olmalarına izin verebilir. Başarılı girişimci, “Bir etki yaratabileceklerini ve daha sonra toplumun diğer alanlarını anlamalarının onlar için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir şeyin nereye gittiğini anlarsanız, daha derinden bağlantı kurma ve meşgul olma olasılığınız daha yüksektir; özellikle de kendiniz inşa ettiyseniz. ”
Puzzleware’in yapbozları %100 kuzu yününden yapılır ve biyolojik olarak parçalanabilir, geri dönüştürülebilir, plastik içermeyen ambalajlarda gelir. Kit içerisinde bulunan ahşap iğneler de deneyime katkıda bulunuyor.

Maija Nygren, bu kitlerin küçük çocukların daha iyi öğrenmelerine ve çocuk giyim kategorisinde pek bahsedilmeyen yaratıcı problem çözme ve el becerisi becerilerinin olgunlaşmasına yardımcı olacağını umuyor.

2 org zoom

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir