GenelFırsatlar

Pernigotti Çikolata Hangi Ülkenin Markasıdır?

Pernigotti Çikolata markası 1860 yılında Stefano Pernigotti’nin açtığı bakkalla ortaya çıktı. Ürünlerinde şeker yerine bal kullanan Pernigotti, 1868 yılında ilk fabrikasını açtı. Şirket, 1936 yılında dondurma malzemeleri üretmeye başladı.

155 yılı aşkın geçmişe sahip İtalyan mirası ve tarihi marka Pernigotti, üretimdeki ustalığını simgeliyor. Pernigotti, sıra dışı Gianduia çikolataları, eşsiz nugaları ve ünlü dondurmaları ile tanınan en önemli ve tanınmış İtalyan markalarından biridir.

Pernigotti2

2013 yılında Toksöz Grup tarafından satın alınan ve yenilenen Pernigotti, %100 Türk sermayeli bir dünya markasıdır. Toksöz Grup bünyesindeki Sanset Gıda’nın Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol, L’era Fresca ve Zumosol markalarına katılan Pernigotti, İtalya’daki büyük üretim tesisinde Türkiye için üretim yapıyor. )

Sanset ürünleri trans yağ, gıda boyası ve katkı maddesi içermez ve bunun yerine doğa olarak bilinen aynı kimyasal reaksiyondan elde edilen vanilya özü yerine doğal bitkilerden elde edilen katkısız vanilya özü kullanır. Özellikle bu standartları sağlayan firmalardan ithal edilen hammaddeleri kontrol etmekte ve satın almaktadır.

tum 16 9 1541673111

Daha bahçedeyken kullandığı fındıkları seçti. Daha sonra ürünlerinde özel kavrulmuş fındık kullanır. Fındıklar aromasını, tadını ve besin değerini kaybetmeden Sagra fındıklarının kalitesine göre özel olarak kavrulur. Bir diğer hassas konu ise süt tozu. Belirli bir işlem kullanarak süt tozu. 100 üreticiden 90’ı standart süt tozu kullanmayı tercih ediyor. Sanset ise diğer süt tozlarını kullanmayı tercih ediyor ve aroması diğerlerine göre daha kalıcı ve kakao ile iyice karışıyor.

Ürünlerinde kullanılan şeker şeker pancarından elde edilmektedir. Fruktoz ve glikoz gibi şekerler içermez. Ürünlerinde sadece gerçek çikolata kullanılmaktadır.

158 yillik cikolata devi uretimi turkiye de yapacak h582687 29e14

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir