FırsatlarGenel

Tayland Bayrağı Tay Kültürünün Sembolüdür

Tayland bayrağı birçok isimle bilinir. Başlangıçta iki beyaz şeritli kırmızı bir alandı, ancak 1917’de ülke Müttefiklerle dayanışma işareti olarak orta şeridi maviye çevirdi. Bayrak üç renklidir ve 6:9 oranlarına sahiptir ve şeritler 1-1-2-1-1 olarak düzenlenmiştir. Kırmızı ve beyaz renkler Krallığın savaşlarında dökülen kanı, mavi ise kraliyet kraliyetinin kurumunu simgeliyor.

5f575b44554282106872080b

Tayland bayrağı, Tayland kültürünün bir sembolüdür. Mavi renk, kraliyet kurumunu ve ulusun rehberliğini temsil eder. Kralın ‘mavi’ bir günde doğduğu için renk seçiminin yapıldığına inanılıyor. Ülke aynı zamanda Güneydoğu Asya’nın bir parçası ve Avrupa emperyalizminden kaçan birkaç ülkeden biriydi. Birinci Dünya Savaşı sırasında Tayland, Batılı güçlerle yakın ilişkiler sürdürdü ve onların müttefiki oldu.

110000016320258

Tayland bayrağı kırmızı, beyaz ve mavidir. Kraliyet kurumunu ve ulusun I. Dünya Savaşı’ndaki müttefiklerini temsil eder. Üç fit genişliğinde ve beş fit yüksekliğindedir ve hafif polyesterden yapılmıştır. İçeride asmak için bronz renkli rondelalarla birlikte gelir. Evinize bir Tayland bayrağı eklemek isterseniz, bugün bir tane satın almaktan çekinmeyin!

İlgili Mesajlar

1 of 49

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.