GenelFırsatlar

Otomobil Kapı Fitili Tamiri Nasıl Yapılır?

Otomobil Kapı Fitili kauçuk bir yapıdadırlar. Bu da şu demek ki acele dejenere olurlar. Mesela taşıtınızın lastikleri, kayış setleri de kauçuk bir malzemedir. Vasıtanızı sıfır alıp 4 sene süresince hiç kullanmasanız dahi akümülatör ve kayış setinin metamorfozu nasihat edilir. Bunun sebebi tamamen kauçuk malzemeden yapılmış olması.

Kauçuk Malzeme Neden Acele Dejenere Olur?

Bu malzemeler ne yazık ki havaya fazla duyarlı. Sıcak & Soğuk hava başkalaşımlarından aşırısıyla etkileniyorlar. Plastik bildiğiniz gibi sıcakta büzüşür, soğukta da genleşir. Bu büzülüp genleşme rakamları aşırılaştıkça da elastiki yapısında olarak üzerinde kılcal çatlamalar alana kazanç ve akabinde yırtılmalar oluşur. Kapı fitilleri de eş manada. Taşıtın dışındaki soğuk ve içerden gelen sıcak havanın tesiriyle özellikle kışın yoğun bir tahribat oluşur. Bir vakit sonra da ya durmadan yerinden çıkar ya da yırtılır gider. Tabi en ideali yenisi ile değiştirmek olsa da bir vakit daha kullanımını sağlamak olası.

110000021845994

Çıkan Kapı Fitillerinin Tamiri Nasıl Yapılır?

Şayet üzerinde yırtık yok ve sürekli yerinden çıkıyorsa çözüm azıcık daha kolay. Fitillerin uç kısmı kaporta ya temas ettiği sert alan zamanla yumuşadığı için fitil kendini usulca vazgeçer ve yerinden çıkar. Bu gidişatta pense desteğiyle fitile azıcık daha hayat verebilirsiniz. Pense ile fitilin ağızlarını iyice sıkın, hatta eforunuzun yettiği kadarıyla bastırın. Malzeme sertleşeceği için kaportadan çıkmayacaktır.

Yırtık Bir Kapı Contası Nasıl Onarılır?

Yırtık kapı contalarının değiştirilmesini öneririz. Değiştirmek istemiyorsanız ve düzeltmeniz gerekiyorsa, elbette bir yolu var. Gözyaşı bölgesine yapıştırmak için bisikletçilerden temin edebileceğiniz Şam boru silikonunu kullanabilirsiniz. Veya yırtık bölgeyi tamamen “yamalamak” ve eski fitilin sağlam kısmını çıkarmak mümkündür. Bu iki işlem titizlikle gerçekleştirilir, böylece görünümün yanı sıra araca su girmesini de engeller.

11029403369522

Özellikleri

Kapı koruma hava şeridi, uygulanması çok kolay olan bir “U” şerididir.
Kesilebilir. Esnektir.
6 metre uzunluğunda
Otomatik kapı koruyucuları ile aracınızın boyasını ilk günkü gibi koruyun.
Kapıya çarpma veya çarpmayı önleyen koruyucu şerittir.

Esnektir ve şekillendirilip kesilebilir.

Daha uzun ihtiyaçlar için 1’den fazla. İnşaat sırasında kurulacak yerin kuru, yağsız, tozsuz ve cilasız olmasına dikkat edilmelidir.
Kapı koruma contasının kullanıldığı alan kesinlikle temiz olmalıdır.
Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak zemin temiz bir bezle silinmelidir.
Ürün boyutu:
Şerit uzunluğu: 6M
Genişlik: 1cm

1 org zoom

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir