AktüelKozmetik

Kozmetikte En İyi Ülke Hangisi

Kozmetikte en iyi ülke hangisi? Esasında kozmetik gündeme geldiği zaman hem Asya hem de Avrupa ülkelerinden çok farklı seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda Kanada’dan tutun da Japonya’ya kadar çok sayıda farklı ülkeden söz edebiliriz. Burada ülkelerin hem pazar olarak hem de üretim merkezi olarak ön plana çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Mesela Kanada üretimde ön planda yer alan bir ülke konumunda yer alırken ABD Pazar olarak geniş bir fırsatı sunan ülke konumunda yer alır. Peki, kozmetikte en iyi ülke hangisidir? İşte ayrıntılar!

Kozmetikte En İyi Ülke Hangisidir?

Özellikle kozmetikte en iyi ülke söz konusu olduğu zaman çok sayıda ülkeden söz ediyor olmamız, kozmetik sektörünün geniş kapsamlı olmasından kaynaklanmaktadır. Hatta kozmetik sektörü her yeni gün itibariyle kapsamlı bir gelişim sürecine dahil olan bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında kozmetikte en iyi ülke sıralaması gündeme geldiği zaman aşağıdaki 5 ülke karşımıza çıkmaktadır:

  • Fransa
  • Kanada
  • Norveç
  • Japonya
  • Amerika Birleşik Devletleri

Kozmetikte En İyi Ülke Hangisi

Fransa

Fransızlar cilt bakımını çok seviyorlar.  Bunun iyi bir nedeni var: Ülke, L’Oréal ve Lancôme gibi markaların adresi konumunda yer almaktadır. Cilt bakımı tedavileri ve makyaj renklerinde öncü olmasıyla birlikte kozmetik yeniliklerinde ve araştırmalarında Fransa’nın lider bir ülke konumunda yer aldığını ifade edebiliriz.

Fransa’da ayrıca yeni ürünler geliştiren şirketler için vergi indirimleri ve üniversitelerdeki eğitim programları için sübvansiyonlar sunan bir ülkedir. Bu da La Roche-Posay’in Toleriane serisi hassas cilt tipleri için nemlendiricilerin üretilmesini mümkün kılıyor. Ayrıca Fransa, temizleyiciler de dahil olmak üzere, dünyanın en iyi cilt bakım ürünlerinin üretimine katkı sunmaktadır.

Kanada

Yılık 5 milyar Doların üzerinden bir sektöre sahip olan Kanada, nitelikli markalarıyla ön plana çıkmaktadır. Ülkede vergi teşviklerinin sağlanıyor olması, Kanada’da kozmetik sektörünün gelişmesini mümkün kılar. Ayrıca, şirketlerin faaliyetlerine başlamalarına ve faaliyetlerini genişletmelerine yardımcı olan krediler de Kanada’da yayın bir şekilde kullanılmaktadır.  Bu da Kanada’nın sektörde son derece iddialı bir konumda yer almasını mümkün kılmaktadır.

Kozmetikte En İyi Ülke Hangisi

Norveç

Norveç soğuk ikliminden kaynaklı olarak cilt bakım kremlerinin yoğun bir düzeyde talep gördüğü bir ülke konumunda yer almaktadır. Neutrogena gibi kremlerin merkezinde yer alan Norveç, son zamanlarda kozmetik sektöründe etkili bir gelişim göstermeyi de başarmaktadır. Ülkede sadece cilt bakım kremleri konusunda da değil, kişisel bakım ürünleri konusunda son derece dinamik bir sektör bulunmaktadır.

Japonya

Japonya günümüz koşullarında kozmetikte gelişme kaydeden ülkeler arasında yer almaktadır. Kaliteli ürünleriyle ön plana çıkan Japonya, kozmetik teknolojileri açısından da geniş bir yelpaze sunmaktadır. Esasında Asya kökenli kozmetik ürünlerinin merkezinde yer alan Japonya; Güney Kore ile birlikte kozmetik sektörünün en iddialı olan ülkeleri arasında yer alır.

Kozmetikte En İyi Ülke Hangisi

Amerika Birleşik Devletleri

Günümüz itibariyle ABD kozmetik sektörünün dinamik bir yapıya sahip olduğu bir ülke olarak zihinlerde yer edinmektedir. Ülkenin hem üretim konusunda hem de pazar konusunda oldukça iddialı bir konumda sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu da günümüz koşullarında Amerika Birleşik Devletleri’nin kozmetik sektöründe iddialı bir konumda yer almasını mümkün kılar.

Kozmetikte en iyi ülke gündeme geldiği zaman, Almanya, Çin ve Tayvan gibi ülkelerden de söz edebiliriz. Kozmetik ürünleri arasında saç için şampuanlar, saç kremleri ve şekillendirici jeller yer almaktadır. Yine cilt için losyonlar ve kremler; yüz makyajı için fondöten, rujlar ve göz farları; vücut kokusu için deodorantlar; jilet ve tıraş kremleri gibi tıraş ürünleri de nitelikli kozmetik ürünleri arasında bulunmaktadır.

İlgili Mesajlar

1 of 32

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir