GenelFırsatlar

Saç Kurutma Makinesini Nasıl Temizlerim?

Saç Kurutma Makinesi saçınızı kurutmaya ve şekillendirmeye hazırsınız, ancak saçınızı kurutmak üzereyken kurutma makinesi duruyor mu? Saçları ıslak bırakmamak için zaman zaman saç kurutma makinesini/kurutma makinesini temizlemek gerekir. Bu temizlik ile ekipmanınızın ömrünü uzatacak ve olası maliyetlerden kaçınacaksınız. Saç kurutma makinenizi daha önce hiç temizlemediyseniz yazımızı okumalısınız.

9535127650354

Saç Kurutma Makinesi Neden Ara Sıra Çalışmayı Durduruyor?

Saç kurutma makinesinin/saç kurutma makinesinin arkasında hava çıkışının tıkanmasına neden olan çapaklar oluşur. Bu, motorun aşırı ısınmasına ve üfleyicinin güvenlik için çalışmayı durdurmasına neden olabilir.

Saç Kurutma Makinesini Temizlemek İçin Neye İhtiyacımız Var?

  • Mikrofiber bez
  • Diş fırçası
  • Biraz temiz su.

Cihazı güç kaynağından çıkardığınızdan emin olun. Makinenin kafasını filtreden ayırın.

623108287 0

Saç kurutma makinesi/saç kurutma makinesi filtre temizliği:
Cihazın filtresi toz ve kılların içeri girmesine ve arızalanmasına neden olur. Filtreler, içinde birikmiş olan tiftiği gidermek için düzenli olarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, saç kurutma makinesinin düzgün çalışmasını sağlar ve ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Yapılacak ilk şey, filtreyi kurutucudan ayırmaktır. Genellikle bölünür veya sökülür.

Ardından filtreyi musluğun altında yıkayın

Temizledikten sonra iyice kurutulmalı ve kuruyana kadar takılmamalıdır, çünkü filtre cihazın elektrikli parçalarına temas edebilir.

Filtre kuruduktan sonra, tamamen temiz değilse, değiştirilmesinden arta kalan kir kalıntılarını gidermek için bir diş fırçası kullanacağız. Kalan kalıntıyı temizlemek için bir diş fırçası yeterlidir.

32eeb891 1cde 4c68 9756 3ae61e8d612e size780x780 quality60 cropCenter

Saç kurutma makinesi kafasını temizleyin
Cihazın kafası gövdeden ayrıldıktan sonra temizlenmelidir.

Özellikle vigo, bukleleri yapmak için kullanılan jel nedeniyle daha dağınık hale gelebilir. Saç kurutma makinesini yıkamak için su altında biraz şampuan ve Vigo yeterlidir.

Temizlemeyi bitirmek için üfleyicinin ana gövdesini temizleyeceğiz. Bunun için nemli bir bez kullanacağız. Tüm elektrik sistemi vücudun içinde olduğu için bu kısmı temizlerken çok dikkatli olmalıyız. (düğmeler, kablo çıkışı vb.) Gövdeyi nemli bir bezle dikkatlice silin. Saç kurutma makinesinin/saç kurutma makinesinin kablosunda kir varsa nemli bir kağıt havluyla temizleyin. Tüm parçaları kuru bir bezle kurulayın ve ekipmanı tamamen kuruyana kadar çalıştırmayın.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir