GenelFırsatlar

Pinata Oyunu Nedir?

Pinata Oyunu olarak bilinen bu oyun genellikle palyaço kiralama hizmeti veriyor ve Türk kültüründen gelmese de bize daha tanıdık gelmeye başladı.

Pinata, genellikle doğum günü partilerinde veya özel günlerde çocuklar tarafından oynanan, karton veya kil kaplarda şeker, sakız, çikolata, lolipop, jöle fasulye gibi farklı Hayvan figürleri veya sembolleri olan özellikle çocuklar tarafından sevilen tatlılar veya oyuncaklarla dolu bir Meksika kültürü oyuncağıdır. .

Doğum günü organizasyonlarında sıklıkla palyaço kiralama imkanı sunan pinata oyunu, çocuklara yönelik eğlenceli oyun tarzı ve patlama sonrası şeker dökme eğlencesi ile kısa sürede partinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

hqdefault

Pinata Oyunu Nasıl Oynanır?

Pinyata, Meksika kültürüne ait bir oyundur ve orijinal haliyle oynanırsa, ebenin gözlerini tamamen kapatmasıyla oynanır.

Pinatalar halatlarla tavana asılır veya braketlerle yerinde tutulur. Pinata oyunu için ebe, pinyatanın bulunduğu bölgede kendi ekseni etrafında birkaç kez döner. Ebe gözlerini kapadı, pinatanın yerini ezberledi ve elinde pinata sopasıyla başı dönmesine rağmen bir sopayla vurmaya çalıştı. Bir sopayla vurmayı başarırsa, pinata içindeki şeker ve oyuncaklar dökülecek ve bu noktada tüm çocuklar şeker toplama yarışmasına başlayacak.

61d57c734e3fe11cf40555b0

Ne Tür Pinatalar Var?

Doğum günü çocukları için pinatalar farklı şekillerde olabilir. Örneğin; Spiderman, Winx, Snow Queen, SpongeBob, Batman, Minecraft, Minion, Micky Mouse en popüler pinata türleridir.

Buna ek olarak, daha basit piñata türleri vardır. Üzerinde “Doğum Günün Kutlu Olsun” veya “Doğum Günün Kutlu Olsun” yazan pinataların yanı sıra üzerinde numara veya dilek mesajı olan özel sipariş pinatalar da doğum günü partileri veya özel günlerin vazgeçilmezi oluyor.

Pinata Çeşidi

Çocukların doğum günü partilerinde oynamayı sevdiği fonik oyunları, palyaço kiralama ile birleştiğinde, çocuklar için saatlerce süren eğlenceli eğlencedir.

Bu nedenle ebeveynler, çocuklarını böyle bir sürpriz için bir günlüğüne bile mutlu etmek için palyaço ve pinata kiralamayı düşünebilirler.

 

2320

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir