Genel

Nutella B Ready İçeriği

Yumuşak waffle hamurunun arasında doğal fındıklı kakao kreması konulmasıyla elde edilen Nutella b ready, bir fincan çayın yanında en çok tercih edilen atıştırmalık çeşitlerindendir. Özellikle içerisinde yoğun miktarda çikolata bulundurması sebebiyle çocuklar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca yumuşak hamur dolgusu sebebiyle süt ile karıştırılarak bebek maması haline gelebilmektedir. İtalya da üretilen bu gıda ürünü 132 gramlık paketler ile satılmaktadır.

Nutella B Ready Besin Değeri

Akşam çaylarının yanında ve sabah kahvaltılarda tüketilen Nutella b ready, besin değeri oldukça yüksek bir atıştırmalıktır. Aynı zamanda içerdiği lifler sayesinde tüketildiği zaman tokluk hissi uyandırır. Bu nedenle kilo vermeye çalışan veya spor yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. Böylece son zamanlarda Nutelle’nın oldukça popüler olduğunu ifade edebiliriz.

Nutella B Ready İçeriği

Bir paket nutella b ready içerisinde: Doymuş yağ (2,1 gr), Enerji (479 kJ), Karbonhidrat (13,4 gr), Lif (0,7 gr), Protein (1,6 gr), Tuz (0,1 gr), Yağ (5,9 gr), Şeker (10,4 gr) bulunmaktadır. Görüldüğü üzere Nutella besin değeri açısından üst düzeyde bir içeriğe sahiptir. Lezzet konusunda da Nutella’nın harika bir deneyimin adresi konumunda yer aldığını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Nutella B Ready Fiyatları

Bu ürün yurtdışında üretildiği için ülkemiz tarafında ithal edilmektedir. Dolayısıyla dolar kuru ve kakao fiyatları ile ürün fiyatı doğru orantılı olarak artış veya azalış göstermektedir. Öte yandan herkesin alması için yurt dışında, küçük 55 gramlık paketlerde üretilmiştir. Ülkemizde henüz satışı olmamasına karşın ilerleyen dönemlerde satışının olacağı düşünülmektedir.

Nutella B Ready İçeriği

Nutella B Ready Nasıl Tüketilmeli

Nutella b Ready paketleri tek öğün için üretilmiştir. Paketi açtığınız zaman hızlı bir şekilde tüketebilirsiniz. Eğer iki ara öğüne bölmek isterseniz, mutlaka ağzı kapalı özel poşetlerde saklamanız gerekmektedir. Öte yanda eğer ürün hava alırsa, içerisinde doymuş yağ bulunduğu için çok hızlı bir şekilde bayatlayacaktır. Aynı zamanda ürün lezzeti ve besin değerleri düşecektir.

Ürün tamamen taze olarak paketlendiği için herhangi bir hazımsızlık veya sindirim sistemi bozukluklarına yol açmaz. İstediğiniz her saate ister yemek öncesi ister yemek sonrası tüketebilirsiniz. En iyi tüketim şekli tek olarak veya bir sıvı gıda ile tüketmektir. Yemeklere karıştırılarak tüketilmesi uygun değildir lakin bu şekilde tüketilmesinde sağlık açısından bir sıkıntısı yoktur.

Nutella B Ready İçeriği

Nutella B Ready Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu gıda ürününü alırken ilk dikkat edilmesi gereken konu, son kullanma tarihidir. Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünü tüketmeniz sağlık açısından ciddi problemlere yok açmaktadır.

Bir diğer husus ise, orijinal ürünü aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Nutella B Ready çok tüketilen bir ürün olduğu için çok sayıda bu ürüne benzer ürünler piyasada bulunmaktadır. Bu ürünün orijinal olup olmadığını, üretim yeri ve paket gram değerinden anlayabilirsiniz. Ayrıca Nutella logosuna bakarak da ayırt edebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 30

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.