GenelFırsatlar

Parke Görünümlü Seramik Nerede Kullanılır

Parke Görünümlü Seramik modeller özellikle son yıllarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı. İnsanlar evde, ofiste hatta dış mekanlarda parke görünümü elde etmekten çekiniyor ancak parke kaplamanın zorluğu ve parkenin çok dayanıklı bir malzeme olmaması nedeniyle parke görünümlü seramik modellere yöneliyorlar. Parke zeminler gibi seramik çeşitleri birçok farklı tasarımda karşımıza çıkabilmektedir. En önemli kriter seramiklerin su ve toz geçirmez olması ve imitasyon ahşap seramik modellerinin geleneksel ahşap parke zeminlere göre daha ekonomik ve ekonomik olmasıdır. Seramik imitasyon ahşap zeminlerin nerelerde kullanıldığına ve geleneksel ahşap zemin kullanımına göre avantajlarının neler olduğuna bir göz atalım.

download 14

Parke Görünümündeki Seramikleri Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Parke görünümlü seramikler en çok tercih edilen karo türlerinden biridir. Oturma odanızda, balkonunuzda ve hatta bahçenizde kullanım için mükemmeldir. Ahşap parke zemin modelleri genellikle su geçirmez olarak satılsa da hiçbir zaman seramik kadar dayanıklı olmayacaktır. Seramikler, özel bir kil ve mineralli toprak karışımından binlerce derecelik bir fırında pişirilir. Bu pişirme işlemi sayesinde inanılmaz su ve toza dayanıklılık sağlanır. Ayrıca kimyasal işlemler sonucunda (seramik yüzeylerde kullanılan seramik sırlar olarak da bilinir) sırlarının dayanıklılığı inanılmaz boyutlara ulaşır. Günümüz ahşap laminat modelleri ne kadar az ise o kadar da parke seramik modeli bulunmaktadır. Özellikle Yurtbay Seramik gibi sektörün önde gelen markalarından parke seramik modellerini aradığınızda karşınıza ne kadar çok model çıkacağına inanamayacaksınız.

seramikparke

Neden Ahşap Zemin Değil? Parke Zemin Görünümü İçin Neden Seramik Seçmelisiniz?

Ahşap zeminler, günümüzde çeşitli iç mekanlarda karşımıza çıkan evlerin vazgeçilmez dekoratif ürünlerinden biridir. Bu ahşap zeminler, bir zamanlar canlı olan ağaçlardan yapılmış ürünlerdir. Bu ağaçlar evlerimizde kullanıma hazır hale gelene kadar çeşitli işlemlerden geçer. Ancak birçok teknik işlemden sonra bile ahşap malzemeler sıvı temasından dolayı çizilmeye, aşınmaya ve yırtılmaya karşı dirençlerini kaybedebilmektedir. Bu nedenle özellikle balkon, bahçe veya ofis girişleri gibi dış mekanlarda parke esaslı seramikler parke zeminlere göre daha popülerdir.

Parke benzeri seramikler kullanarak istediğiniz ahşap görünümü elde edebilirsiniz.
Ahşap parke zeminler zamanla yıpranır. Güncelleme işlemi de oldukça pahalıdır.
Seramikle çalışmak çok kolaydır. Seramik uygulaması sonrası hasar gören seramikler kolaylıkla yenileri ile değiştirilebilir.

Suni ahşap seramik modeli tamamen farklı ve şık bir tasarıma sahiptir. Asla gerçek ahşap zeminleri aramaz.
Bu dört neden tek başına ahşap, parke görünümlü seramik modelleri aramanız için yeterli olsa gerek.

maxresdefault 5

Parke Seramikleri Nasıl Uygulanır?

Parke zemin uygulaması oldukça zahmetli bir işlemdir. Öncelikle evinizde parke uygulaması yapmak istediğinizde mutlaka profesyonel yardım almalısınız. Parke zeminler oldukça zahmetli ve pahalı ürünlerdir. Ancak seramik zemin uygulaması oldukça pratik bir işlemdir. İnternette bulunan karo kılavuzlarını kullanarak kolayca karo uygulayabilirsiniz, müşterilerimiz için temel bilgileri hazırlıyoruz ve sağlıyoruz. Fayans parke seramik modelleri arasından size en uygun olanı seçtikten sonra seramik zeminler ile ilgili yazımızı okuyun. Ardından gerekli malzemeleri temin ederek mevcut seramiği çıkarıp işleme başlayabilirsiniz. Parke seramik modelleri için seramik zemin işçiliği daha zor olabilir. Çünkü ahşap modellerde sürekli desenli seramikler yaygındır. Bu seramik parke işi için bir tadilat ustasından yardım alın.

ALBERO 20X120 MEKAN w637 h343 op

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir