GenelFırsatlar

SpiderMan Örümcek Kostüm Hakkında 10 Soru

Spider Man Demir Örümcek Kostümü önceki büyük ekran versiyonlarında sadece Tobey Maguire ve Andrew Garfield vardı. Kendi kıyafetlerini dikmek ve kendileri için yarattıkları tüm sorunları kimseden yardım almadan çözmek zorunda kaldılar. Bu harika.

Ama Tom Holland’ın MCU’daki Örümcek Adamının Tony Stark’ı her zaman arkasında tutması ve ona harika bir teknoloji vermesi iyi. Aynı zamanda farklı ve bize daha önce hiç görmediğimiz bir şey veriyor. Bu harika teknolojide, Demir Örümcek zırh takımı Avengers: Endgame’de işe yaradı. İşte Örümcek Adam’ın Demir Örümcek kostümü hakkında 10 soru cevaplandı.

spider man iron spider 660x902 1

10-Neden Kırmızı ve Mavi yerine Kırmızı ve Altın?

Demir Örümcek kostümü kırmızı ve altın renk düzeninde gelir. Geleneksel olarak, Örümcek Adam’ın renk düzeni siyah dokuma ile kırmızı ve mavidir, ancak Örümcek Adam takımı tasarlamadı – Tony Stark yaptı. Dr. Brown bir zaman makinesi yaptığında, onu DeLorean’dan aldı çünkü “eğer bir arabada bir zaman makinesi yapacaksanız, bunu neden şık bir şekilde yapmıyorsunuz?”

Bu aslında Tony Stark’ın felsefesidir. Odak noktası teknolojidir, ancak teknoloji üzerine kurulduğu sürece ona görsel bir kimlik de verebilir. Stark’ın geleneksel renkleri kırmızı ve altındır, bu yüzden Demir Örümcek zırhı için seçtiği renkler bunlardır.

9-Paraşütler Nerede Saklanır?

Demir Örümcek zırhına yerleştirilmiş birçok aletten çeşitli farklı dokuma türleri, çeşitli savaş modları, giysiyi kontrol etmeye adanmış tüm bir AI ve bir paraşüt görüyoruz.

Ama Örümcek Adam’ın giysisinin nerede tüm paraşütü saklayacak ve dengede tutacak yeri var? MCU’nun ayarlarına göre bu paraşüt, Spider-Man’in sırtındaki örümcek sembolünün altına yerleştirilmiş. İkincisi daha büyüktür ve bu nedenle depolama birimleri olarak daha uygundur. Önünüze paraşüt koymak da daha güvenlidir.

8-Demir Örümcek Kostümü Neyden Yapılmıştır?

Örümcek Adam’ın Demir Örümcek kıyafeti – bir süper kahraman kıyafetinden çok bir zırh kıyafeti – Tony Stark’ın kendi Demir Adam kıyafetini yapmak için kullandığı nanoteknolojiden yapılmıştır. Nanoteknoloji, giysiyi bir dizi saldırı silahıyla donatıyor (gerçekten orada gizli bir cephanelik var) ve zırhın Peter için korumasını da artırıyor.

Bu onun incinmesini önler ve yapsa bile nanoteknoloji yaralarını iyileştirecektir. Başka bir deyişle, Peter Parker, Demir Örümcek takımını giydiğinde neredeyse yok edilemez.

rBVaV140JuWAQt EAAI685poALQ412

7-Ağ Nasıl Çalışır?

Spider-Man’in Iron Spider zırhı, Tony Stark’ın “Bleeding Edge” teknolojisi olarak bilinen Iron Man zırhı ile aynı teknolojiden yapıldığından, gerçek hayatta fiziksel olarak imkansız olan birçok şeyi yapabilir. Örümcek Adam’ın sık karşılaştığı bir sorun, ağını yapmak için kullanılan sıvının bitmesidir.

Neyse ki, Demir Örümcek giysisindeki nanoteknoloji, hareket halindeyken bu sıvıyı yaratabilir, yani Örümcek Adam, giydiği sürece ağdan asla kaçamaz. Bileğinde birkaç otomatik ağ üretim tesisi var.

6-Tony Onu Uzaktan Nasıl Kontrol Ediyor?

Tony Stark, Demir Örümcek takımını birkaç kez uzaktan kontrol etti, örneğin Avengers: Infinity War’da paraşütünü açtığı zaman. Çünkü yapay zeka FRIDAY kostümü kontrol ediyor ve Tony onu kontrol ediyor.

JARVIS, Tony’nin Demir Adam kostümünü kontrol ettiği gibi, FRIDAY da Peter Parker’ın Demir Örümcek kostümünü kontrol ediyor. Ama fark şu ki, Tony Iron Man kostümünü giyiyor ve Jarvis onu dinliyor, Peter ise Iron Spider kostümünü giyiyor ve Tony Friday’i dinliyor. Ancak Avengers: Endgame’deki trajik olayların ardından bu durum değişebilir.

5-Anında Öldürme Modları Ne İşe Yarar?

Örümcek Adam ünlüleri asla insanları öldürmez. Her şeyden önce Süpermen gibi. Çok kötü bir adam olsa ve onları kolayca öldürse bile yapmaz. Bu yüzden Iron Spider kostümü “Anında Öldürme Modu” ile geldiğinde bazı hayranların kafası karışmıştı. Geçen yıl Tom Holland şunları söyledi: “‘Anında Öldürme’ özelliğinin herkesin beklediğini yaptığını düşünmüyorum. Bence bu sadece bir elektrik kesintisi. Aslında bunun öldürme benzeri bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum. Sanmıyorum. Bu bir İnsanları Öldürmek. Tony Stark’ın o kadar karanlık olduğunu düşünmüyorum.”

Ancak Tony Stark’ı bu kadar karanlık yapan şeyin, Örümcek Adam’ın Avengers: Endgame’de yaklaşan herhangi bir tehdidi hedeflemek için geri çekilmiş bir dizi bıçakla “Anında Öldürme Modu”nu etkinleştirmesi olduğu ortaya çıktı.

30c6c10e1cdf3ff61406d57dad40bf66f4dca745 original

4-Peter’ın Uzayda Nefes Almasını Nasıl Sağladı?                                                       

Avengers: Infinity War’da Thanos’un köleleri bir Q-Gemisinde havalanıyor, Demir Adam ve Doktor Strange onun arkasında beliriyor ve Örümcek Adam onu ​​takip ediyor. Uzaya giderken kendini uzay gemisine bağladı. Iron Man ve Doctor Strange nefes almak için önlemler alırken, Peter alamadı ve bayıldı.

Demir Adam onu ​​Demir Örümcek takımını giymesi için gönderdi ve aniden hayata döndü. Bu nasıl oldu? Buna “korunan ayırma ortamı” denir. Takım, kullanıcıların vahşi ortamlar gibi tehlikeli ortamlara uyum sağlamasına yardımcı olur. Bu durumda, Peter’ı izole etti ve ona kendi oksijen kaynağını verdi.

3-Örümcek Bacakları Nelerden Yapılmıştır?

Demir Örümcek takımı dört örümcek ayağı ile birlikte gelir. Infinity War ve Endgame’de çok güçlü olduklarını kanıtladılar. Thanos onları yakaladı ve kırmaya çalıştı, içlerine bir delik bile açamadı – en ufak bir hasar görmediler.

Peki, bundan yapılmış bir şey Thanos’un gücüne dayanabilecekleri anlamına mı geliyor? Bu örümcek bacaklarının, tek atomlu bir demir alaşımının hızlı büyüyen kristallerinden yapıldığı ortaya çıktı. Örümcek Adam “Anında Öldürme Modu”nu etkinleştirdiğinde, bıçak olarak kullanılırlar ve uçlarında kameralar bulunur, böylece onları köşelere bakmak için kullanabilirler.

2-Peter’ın Thanos Tarafından Ezilerek Hayatta Kalmasına Yardım Etti mi?

Demir Örümcek kostümündeki nanoteknoloji onu daha dayanıklı kılıyor, yani Örümcek Adam, Infinity War’da Thanos’un saldırısına dayanabiliyor. Nanoteknolojinin güzelliği, süper küçük olmasıdır, bu nedenle herhangi bir zırh katmanından ödün vermeden hareketlilik ve esneklik sağlar.

 

fc9d8a5b 64d7 4838 a402 b0041000a612

 

1-Küçük Bir Kutuya Nasıl Oturdu?

Bu, en büyük gücü çevikliği olan Örümcek Adam için idealdir. Bir binadan diğerine taşınabilir. Bu yüzden spandeks, orijinal kıyafetleri için ideal malzemeydi. Ancak tayt, Titanlarla savaşırken pek işe yaramaz. Tobey Maguire’ın filminden de gördüğümüz gibi, malzemeyi geçmek için tek yapmanız gereken biraz ovalamak. Demir Örümcek takımı, Peter’a her iki dünyanın da en iyisini verir.

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir