GenelFırsatlar

Tank Zımpara İşlemi Nasıl Yapılır? 2022

Tank Zımpara sonucunun kalitesi birkaç faktöre bağlıdır. Örneğin, tank zımpara kağıdını zamanında değiştirmek önemlidir. Ayrıca ahşap ve metal için aynı kağıdının kullanılması kesinlikle önerilmez. Ayrıca tank zımpara kağıdının kumunu da dikkate almanız gerekir.

Tank Zımpara İşlemi En İyi Nasıl Yapılır?
Tank Zımpara İşlemi En İyi Nasıl Yapılır?

Tank Zımpara Nasıl Yapılır?

Zımpara tablası iş parçasına dokunmadan önce çalıştırın. Göze hoş gelmeyen zımpara izleri bırakmamak için aleti açılı değil, çalışma yüzeyine paralel çalıştırın. Çıplak ahşapta, ahşap damarı ile aynı yönde doğrusal hareket en iyi sonuçları verir. Diğer yüzeylerde eliptik bir hareket daha uygundur.

Zımpara yaparken çok fazla baskı uygulamamak da önemlidir. Zımpara kağıdına fazla bastırırsanız sonuçlar daha kötü olur, zımpara daha çabuk yıpranır ve kendinizi gereksiz yere yorarsınız.

Tank Zımpara Nasıl Yapılır?
Tank Zımpara Nasıl Yapılır?

Tank Zımpara Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zımpara çerçevesinin bant zımparaya takılması, zımpara makinesinin iş parçası üzerinde düz durmasını sağlar. Bu, bant zımparanın iş parçasını çizmesini önler ve eski boya ve vernik katmanlarını çıkarırken bile iyi bir zımparalama sonucu verir.

Zımparalama sırasında kayışın merkezde kalmasını sağlamak da önemlidir. Bazı bantlı zımparalarda bu, aleti döndürdüğünüzde otomatik olarak yapılır.

En Kullanışlı Tank Zımpara Makineleri

1-Bosch Pbs 75 AE Set Tank Zımpara Makinası 750 watt’lık motoru ile son derece güçlü ve sağlam bir tank zımparadır. Özellikle büyük yüzeylerde yüksek aşındırma hızının lüzumlu olduğu çalışmalar için uygundur. Tank zımparanın öteki avantajları da, tüm zımpara uygulamalarında optimum kullanımı güvence eden ergonomik yapısı ve kompakt tasarımıdır. Zımparanın gövdesi sağlamlığı ile öne çıkar. Alüminyum parçalar yardımıyla yüksek kalitesi ve stabilite sunar.

Başlıca Ürün Özellikleri

-Etkili Zımparalama

–Çok güçlü 750 W motor, yüksek araç-gereç kaldırma oranı sağlar.

-Çok yönlülük

–Her araç-gereç için mükemmel hız için elektronik hız ön seçimi

-Yönetilebilirlik

–Optimum kullanım için çıkarılabilir ek tutamak sayesinde kompakt

-Kullanışlı

–Otomatik kayış sistemi, çalışma esnasında kayışın ortalanmasını sağlar

-Ahşaptan metale kadar geniş bir yelpazedeki malzemelerden oluşan geniş ve düz alanların zımparalanması için idealdir.

Bosch Pbs 75 AE Set Tank Zımpara Makinası
Bosch Pbs 75 AE Set Tank Zımpara Makinası

İlgili Mesajlar

1 of 51

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir