Teknoloji

Otomobiliniz İçin En İyi 8 Akümülatör Markası!

Akümülatör geçtiğimiz günlerde otomobilin akümülatörünün bitmek üzere olduğunu fark etmiştim. Akümülatör araba birkaç defa çalışmadı ve yardım yapmak zorunda kaldık. Akümülatör ustaya götürdüğümde akümülatörün bittiğini ve yenisinin takılması gerektiğini söyledi. Apar topar çabuk bir karar vermemek için en iyi akümülatör markaları araştırmasına başladım. Uzun zaman kullanabileceğim, dayanıklı bir akümülatör için bir hayli sitede inceledim. İşi bilen bireylere sordum ve bir karar verdim. Akümülatör bitmeye yanaştığında küçük sinyaller veriyor. Bu sinyalleri kesinlikle değerlendirin. Aksi takdirde yolda kalabilir veya taşıtınızı hiç çalıştıramayabilirsiniz.

İçindekiler:

1 En İyi 8 Akümülatör Markası

1.1 Varta

1.2 Mutlu Akümülatör

1.3 İnci Akümülatör

1.4 Bosch

1.5 Yiğit Akümülatör

1.6 President

1.7 Hugel

1.8 Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akümülatör

En İyi 8 Akümülatör Markası

Akümülatör alırken dikkat faktörüz gereken en ehemmiyetli mevzu, daha önceki akümülatörle eşlik göstermesidir. Olasıysa üreticinin verdiği akümülatör bilgilerinden yararlanın. Vasıtaya geçimli olmayan akümülatörler daha büyük zararlara neden olabilir veya en iyi olasılıkla verim alamazsınız. Markalar, farklı özelliklere göre imal yapıyor. Doğru markayı bulduğunuzda akümülatör seçmeniz çok daha kolay olacaktır. Altta en iyi akümülatör markaları ve nedenlerini araştırabilirsiniz.

Varta

Evrensel pazarda en iyi akümülatör markası Varta seçilmiştir. Üstün bir tecrübeyle üretilen akümülatörler her taşıt tipi ve modeline geçim sağlıyor. Özellikle start – stop araçlar için en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Öte yandan ananesel araçlar, motor, motosiklet, karavan vb. bir hayli taşıt için muhteşem çözümler sunuyor. Standart akümülatörlere mukayeseyle %20 daha fazla enerji tasarrufu ve daha az hava lekeliliği sağlamaktadır. Ekstra marş eforu ve yüksek performansı ise en sevilen özellikleri arasında bulunuyor.

Mutlu Akümülatör

Türkiye’nin en fazla seçim edilen ve hoşlanılan akümülatör markası Mutlu. Geniş bir bayi ağı bulunuyor ve binlerce bireyin ilk seçimi oluyor. 6 milyon kapasiteli akü imal kuruluşu ile Türkiye’nin en güçlü şirketlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Araba, hafif ticari taşıt ve motosikletler için farklı özelliklere sahip akümülatör çeşitleri var. Maliyetleri piyasa ortalamasının üstünde ancak parasını hak eden bir niteliğe sahip. Bütün kapalı kapak sistemine sahip olan akümülatörleri daha az bakım gerektiriyor. Ayrıca standart akümülatörlere oranla daha fazla performans sağlamaktadır. Vasıtaların ekipman seviyelerine bağlı olarak SFB teknolojisi kullanılıyor.

1 org zoom 1
Mutlu Akümülatör

İnci Akümülatör

‘Türkiye’nin en kıymetli akümülatör markası’ seçilen İnci Akümülatör, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Araba, hafif ticari araçlar ve ağır vasıtalar için akümülatörleri bulunuyor. Son seri akümülatörler, bakım gereksinimi olmaması özelliğiyle ön tasarıya çıkmaktadır. Uzun ömürlü enerji sağlayan akümülatörler, yüksek marş eforu için seçim ediliyor. Yeni nesil Start – Stop araçlar için de EFB Max Tigris ürünü piyasaya yeni sürüldü. Yeni olmasına karşın kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine eriştiğini söyleyebilirim. İnci Akümülatör’nün maliyetleri ise üst segment akümülatör markalarına eş. Dizel ve benzinli araçlar için de A sınıfı akümülatörleri bulunuyor.

10590223761458
İnci Akümülatör

Bosch

Akümülatör için yüksek bir bütçeye sahipseniz Bosch markasını seçim edebilirsiniz. Bosch akümülatörler uzun zaman kullanılabilen dayanıklı özellikleriyle ön tasarıya çıkıyor. Sarsıntı ve darbelere karşı ekstra koruma sağlayan akümülatör, sürekli bir elektrik kaynağı sunar. Zorlu abuhava şartları ve yağmur, kar vb. suların akümülatör içine girmesini yasaklamak için özel tasarım kapağı bulunuyor. Ayrıca değişik akümülatörlere oranla daha küçük ve hafif ebatlara sahiptir. Buna karşın yüksek performans ve marş eforuna sahip olduğunu söyleyebilirim.

8cdc5213Basliksiz 1
Bosch Akümülatör

Yiğit Akümülatör

Yiğit Akümülatör, yerli ve en galibiyetli akümülatör markaları arasında bulunuyor. Binek taşıt, taksi, EFB start-stop, tarım, motosiklet, marin vb. farklı kategorilerde ürün çeşidi var. Her bir akümülatör, kullanılacak vasıtaya göre farklı özellikler kapsıyor. Misalin, tarım akümülatörlerinde yüksek verim, taksi akümülatörlerinde ise performans ön tasarıya çıkmaktadır. Öte yandan her bir akümülatör yüksek marş eforu ve verim çoğaldırıcı özellikleri ile sunuluyor. İleri teknolojiyle üretilen akümülatörler engebeli ve sarsıntılı yollarda dahi hatasız bir elektrik akımı sağlamaktadır. Korozyona ve oksitlenmeye karşı dayanıklı yapıları sayesinde uzun zaman kullanılabilir.

10419275431986
Yiğit Akümülatör

President

President akümülatör, uygun maliyetli ürünleriyle ön tasarıya çıkıyor. Akümülatör için çok fazla bütçe ayırmadıysanız bu markayı seçim edebilirsiniz. Bakım gerektirmeyen özel tasarımı ile meselesiz bir kullanım sağlıyor. Beynelmilel nitelik standartları çerçevesinde üretiliyor ve benzinli / dizel vasıtalar da sürüş verimini çoğaldırıyor. Arabaların çekiş eforunu maksimuma çıkartmak için su kaybını maniler ve yüksek oranda şarj alır. İdeal ebatları ile binek ve ticari vasıtalara uygun akümülatör yapımı yapmaktadır.

88ffe969b9f2a7f87ec840914a5f05d5 1
Presıdent Akümülatör

Hugel

İnci Akümülatör tarafından kurulan Hugel, maliyet / performans akümülatörleri ile dikkat topluyor. Bulunduğu skalada en alınabilecek en iyi akümülatörler olduğunu söyleyebilirim. CA-CA gümüş ve kalay karışımı plaklar ile üretilen akümülatörler yüksek performans almanızı sağlar. Marş eforunu %15 oranda yükseltir ve zorlu abuhava koşullarında konforlu bir taşıt tecrübesine dayanakçı olur. Kısa devreyi önlemek için özel planlanan polietilen maddeden zarf seperatörler kapsıyor. Ayrıca kapağın üstünde bulunan indikatör ile şarj seviyesi hakkında bilgi verir.

9835400724530
Hugel Akümülatör

Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akümülatör

Powermaster Modified Sinus İnverter, buzdolabı, delgi, vantilatör vb. eşyaları çalıştırmak için kullanılıyor. Bu mevzuda alanının en iyi ve uygun maliyetli akümülatörlerini ürettiklerini söyleyebilirim. Uslu tasarımı ile tüm makinelerinizi güvenle çalıştırabilirsiniz. Özellikle taşıt içi ve karavanlarda bir hayli işinizi kolaylaştıracaktır. otomobile takmak için uygun değil Bu akümülatör kısa bir deyimle elektrik kullanmak için üretiliyor. Özellikle uzun yollarda otomobilinizi zorlamadan elektrikli makinelerinizi çalıştırabilirsiniz.

19881
Powermaster Modified Sinus İnverter Kuru Akümülatör

Maliyet – performans oranı yüksek markalardan seçtiğim en iyi akümülatör markaları listesini altta yer alan paylaşım butonları üzerinden hoşlandıklarınızla paylaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 of 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir