Genel

Sert Kapaklı Defter

Kartondan, ahşaptan ya da plastikten üretilen sert kapaklı defter çeşitleri, klasik defterlere göre çok daha dayanıklıdır. Özellikle yırtılma ve ıslanma gibi durumlara göre koruyucudur. Sert kapaklı defter modelleri farklı boyutlarda ve renklerde olabilir.

Sade tasarımlı olabileceği gibi tasarımlı kapak severler için de rengarenk modeller vardır. Sert kapaklı defterler ile normal kapaklı defterler arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır. Ancak sert kapaklı olan defterler çok daha kaliteli ve kullanışlıdır. Tam da bu kapsamda sert kapaklı defterler profesyonel çözümleriyle karşımıza çıkmaktadır.

A1 boyutunda bir defter ya da A5 boyutundaki bir defterde bulunabilir. Aynı zamanda 36 yaprak ya da 400 yaprak gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu defterler yaprak sayısına ve boyutuna göre not defteri ya da eskiz defteri olarak sıkça kullanılmaktadır. Son zamanlarda sert kapaklı defterlere olan talebin günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durum karşımıza farklı alternatif seçeneklerin çıkıyor olmasını da mümkün kılmaktadır.

Sert Kapaklı Defter

Sert Kapaklı Defter Modelleri

Kullanım alanı bakımında sert kapaklı defterler çeşitlilik gösterir. Çizgili veya kareli modeller olduğu gibi çizgisiz modeller de bulunur. Bunun yanında müzik çalışmalarını yapabilmek için solfej şeklinde de sert kapaklı defter modeller vardır. Küçük not defterleri de genellikle karton ya da plastik gibi sert kapaklardan üretilir. Böylece kullanıldığı her alanda dayanıklılık gösterir. Ajanda ve günlük gibi özel kullanım için olan defterler de sert kapaktan elde edilir. Hem şık hem kullanışlı hem de dayanıklı bir defter kullanımı için en ideal seçimlerden bir tanesidir.

Sert Kapaklı Defter

Defter Alırken Dikkat Edilecekler

Defter seçimi tamamen ihtiyaca göre seçilmesi gerekmektedir. Derste kullanılacak defterler çoğu zaman dersin türüne göre seçilmektedir. Kareli ya da çizgili modeller en çok tercih edilen modellerdir. Küçük ve büyük boy defter çeşitleri de kişisel zevke ve ihtiyaca göre alınabilir.

Ajanda tarzı defterlerin içeriği de değişik olmaktadır. Genellikle orta boyda olan ajanda çeşitleri özel tasarım kapaklar ile elde edilir. A1, A2 ve A3 gibi defter modelleri genel olarak karakalem ve eskiz defteri olarak kullanılmaktadır. Ayrıca A4 ve A5 defter modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Sert Kapaklı Defter

Kapaklı Defterlerin Fiyatları

Defter fiyatları modeline ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak kapaklı defterlerin fiyatları ile diğer defter türleri arasında büyük farklar yoktur. Normal defterler çabuk eskir ve yırtılmalar çok görülür. Ancak kapaklı defter kullanımında böyle bir durumla çok karşılaşılmaz. Bu durum kapağın yapıldığı malzeme ile ilgilidir.

Bu defter çeşidi çanta gibi alanlarda ezilmez. Islanmaya veya yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Sert kapaklı defter fiyatları, işlevine göre oldukça uygun fiyatlarda bulunabilir. Bütçenizi sarsmayan bu defter türü aynı zamanda birer hediye seçeneği de olabilir. Böylece yeni trend defterlerin etkili kullanım özelliğine sahip olduklarını ifade edebiliriz.

İlgili Mesajlar

1 of 30

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.