GenelFırsatlar

Küllü Platin Sarısı Palette DELUXE Saç Boyası

Küllü platin sarısı uzun süre evde saçımı sarıya boyadım. Doğal saç rengim koyu kestane olduğu için aydınlanınca ortaya çıkan turuncuyu yok etmek için her zaman Koleston 11.1 gri altını tercih ederim. Ama bu rengin tenimdeki duruşu beni mutlu etmedi. Küller ilk başta çok yoğundu ve sonra tamamen akarak altın rengi oluşturdu. Farklı boyalar ararken tesadüfen Palette Deluxe Ultra Intense Lightener ile karşılaştım. Saçımın rengini daha iyi açtı ve boyasını daha iyi tuttu. Renk açıcılarla ilgili detaylı incelememi bir önceki yazımda “Evde sarı saç boyama, kırmızıdan sarıya” da anlatmıştım, oradan okuyabilirsiniz.

Çamaşır suyuyla yetindiğimde boyayı da denemek istiyorum. Palette Deluxe 10-2 Platin Sarı saç boyası aldım. Bu boyayı saçları ağartarak ve ağartmadan direkt boyama yaparak uyguluyorum. Size boyadan bahsetmek ve saçımda nasıl göründüğünü göstermek istiyorum.

Palette Deluxe 10-2 Platin Sarı set boya olarak satılmaktadır. Kutunun içinde oksitleyiciler, saç boyası kremi, boyama sonrası saç kremi, eldivenler ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Fiyatlar yerden yere değişir. İndirimi takip ediyorum ve genellikle 8,5 TL’den satın alıyorum.
Saç boyası kremini oksitleyici losyonun içine dökebilir ve karıştırdıktan sonra saça uygulayabilirsiniz. Ama o şişeyle uygulayamıyorum. Tüm malzemeleri bir kaseye koydum, iyice karıştırdım ve sonra bir boya fırçasıyla boyadım, önce saç diplerime sonra da saçın geri kalanına uyguladım.

Yıkayıp kuruttuğumda saç köklerim daha önce boyanmış alanlardan daha derin oluyor. Ancak çok açık olduğunu söyleyebilirim. Bu arada boya grubundan saç kremi çok başarılı. Saçlarımı boya ile yumuşatıyor.

Kökleri her 3-4 kez boyarım. Dip uzak olsa da ilk önce saçlarımın altını Palette Deluxe Ultra Yoğun Renkli Açıcı ile açtım. Bir gün sonra Palette Deluxe 10-2 Platinum Yellow’u çizdim.
Fark ettiyseniz, boyama aşamasında bile saç rengi daha açık hale gelecektir. Renk kutudaki renge yakın.
Ortadaki biraz koyuluk dışında kutunun rengini alabileceğimi söyleyebilirim. Paletteki 10-2 gri tonları bana daha çok yakışıyor. Saçımı yıkadığımda gözle görülür bir renk değişikliği yaşamadım. Açıkçası ben çok kullanıyorum.

palette deluxe kullu acik sari 10 1 1c40

 

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.