Genel

Polisan X1 Panel Kapı Boyası Nasıl Uygulanır?

Polisan x1 panel kapı boyası su bazlı, ipek mat görünümlü, örtücülüğü yüksek, Amerikan oturum ve pervaz kapılar için geliştirilmiş son kat oturum kapı boyasıdır.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Biçimi

Polisan x1 panel kapı boyası uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru ve tozdan temizletilmiş vaziyette olmalıdır. Polisan x1 panel kapı boyası daha Önceki yüzeylerde uygulamalar evvelki yüzeyde boya performansını artırmak emeliyle zımparalama harekâtı yapılmalıdır. Doldurulması gereken çukur ve çatlakların tamiratları Süper Macun veya Wood&Wood Macun ile yapıldıktan sonra astar olarak %10-15 inceltilmiş X1 Oturum Kapı Boyası uygulanabilir. Son kat boya uygulaması 2 kat yapılmalı ve katlar arası 4-6 saat beklenmelidir.

maxresdefault
Polisan X1 Panel Kapı Boyası Nasıl Uygulanır?

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır. İstenildiği vaziyette hacimce maksimum su ile %5 inceltilir.

Boyanabilen Kaplanabilen Alan

Ahşabın emiciliğine bağlı olarak tek katta 10-15 m²/L.

Müesseseye Süresi

20°C’de değme kurumasını 5 dakikada, toz yakalama kurumasını 30 dakikada, sert kurumasını 24 saatte tamamlar.

Önerilen Uygulama Aparatları

Saten rulo, fırça veya boya silahı.

10571480301618
İnceltme / Karışım Oranı

Duvar boyama için metrekare hesaplama nasıl yapılır?

Konutunuzun dekorasyonunun sizin stilinize ve isteklerinize uygun olması hem yaşadığınız alanın kullanışlılığını artırıyor hem de kendinizi daha iyi sezmenize katkı sağlıyor. Ancak, yaşadığınız konuttaki aksesuar ve eşyaların meskeni ve kumpası kadar odaların rengi de dekorasyon için büyük ehemmiyet taşıyor. Duvar boyası yalnızca dekorasyon emeliyle değil, duvarların kirlendiğini düşündüğünüzde de müracaat etilen çözümlerden biri oluyor. Dolayısıyla siz de estetik ya da lüzumdan kaynaklanan değişik sebeplerle odaların rengini değiştirmek ya da kullanılan duvar boyasını yenilemek isteyebilirsiniz. Peki boyamak istediğiniz alana ne kadar boya gider? Boyanacak odanın metrekaresi nasıl hesaplanır? İşte duvar boyası yapmak için öğrenmeniz gerekenleri sizin için hazırladık.

polisan x1 panel kapi boyasi 075 lt beyaz 402164019 0920011805213943
Duvar boyama için metrekare hesaplama nasıl yapılır?

Alan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Alan hesaplama, odanın metrekaresi ve ne kadar boya kullanılacağı gibi ayrıntılar için ehemmiyet taşıyor. Boyamak istediğiniz alan için boyanın rengine karar verdikten sonra ilk yapılması gereken, boyanacak alana ne kadar boya gider sualine cevap aramak. Ne kadar boya gider sualinin cevabı ise alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bu büyüklüğe erişmek ve metrekare hesaplaması yapmak için şerit metreye, portatif bir merdivene, hesap aygıtına, kalem ve kâğıda lüzumunuz olacak. Şerit metre ölçüm yapmanızı, portatif merdiven yüksek yerlere kolay erişmenizi, hesap cihazı en doğru neticeleri bulmanızı sağlıyor. Dikdörtgen şeklindeki alanların metrekaresini bulmak için uzun kenar ve kısa kenar ölçümünde bulduğunuz neticeleri birbiri ile çarpmanız gerekiyor. Misalin odayı çevreleyen duvarların alanına, odanın etrafı dört duvarın toplam uzunluğu ve yerden tavana kadar olan yüksekliği çarparak erişebilirsiniz. Tek duvarı boyamak istiyorsanız, boyanacak duvarın uzunluğu ile yerden tavana kadar olan yüksekliğini ölçmeniz yeterli oluyor. Tavana ayrı boya kullanıldığı için tavan alanını ayrı olarak hesaplamalısınız. Brüt tavan alanı da aynı usulle kısa kenar ve uzun kenar çarpımı rahatlıkla hesaplanıyor.

İlgili Mesajlar

1 of 32

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir