GenelFırsatlar

Mermer Yapıştırıcısı,Yapıştırma Nasıl Yapılır

Mermer Yapıştırıcısı için; granit tutkalı, mermer tutkalı, silikon (montaj tutkalı), epoksi tutkal ve Japon tutkalı kullanabilirsiniz.
4 Mermerin boyutuna ve amacına bağlı olarak “Mermer Nasıl Yapıştırılır” bölümünde 4 farklı yapıştırıcı türü kullanılmaktadır. Aşağıda detaylı olarak açıkladık.

Mermerin Mingmei Mermer Yapıştırıcısı ile Yapıştırılması

Halk arasında Mingmei olarak bilinen bu yapıştırıcı, aslında çift karışımlı bir mermer-taş yapıştırıcıdır.
Büyük kutu yapıştırıcı, üstündeki küçük beyaz kutu ise sertleştiricidir.
Jelatin, mermer, taş, granit, fayans, fayans vb. çeşitli malzemeleri yapıştırmak, delik ve çatlakları onarmak ve hasarları onarmak için kullanılır. Macunsu bir yapıya sahiptir, akmaz, rengi solmaz, çatlamaz, boyanabilir. (Genellikle kirli beyazdır.)                                    Akemi çok güçlü bir yapıştırıcıdır. Ancak uzun süre su geçirmez değildir. Yani mermeri suyla temas edebileceği yerlere yapıştırmak için kullanılırsa, su yalıtımı için silikonla kaplanabilir.

9784922964018

Bazı Mermer Bağlayıcılar

Pattex mermer bağlayıcı, Akfix mermer bağlayıcı, Granit mermer bağlayıcı, Selfix mermer bağlayıcı, Difix mermer bağlayıcı.

Mingmei Mermer Yapıştırıcı nasıl kullanılır?

Yapıştırılacak malzeme kuru, tozsuz ve yağsız olmalıdır.
Spatula veya benzeri bir aletle 100 gr. 2-3 gram. Sertleştiriciyi karıştırın (1 yemek kaşığı başına 1 nohut büyüklüğünde sertleştirici). Yapıştırılacak yere uygulanır. Hazırlanan karışım 2-7 dakika içerisinde donar. Yapıştırıcı 30 dakikalık kullanımdan sonra tamamen sertleşti.
Karışım sertleşmeden önce kalıntı aseton veya tiner ile temizlenebilir. Sertleştikten sonra alet üzerinde yakılarak mekanik olarak yüzeyden temizlenebilir.

pattex mermer tas yapistirici 800 gram 25 gram 177761 1000x1000 1

Uyarılar ve Önlemler

Kullanımdan sonra kalan karışım tekrar kullanılmak üzere pakete eklenmemelidir.
Çok hızlı kürleşme hızı nedeniyle yapıştırıcının sertleştiricisi idareli olarak kullanılabilir. Genellikle, siz karıştırdıkça yapıştırıcı kapta sertleşir. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde başvuru yapılması gerekmektedir.
Çalışma alanı iyi havalandırılmalıdır.
Çocukların girmesi engellenmelidir.
Göz ve cilt ile teması halinde su ile yıkayınız.
Yanıcıdır.

Mermer silikon ile mermer nasıl yapıştırılır?

Aslında, mermeri yapıştırmak için özel olarak tasarlanmış silikon yoktur. Ancak insanların Marble Bonding Silicone olarak adlandırdıkları yapıştırıcılardır.
Halk arasında montaj takımları, sıvı çiviler, çivisiz çiviler veya mermer bağlı silikon olarak da bilinir.
Özellikle solvent bazlı montaj yapıştırıcısı ve poliüretan montaj yapıştırıcısı, mermer yapıştırma için çok uygundur.
Montaj yapıştırıcısı suya, kimyasallara ve sert hava koşullarına dayanıklıdır. Bu nedenle dış mekan mermer yapıştırma projelerinde kullanabilirsiniz.

selsil mermer yapistirici

Kırık mermerden yapılmış bahçe süslemeleri, kırık mezar taşları, eşik mermeri, binalar için kırık mermer kaplamalar gibi.

Ancak bu yapıştırıcıların bir dezavantajı da vardır. Onlar gecikti. Tam kuruma süresi 24 saattir. Aslında, mermer yapıştırıldıktan sonra iyi bir bağ elde etmek için 48 saat boyunca hareket ettirmeyin. (Yapıştırıcıların montajı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.)

Epoksi yapıştırıcı ile kırık mermer nasıl yapıştırılır?
Çift karışımlı epoksi yapıştırıcı mermer, porselen, fayans türevlerini de yapıştırabilir. Süper yapıştırıcıdan bile daha güçlüdür.

Kuruma süresi yarım saatten bir saate kadardır. (Üreticiye göre değişir.)
Telefon büyüklüğündeki ezilmiş mermer parçalarını yapıştırmak için kullanabilirsiniz.

Kuruma süresi yaklaşık bir saat olmasına rağmen 24 saat bekletin. Kuruyana kadar bantlayın.

maxresdefault 1

Japon yapıştırıcısı ile mermer yapıştırma

Japonlarla mermer yapıştırmak kulağa tuhaf gelse de, minik mermerleri ve porselenleri yapıştırmak için süper yapıştırıcı kullanabilirsiniz.

Süslemeler ve mermerden yapılmış küçük parçalar için Japon yapıştırıcısını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Parmak veya el büyüklüğünde parçalar için mermeri süper yapıştırabilirsiniz. Ayrıca yapışma 5-10 saniye içinde gerçekleşir.

Hangi mermer yapıştırıcısı en iyisidir?

En iyi mermer yapıştırıcısı en hızlı mermer yapıştırıcısıdır, iki bileşenli mermer yapıştırıcısıdır.
Yukarıda anlattığımız kılavuzlar suya ve kimyasallara karşı dayanıklı değildir. Böylece tercih ettiğiniz montaj yapıştırıcısını kullanabilir veya akeminin üzerine silikon uygulayarak su geçirmez hale getirebilirsiniz.
Mermer nasıl sabitlenir? ve mermer yapıştırma teknolojisi. Sorularınızı veya deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

akfix g400 granit mermer yapistirici 250 gr kcm36727409 1 7b66772c60e144c4a47e09ff7c841a5b

 

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir