FırsatlarGenel

Motosiklet Ekipmanları Yeni Başlayanlara

Motosiklet Ekipmanları ise kask, ceket, eldiven, dizlik veya özel pantolonlardır. Feyzioğlu Motosiklet’ten Eda Koçyiğit’e motosikletinizi kullanmaya karar verdiğinizde mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken bu dört aksesuarın ortalama maliyetini sorduk.
Yeni başlayanlar için hangi kaskları önerdiklerini ilk sorduğumuzda Eda Koçyiğit, eğer bir scooter kullanıcısıysanız başlangıç ​​kaskı denilen daha uygun maliyetli ürünler olduğunu söyledi. Ardından şöyle devam etti: “Skuterler için bile kullanıcılarımıza tam yüz kaskları öneriyoruz. Bunlar maksimum güvenlik için tamamen kapalı kasklardır.” Tam yüz kask fiyatları 300TL’den başlıyor. Tabi ki ekstra özelliklere göre kişinin tercihine göre fiyat değişmektedir. Örneğin bir kullanıcı güneşlik ve daha rahat bir iç ped istediğinde ortalama fiyat 450-500 lira civarına çıkabiliyor.Eda Koçyiğit, scooter kullanıcılarının rahatlıktan kaçmak için genellikle açık kaskı tercih ettiğini belirterek, tam koruma sağlayan tam yüz kaskın olmazsa olmaz olduğunu kaydetti. Tabii ki seçimin müşterinin isteklerine bağlı olduğunu söylüyor ve bu kaskların ortalama maliyetinin 200 TL civarında olduğunu da sözlerine ekliyor.
Bir diğer olmazsa olmaz aksesuar ise monttur. Tüm katların koruma seviyesi testini geçen ürünler olduğundan bahseden Jiang Tian, ​​”Ucuz veya pahalı olsunlar, CE koruma sertifikaları var. Katlarda ince bir sünger sırt koruması var, ancak genel olarak, sırt koruması Her zaman ekstradır.Üstelik hepsinde dirsek ve omuz koruması vardır.Ortalama fiyatlar 500 liretten başlar.”

images 6

Kullanıcılara ceket alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğini sorduğumuzda şu ayrıma dikkat çekti: yaz mı kış mı? Yaz ve sezon geçişleri için üretilen ‘üç mevsim’ diye tabir edilen kabanlar olduğunu söyleyen Eda, “Üç mevsimlik kabanların iç fermuarından çıkarılabilen, file yapılıp yazın kullanılabilecek astarları var” dedi.

Kış aylarında, çok soğuk havalarda, tam kışlık giysilerle doğrudan motosiklet kullanıcılarına gittiklerini söyledi. Üç mevsimlik montların kışın kullanılamayacağını da sözlerine ekledi. Hem kış hem de yaz aylarında motosiklet kullananların tam bir kışlık ve yazlık mont bulundurması gerektiğini söyledi.

Dizlik veya pantolon gibi “olması gereken” diğer aksesuarlara gelince, Bayan Eda bunların genellikle kişisel tercih meselesi olduğunu söylüyor. Pantolon? Dizlik mi? Eda Koçyiğit çoğu kullanıcının “Üşümüyorum sadece diz kapağımı korumak istiyorum” dediğini söylüyor, bazı kullanıcıların da hem soğuk hem de korumalı bir şey istediğini söylüyor: “Müşterilerimizin çoğu sorun yaşamamak için dizlik tercih ediyor. Pantolonlar soğuğu dışarıda tutmanın yanı sıra düşmelere karşı da korur yani günlük pantolonlarımıza dizlik koyduğumuzda sadece baldırlarımızı korurlar ama pantolonlar düşme anında da bizi korur Korumalı pantolonlar 300 TL’den başlarken dizlikler 50-65 TL civarında.

Boyut ve maliyet açısından en küçük aksesuar eldivendir. Eldivenler de yaz ve kış olarak ikiye ayrılır. Bayan Jiang Tian, ​​mevsimlerin değişmesine rağmen yaz eldivenlerinin çok gözenekli oldukları için soğuyabileceğini ve kış eldivenlerinin kullanılması gerektiğini söyledi. Eldivenlerde dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde açıklıyor: “Önemli olanlar avuç içi koruyucusu ve eldeki koruyucu. Avuç içi korumalı eldivenleri şiddetle tavsiye ediyoruz. İnsanlar elin üstünü korumaya daha yatkın ama düştüğümüzde , Biz hiç elimize düşmedik, avuçlarımızla ovuşturduk.Bu yüzden avuç içi korumasına öncelik verilmeli.” Eldivenlerin fiyatları 85-100 TL arasında değişiyor.

Eda Koçyiğit, dört ana aksesuarın yanı sıra ayakkabının önemine de dikkat

SCOYCO motosikle

çekiyor. “Ayakkabı da olmazsa olmaz ama son aksesuar diyebilirim. Ancak motosikletçinin açık olan kemiklerini içten ve dıştan korumak için sağ ve sol korumalı ayakkabı kullanması gerekiyor” diye ekledi. Ayak bileği hassas ve kolay hasar gören bir yer olduğu için tercih edilir.

Günlük hayatta kullanılan ayakkabıların da bu amaca hizmet ettiğini düşünmeyin. Ayakkabılar da yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılıyor diyor Eda: “Kış olanlar gore-tex yani suya en dayanıklı ürün. Yaz için yazlık ve file ayakkabılar var. Burada yine tam yazlık ve dolgun olarak tavsiye ediyoruz. Kış Zaten günlük hayatta kışın kullanılan ayakkabılar yazın kullanılmaz, ter ve koku yapar, insanlar motoru çok rahat kullanamayabilirler.

Eda Koçyiğit, motosiklete yeni başlayan herkesin, “Daha yeni başlıyorum ve düşme ihtimalim yüksek, bu yüzden ucuz bir şey arıyorum” dediğini, bunun yanlış bir şey olduğuna dikkat çekti. “Çok yanlış çünkü düşme olasılığı o kadar yüksek ki daha iyi korunmaya ihtiyaçları var. Kullanıcılar kendilerini daha iyi hissettirmeyi ve ürünlerini olabildiğince korumayı tercih etmeli, ürüne zarar vermekten korkmamaları gerektiğini de sözlerine ekledi. Bir hata oldu. kısa mesafeler için aksesuarları hesaba katmamak. “Bazı insanlar ‘Yaz seyahatlerimde kullanıyorum, zaten kısa mesafeler’ diye düşünüyorlar ve umursamıyorlar ama görmezden gelindiği için daha büyük Kazalar her zaman kısa mesafelerde oluyor. . Yakın bir yere gidiyor olsanız bile, kullanıcılar kesinlikle tüm aksesuarları kullanmalıdır. “Motosiklet almaya karar verenlere, ekipmanı önceden satın almalarını, ekipmanı kurmalarını ve motosiklet geldiğinde kullanmalarını tavsiye ediyor.

new 1 pair motorcycle knee protector scooter 1

Diğer ürünleri sorduğumuzda, Bayan Jiang Tian, ​​kış kullanıcıları için dizlik, eldiven yağmurluk, üst ve alt yağmurluk almayı önerdi. Buna ek olarak, çok gerekli olmasa da daha sonra bahsedilebilecek aksesuarlardan biri de hem kaskın iç kısmının kirlenmesini önlemek hem de daha iyi oturmasını sağlamak için kullanılabilen yündür. Yün boyunluklar en çok kışın popülerdir ve rüzgar koruması için de mükemmeldir. Diğer bir aksesuar ise beli tamamen koruyan kemerdir.

Bu aksesuarlar hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için motosikleti dikkatli kullanmak kadar önemlidir. Kazanın tek taraflı bir hatadan kaynaklanmadığını düşünürsek ne kadar iyi bir motosiklet kullanıcısı olursanız olun yola vitessiz çıkmayın.

 

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir